Auris II

všetko o tomto modeli
Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Utorok, 14. Januára 2014, 22:42

grexos napísal:Preco nejdes sam skusit ? vsak kazdy kupuje co mu vyhovuje :D
OK :mrgreen: no nič, budem musieť navštíviť predajcu TOYOTA :mrgreen: ak by sa ty ale chcelo napísať mi, neváhaj, rád si prečítam tvoj názor o nom :D ja dám aj na názor iných v istej miere ;-) ja tiež až otestujem napíšem do témy pre ostatných svoje pocity z neho ;-)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
julec
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 14:19

Re: Auris II

Príspevok od používateľa julec » Utorok, 14. Januára 2014, 22:48

rozhoduješ sa medzi nemcom alebo japoncom??? no ak chceš ísť do spoľahlivosti tak tu nie je sa čo rozhodovať je to jednoznačne japonec...nič proti nemcom ale mne tie auta prídu také nejaké bez emócií a všetko na jedno kopyto a hlavne sú všade na každom rohu...a tiež sú dobrým sústom pre dlhoprstých

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Utorok, 14. Januára 2014, 22:50

Bebo napísal:
Cirdemanko napísal:Ver tomu ;-) že ak moje rozhodnutie bude 100% né 8) urýchlene pôjdem do predajne TOYOTA a vyskúšam si tento model :D len sa ešte stále rozhodujem medzi japoncom a nemcom :roll:
Tak tomuto moc nerozumiem, vyskusat ho pojdes az ked sa rozhodnes :shock: ? Ja by som najprv isiel skusat vsetko co pripada do uvahy a az potom sa rozhodoval ;-) .

Ja najprv prečítam všetky dostupné testy novinárov, prípadne na fóre recenzie členov a aj to v istej miere pomáha v rozhodovaní :) ale až sa niekde dočítam nie dobré hodnotenia, tak sa možno ani k osobnému odskúšaniu toho daného modelu nedostanem :( a preto sa chcem čo najviac vecí dočítať aj tu na fóre v príspevkoch :D o nič viac nejde...proste viac ľudí keď si niečo povie medzi sebou aj to mi pomôže v rozhodovaní sa 8) Vďaka
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Utorok, 14. Januára 2014, 22:57

julec napísal:rozhoduješ sa medzi nemcom alebo japoncom??? no ak chceš ísť do spoľahlivosti tak tu nie je sa čo rozhodovať je to jednoznačne japonec...nič proti nemcom ale mne tie auta prídu také nejaké bez emócií a všetko na jedno kopyto a hlavne sú všade na každom rohu...a tiež sú dobrým sústom pre dlhoprstých

To je tiež pravda čo píšeš :) je to tvoj názor, mne tak bez emócií neprídu...ale závisí od značky...u mňa je to z nemca G VII, Focus 2013 a Astra 2013 :mrgreen:
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
julec
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 14:19

Re: Auris II

Príspevok od používateľa julec » Utorok, 14. Januára 2014, 23:25

každý máme na to nejaký názor ja tým nemcom na chuť neviem prísť a Golf je u mňa absolútne bez emócie...až na tie prémiovky to by som si dal povedať ..Focus ale nie je od nemcov to len tak na okraj :D :D rozhodnutie je samozrejme na tebe a držím palce vo výbere...keď sa teda 100% rozhodneš pre Auris budem zvedavý na tvoje dojmy a dúfam že budeš toto fórum zásobovať dávkou svojích pocitov z toho auta.

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Streda, 15. Januára 2014, 19:43

julec napísal:každý máme na to nejaký názor ja tým nemcom na chuť neviem prísť a Golf je u mňa absolútne bez emócie...až na tie prémiovky to by som si dal povedať ..Focus ale nie je od nemcov to len tak na okraj :D :D rozhodnutie je samozrejme na tebe a držím palce vo výbere...keď sa teda 100% rozhodneš pre Auris budem zvedavý na tvoje dojmy a dúfam že budeš toto fórum zásobovať dávkou svojích pocitov z toho auta.
Ak ho budem mať :roll: určite sa tu o nom dočítaš :mrgreen: minimálne ho sem vyfotím :mrgreen: Ja viem že Ford je pôvodom amerika, ale ja ich aj tak priraďujem nemcom :lol:
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Milan.B » Streda, 15. Januára 2014, 20:25

Snad to nebude velky Offtopic, no som stastny majitel Aurisa prvej generacie s 1.4 a s autom som velmi spokojny.
No druhy krat by som isiel urcite do silnejsej motorizacie. Neviem ako su na tom presne nove verzie, no tato prva ma neskutocne skripajuce plasty.
Porovnaval som interier s o 2 roky starsou Thaliou a rozdiel v plastoch je neskutocny. Toto pani konstrukteri fakt nedali.
Nesedel som este nikdy v aute, ktore by tak strasne skripalo akoukolvek castou plastovej palubovky alebo stredoveho tunelu.
Auto je inak priestranne, no k deckej sedacke vzadu sa uz dve osoby nevojdu. Co mi dost vadi.
Velkym plusom tohto auta je, pomerne pohodlny pristup k vsetkym ziarovkam. Menil som ich uz vsetky. Vzadu aj dvakrat.
Toto je tiez plus podla mna. Nie kazde auto to tak ma.
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Streda, 15. Januára 2014, 21:35

Milan.B napísal:Snad to nebude velky Offtopic, no som stastny majitel Aurisa prvej generacie s 1.4 a s autom som velmi spokojny.
No druhy krat by som isiel urcite do silnejsej motorizacie. Neviem ako su na tom presne nove verzie, no tato prva ma neskutocne skripajuce plasty.
Porovnaval som interier s o 2 roky starsou Thaliou a rozdiel v plastoch je neskutocny. Toto pani konstrukteri fakt nedali.
Nesedel som este nikdy v aute, ktore by tak strasne skripalo akoukolvek castou plastovej palubovky alebo stredoveho tunelu.
Auto je inak priestranne, no k deckej sedacke vzadu sa uz dve osoby nevojdu. Co mi dost vadi.
Velkym plusom tohto auta je, pomerne pohodlny pristup k vsetkym ziarovkam. Menil som ich uz vsetky. Vzadu aj dvakrat.
Toto je tiez plus podla mna. Nie kazde auto to tak ma.
Môj názor je taký že každý nový model na trhu má chyby :? proste je to tak :? vyriešiť by tom mal jeho nový nástupca :mrgreen: v tomto prípade AURIS II, ktorý by takéto nedostatky mal mať už vyriešené :D či to tak aj je, posúdia ty čo majú s oboma modely vlastné skúsenosti 8) a k motoru len toľko, že AURIS nie je malé auto a preto si zaslúži motor väčšieho objemu ako 1.4 ;-) aj napriek tomu, že je dobre odstupňovaná prevodovka :) to je môj názor...
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

ikotik
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Utorok, 14. Januára 2014, 20:04
Bydlisko: BB

Re: Auris II

Príspevok od používateľa ikotik » Streda, 15. Januára 2014, 22:19

chlapi a ako je to so servisom a nahradnymi dielami? ... imidz je taky ze tato znacka nepatri v tomto smere medzi najôacnejsie ... aka je realita?
zatial len bicykel :) ale ked budem velky, potom toyota auris touring sport :)

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Milan.B » Štvrtok, 16. Januára 2014, 06:35

No nastastie sa mi tam nic nepokazilo.
Diely su podla mna cenovo porovnatelne s imymi znackami.
Oficialne servisy co som cital su vsetky hrozne. Ceny pravidelnej udrzby su viacmenej rovnake vo vsetkych servisoch a su aj zverejnene na ich strankach.
Netusim ci su drahsie alebo lacnejsie. Teraz som bol na 5. prehliadke a za olej, filter a stierace som dal 188 EUR. :-)
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 16. Januára 2014, 07:54

ikotik napísal:chlapi a ako je to so servisom a nahradnymi dielami? ... imidz je taky ze tato znacka nepatri v tomto smere medzi najôacnejsie ... aka je realita?
To je blud, niektore komponenty mozno su drahesie ale zas u inych znaciek su to ine komponenty
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Štvrtok, 16. Januára 2014, 19:35

Aké sú najčastejšie poruchy AURIS-u :roll: ktorá oblasť, alebo tak celkovo značky TOYOTA :roll: Je to karoséria či mechanické diely, alebo elektroinštalácia :? Dikes
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

ikotik
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Utorok, 14. Januára 2014, 20:04
Bydlisko: BB

Re: Auris II

Príspevok od používateľa ikotik » Štvrtok, 16. Januára 2014, 21:33

Cirdemanko napísal:Aké sú najčastejšie poruchy AURIS-u :roll: ktorá oblasť, alebo tak celkovo značky TOYOTA :roll: Je to karoséria či mechanické diely, alebo elektroinštalácia :? Dikes
Kedy to chces konecne kupit? :D
zatial len bicykel :) ale ked budem velky, potom toyota auris touring sport :)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 16. Januára 2014, 23:04

Asi nikdy, lebo stale bude cakat na dalsich a dalsich ludi so skusenostami... A ziadny nebudu prichadzat, lebo tu su skoro nikto nove auto nekupuje...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 16. Januára 2014, 23:42

ceny nahradnych dielov nie su o nic ine ako u inych znaciek (ak neporovnavas original toy diel a nejaku nahradu na skodu)

podstatny rozdiel je ten ze pokial mas toytacky benzin tak ti tam v podstate nema co odist takze platis v podstate len spotrebak (olej, filtre, brzdy, rozvody, sviecky ... pripadne nejake diely na podvozok pokial jazdis velmi derave trasy)

a urcite nemusis ma obavy ako majitelia TSI ze kedy ti zaklepe retiazka (samozrejme ze nie vsetky TSI maju retiazku)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných