Auris II

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 17. Januára 2014, 06:21

Po viacrocnych skusenostich z viacerych toyot by som povedal, ze nic specialne sa nekazi. Menil sa vzdy spotrebak pripadne diely ktore uz mali svoj cas na vymenu. Vsetko to boli benziny, diesel zatial mame prvy krat v rodine a este je prilis skoro hovorit o akejkolvek skusenosti.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Piatok, 17. Januára 2014, 18:05

smutok napísal:Po viacrocnych skusenostich z viacerych toyot by som povedal, ze nic specialne sa nekazi. Menil sa vzdy spotrebak pripadne diely ktore uz mali svoj cas na vymenu. Vsetko to boli benziny, diesel zatial mame prvy krat v rodine a este je prilis skoro hovorit o akejkolvek skusenosti.
To som chcel počuť ;-) konečne príspevok k téme :D Tak čím ďalej tím viac sa mi potvrdzuje, že tie benzínové sú omnoho ďalej so spoľahlivosťou ako dieselové :mrgreen: ono japonce majú jeden problém :evil: a to ten, že majú dočinenia s koróziou :? aspoň tie staršie ročníky...nové neviem, ale podvozky aj na novších som počul že korodujú :? Potvrdí mi to niekto, alebo zasa budú reči mimo témy :x
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 17. Januára 2014, 18:18

Ano tie velmi stare rocniky E10 a nizsie boli nic moc na tom ale po 20tich rokoch sa to tazko porovnava aj cokolvek ine je v tom case uz nahnite. Mazda s tym ma problemy relativne aj dnes,
uz moja E11 liftback 1998 bola na tom velmi dobre a to stavala vonku, ziadna speci ochrana a podobne takze tohoto by som sa nebal.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Piatok, 17. Januára 2014, 18:49

grexos napísal:Ano tie velmi stare rocniky E10 a nizsie boli nic moc na tom ale po 20tich rokoch sa to tazko porovnava aj cokolvek ine je v tom case uz nahnite. Mazda s tym ma problemy relativne aj dnes,
uz moja E11 liftback 1998 bola na tom velmi dobre a to stavala vonku, ziadna speci ochrana a podobne takze tohoto by som sa nebal.
Aha :o takže TOYOTA s koróziou karosérie problém nemá a ani inak extra nemala :roll: tak potom z japonca má problém skôr Mazda a Honda, lebo tie som už videl s koróziou karosérie a podvozkových častí aj ročníky -06,-07 a to nie je tak staré ešte :( ale na podvozku som videl chytenú aj TOYOTU (ramená, tlmiče, výfuk, všetky skrutky a tak) :x a počul som aj to že japonci nedávajú ani povrchovú úpravu materiálu :twisted: čo iné značky bežne majú...a poprosím len k téme, ďakujem ! Inak mimochodom som si všimol že TOYOTY, neviem ako nové, ale majú plechovú palivovú nádrž :roll: prečo ?
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 17. Januára 2014, 19:02

LOL, moja E12 je z 2003, a ked som minuly rok menil u kamosa lambda sondu, tak sme v montaznej jame kukli cely spodok auta, a nikde ani znamka zacinajucej korozie, nie to este rozlezenej. Na E11 som mal spraveny nastrek spodku, a tiez mi vobec nehnila. Pocul som prave tiez, ze Mazdy to este par rokov dozadu nemali moc poriesene, ale za svoje Toyoty mozem povedat, ze korozia sa ich vobec netyka... A co sa nadrze tyka, mam ju plastovu...

A Cirdemanko, fakt ta poprosim, prestan tu furt teoretizovat, zdvyhni sa a chod si to auto vyskusat... Reci su sice pekne, ale nikdy, NIKDY nebudu mat ani zdaleka taku vahu ako prakticke vyskusanie na vlastnej kozi...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 17. Januára 2014, 19:41

To ze ti zacne hrdzaviet skrutka, tak to este nie je korozia. Mam skusenosti s 15, 12, 8 a 5 rocnymi toyotami a ani jedna nehnila. Ano bola niekde korozia ale nehnilo to. Ale mam 10 rocneho peugeota boxer a ten hnije a slusne.
Ale pokial niekomu vadia stopy korozie na nepodstatnych dieloch, tak toyoty koroduju uz ako 2 rocne.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 17. Januára 2014, 19:59

samozrejme podvozkove casti ako sroby na ramenach a ramena mozu hrdzaviet skorej vzhladom na ich namahanie a miesto ulozenia niet sa co divit ze to nevydrzi vecne. ale karosarsky si podla mna bez vacsich problemov Samozrejme treba vzdy pocitat ako sa clovek k tomu autu sprava, ci nebolo burane ako bolo opravene a 20 dalsich faktorov. Napriklad ovela horsie na tom byvaju auta ktora stavaju na trave a nie na dlazbe / betone.

Zhrniem to tak, ze toho auta sa fakt nemusis bat. Pokial sa ti paci, vyhovuje ti rozmerovo, motoricky, bude ti sediet na skusobnej jazde a mas na to, chod do toho.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

ikotik
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Utorok, 14. Januára 2014, 20:04
Bydlisko: BB

Re: Auris II

Príspevok od používateľa ikotik » Piatok, 17. Januára 2014, 21:42

KLingO napísal:ceny nahradnych dielov nie su o nic ine ako u inych znaciek (ak neporovnavas original toy diel a nejaku nahradu na skodu)

podstatny rozdiel je ten ze pokial mas toytacky benzin tak ti tam v podstate nema co odist takze platis v podstate len spotrebak (olej, filtre, brzdy, rozvody, sviecky ... pripadne nejake diely na podvozok pokial jazdis velmi derave trasy)

a urcite nemusis ma obavy ako majitelia TSI ze kedy ti zaklepe retiazka (samozrejme ze nie vsetky TSI maju retiazku)
vdaka
zatial len bicykel :) ale ked budem velky, potom toyota auris touring sport :)

Používateľov profilový obrázok
julec
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 14:19

Re: Auris II

Príspevok od používateľa julec » Sobota, 18. Januára 2014, 11:48

sused u nás má toyotu corollu neviem presne ročník ale dobrých 15 rokov bude mať.to auto celú svoju životnosť stojí pred barákom kde prší,mrzne, fúka vietor atď. a to v LM ti poviem bývajú celkom kruté zimy a to auto vyzerá akoby zišlo práve z výrobnej linky ani kúsok hrdze na karosérii. tak isto kolega mal toyotu Corollu ročník 1992 to auto na karosérii nemalo ani náznak hrdze tak isto ani na podvozku. takže netuším odkiaľ berieš tieto múdrosti o hrdzavení a keď ti už ozaj vadia hrdzavé šrobiky tak si ich povymieňaj.som si istý že nemecká konkurecia tipu Golf to s tou hrdzou má ďaleko horšie ako Toyota. dokonca ani môj vyše 4 ročný Auris nemá ani náznak hrdze na karosérii a už vôbec nie na podvozku. nedávno som bol v jame a pozeral som ako bacil do lekárne že aký krásny podvozok bez známok hrdzavenia.
a predpokladám že nie len mňa ale aj zvyšok osadenstva ktorí tu píšu by si radi miesto teoretických otázok prečítalo tvoju osobnú skúsenosť s tým autom. choď sa už konečno povoziť!!!!!

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Sobota, 18. Januára 2014, 12:10

OK teda :) tak potom je dobre keď nemajú koróziu :D ja som videl odspodu pár modelov Corolla Verso r.v. okolo -05 a -06, a mali na podvozkovej časti ako ramená, tlmiče, výfuk, zadná náprava povrchovú koróziu na cca 75% plochy :? tak neviem potom...boli to väčšinou autá z talianska, ale videl som takto už aj tu u nás kúpenú a používanú v našich podmienkach :roll: a k tej nádrži, tú som videl zrovna na tejto Corolle Verso že ju má plechovú... :) aj tak klepkala :lol: Vyskúšať ju určite pôjdem ! Ale keď sem napíšem zopár otázok, alebo sa len chcem poradiť čo je na tom, veď je to fórum kde sa ľudia majú pýtať a získavať info nie :?: Predsa sa to nebudem pýtať na Peugeot fóre :!:
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Pondelok, 17. Februára 2014, 18:25

Kolega bol teraz u predajcu Toyota a cestou si pozrel aj novú Auris, keďže som mu ho spomínal a hovorí, že je to celkom kvalitka táto druhá generácia tohoto modelu...Páčil sa mu aj interiér aj exteriér a že je aj dostatočne veľké navonok...Prosto je to zmena od starého modelu a to nebol ešte vo výbave Style :!: :lol: Potom na to by už čo povedal :mrgreen: Ja som zatiaľ nebol, ale určite sa na neho pozrem :)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 17. Februára 2014, 20:28

Cindermanko ty si pacient. na tvojom mieste by som uz davno siel a vyskusal. ja som bol skusat touring hybrid v AT a velmi sa mi to auto paci. ale ak kupim tak asi 1.6 po prepocte by sa mi hybrid neoplatil
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Pondelok, 17. Februára 2014, 21:05

grexos napísal:Cindermanko ty si pacient. na tvojom mieste by som uz davno siel a vyskusal. ja som bol skusat touring hybrid v AT a velmi sa mi to auto paci. ale ak kupim tak asi 1.6 po prepocte by sa mi hybrid neoplatil
:lol: Asi trocha som :mrgreen: ja tiež by som na 90% volil benzínový motor, tiež sa my neoplatil kúpiť diesel po prepočte ročne najazdených km :roll: a hybridu sa trocha stránim, je my to stále ešte také cudzie :mrgreen: i keď to môže byt dobra kombinácia motora !
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris II

Príspevok od používateľa KLingO » Pondelok, 17. Februára 2014, 22:29

grexos napísal:Cindermanko ty si pacient. na tvojom mieste by som uz davno siel a vyskusal. ja som bol skusat touring hybrid v AT a velmi sa mi to auto paci. ale ak kupim tak asi 1.6 po prepocte by sa mi hybrid neoplatil
to hej Hybrid sa vyplaca jedine vporovnani oproti dizlu s automatom

kazdopadne ak mas moznost vyskusaj 1.6 s CVT prevodovkou - ja som to skusal v Yarise s 1.33 motorom a charakter to ma rovnaky ako Hybrid - takze pri pohodovom jazdeni to dokaze motor drzat pekne nizko s otackami a tym apdom aj spotreba pekna a zas ked potrebujes ist sviznejsie tak padielkami sa daju "radit" predvolene stupne (7 prednastavenych pomerov) - takze nie je problem ani pri predbiehani .. hodis si to o 2-3 dolu a ficis
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Auris II

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 17. Februára 2014, 22:47

Cirdemanko: nie trocha, ale mrte... Ako prepac, ale tomu, ze chces kupit nove auto uz neverim, a neuverim, dokym si tu nezalozis galerku s fotkami... Pretoze 2 (!) mesiace sem chodit, v kuse sa na daco vypytovat, presviedcat nas, ako si uz pre to auto rozhodnuty a nejist ho ani len vyskusat, to uz moze asi len blazon (a to som sa zo slusnosti vyjadril este hodne mierne)... Uprimne, naozaj ti nerozumiem, a nemyslim si, ze by bola chyba na mojej strane...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných