brzdy a vymena kotucov

všetko o tomto modeli
pinki
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 21. Augusta 2012, 11:01

brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa pinki » Sobota, 7. Septembra 2013, 10:42

mam 67000 km kedy sa menia kotuce auris 2007 1.6vvti viem ze to zalezi od viac faktorov ale asi tak priblizne .a ked tak poradte znacku aj platniciek.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 7. Septembra 2013, 11:06

vtedy ked su zjazdene. niekto zjazdi rychlejsie lebo viac slape na brzdy niekto menej. iny jazdi pohotovo, dalsi je racer. je to individualne.
Znacky podla platobnych schopnosti, vykonu a toho ako velmi lubis auto. ja by som siel do EBC brakes alebo BlackDiamond performance cez dobrebrzdy.sk
alebo potom standartne znacky ako TRW / ATE / Kashyiama
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 7. Septembra 2013, 23:09

Ja ti presne odpoviem. Drviva vacsina Toyot z poslednych rokov meni pri prvej vymene platniciek rovno aj kotuce. Uz sa davno neda spolahnut, ze na tovarenskych kotucoch odjazdis 120 az 150 ci dokonca viac (!!) km. Pozri to poriadne s mechanikom. Ak maju tie kotuce uz pekny hrdzavy falc hruby, tak ich vymen, pripadne zmeraj minimalnu hrubku (zalezi od priemeru kotuca, ale na tvojom aute ak hrubka atakuje okolo 19mm alebo 23mm, tak ich musis uz vymenit). Podla km by som sa ale vobec necudoval, ak by uz boli na vymenu.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa Milan.B » Utorok, 14. Januára 2014, 20:31

Tak ma napadlo. Da sa skontrolovat stav kotucov a dosticiek bez toho aby sa dali dole kolesa?
Divna otazka. Len sa pytam. Na poziadanie kludne dam dovod.
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 14. Januára 2014, 21:39

Ano, ale len priblizne. Pokial to naozaj chces skontorlovat, tak musis zhodit koleso.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa Milan.B » Utorok, 14. Januára 2014, 22:12

Aha. No dnes som bol na prehliadke a dal pozriet aj piskanie od zadnych kolies pri pomalej jazde.
Odporucili mi presustruzit predne kotuce a vymenit zadne kotuce+platnicky. Cena cca 300EUR.
Az neskor ma napadlo, ze mam bezpecnostne matice na kolesach (zimne ocelove) a teda asi tie kolesa len tak dole nedali.
Takze sa len dost tazko dostali k nejakej prehliadke. Nechcem nikomu krivdit. Mohli kludne zavolat ci nemam niekde v aute diel na tie matice a bol by som im povedal kde je.
Dost tazko nejaky technik preliezal to auto a hladal ho. Mozno hej.

Pozeram tiez ceny a znacky tych dielov. A mimochodom zopar webshopov na ktore som narazil je fakt v zalostnom stave (sorry za offtopic).
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 15. Januára 2014, 08:02

Tak pokial mas zdvihnute auto, tak zo zrkadielkom by to slo celkom v pohode. S vela skusenostami, by to slo dost presne.
A co sa dielov tyka, tak kontaktuj www.nipponcars.sk ochotne ti poradia.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa Milan.B » Streda, 15. Januára 2014, 09:51

No PPC ma urcite skusenosti bohate. Ved su predsa autorizovany servis.
Uz mi odporucili jeden servis na Udrnickej tu kusok od prace. Idem tam a necham to tam aj rovno urobit.
Mne sa len nezda, ze tu kontrolu robia s nasadenymi kolesami a hlavne si ju nevyfakturuju.
Ako zadarmo asi nik kontrolu brzd neurobi. Ale nechcem im krivdit, nie som odbornik. Ukludnilo ma zistenie, ze sa to da aj s nasadenymi kolesame a zadarmo. :-)
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 15. Januára 2014, 13:27

na zdvihaku sa to da pozret aj bez zhadzovania

piskanie od zadnych kolies mozu sposobovat zadrhnute platnicky, je tam ten nestastny system ze rucna nie je extra mala bybnova v strede ale lanko pritahuje normalne platnicky ... zvykne sa to zapiect .. dobre je vzdy pri vymene kolies letne/zimne zhodit platnicky a premazat ulozenie medenou vazelinou

300E za vymenu je riadna palka .. ja som bral EBC kotuce aj platnicky greenstuff od chalanov z NIpponcars a cele ma to vyslo 350 E (na vsetky 4) prehodis to aj sam doma (jedina zrada su zadne brzdice lebo piestik len tak nazad nezatlacis ... treba ho pri tom aj otacat ... kym som na to prisiel tak som vypustil aj brzdovku, takze ma cakalo este odvzdusnovanie - teraz uz by som vedel :mrgreen: )
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa drgi » Streda, 15. Januára 2014, 14:11

Milan.B napísal:No PPC ma urcite skusenosti bohate. Ved su predsa autorizovany servis.
Uz mi odporucili jeden servis na Udrnickej tu kusok od prace. Idem tam a necham to tam aj rovno urobit.
Mne sa len nezda, ze tu kontrolu robia s nasadenymi kolesami a hlavne si ju nevyfakturuju.
Ako zadarmo asi nik kontrolu brzd neurobi. Ale nechcem im krivdit, nie som odbornik. Ukludnilo ma zistenie, ze sa to da aj s nasadenymi kolesame a zadarmo. :-)
nic proti PPC, ale autorizovany neznamena dobry, to len tak na okraj. :)

stav kotucov zistis volnym okom aj cez alu disky (ale nie plechace), kedze trochu skusenejsi mechanik vidi aku hlboku ryhu uz platnicky spravili do kotuca. tiez existuje nieco taketo - http://www.efeel.eu/endoskop-kamera-na- ... -10-metrov, namiesto pracneho odmontovavania a montovania kolesa ma technik za pol minuty zistenu hrubku platniciek.

do ktoreho servisu na udernickej ta poslali? budu ti sustruzit kotuce priamo na aute, alebo ich odmontuju?
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa Milan.B » Streda, 15. Januára 2014, 20:16

Idem do Decamu. Najprv si to dat preverit a potom aj urobit. Skor ako sustruzit mi to poradil kolega tiez vymenit.
Pocul som na nich len dobre referencie. Tak chcem skusit. O PPC som snad este nic dobre necital.
V servisovani auta sa absolutne nevyznam, toto nechavam na profesionalov.
Trosku ma zaraza, ze ma na to piskanie neupozornili uz oni. Bol som tam kazdy rok na prehliadke a piskalo to stale.
Tazko povedat preco. Nezda sa mi normalne aby auto pri pomalej jazde (10-15km) piskalo.
Auto vsak mechanicky funguje skoro 5 rokov. Tazko povedat ci je to vyrobou alebo dokladnym servisom.

V lete som na to cumel a nevidel som na tom nijake nepravidelne opotrebovanie.
Inak dost boli tie disky spinave, asi od prachu z platniciek. Nejazdim a ani nebrzdim nejako agresivne.
Tak neviem posudit ci tych 70k kilakov ich mohlo odrovnat. Ale zda sa mi to ako primerana zivotnost.
Skusal som aj ci nie su nejake moc horuce po jazde, no ani to neboli.
Co sa tyka toho osetrovania, sam si na to netrufam niekde na parkovisku pred panelakom.
Keby som o take cosi poziadal pri meneni kolies, bol by som za debila?
A namiesto rucnej byzdy tam davat jednotku aj v lete? Nech sa tie brzdy nenamahaju ci nezapekaju?

Dnes som dal dole plastovy kryt a take to bolo vnutri spinave. Ze sa ani necudujem, ze tie kolesa nedemontovali.
Ten cierny prach je od kotucov a platniciek?
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 15. Januára 2014, 21:32

Prach je hlavne od platniciek. A inak teraz je moda robit koruce a platnicky tak aby sa zodrali viacmenej naraz. Takze tych 70k km je v pohode zivotnost.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 16. Januára 2014, 23:37

za debila nebudes urcite .. je to normalna udrzba skor su debili ti co ju nerobili ked si bolv servise

a ano pokial mozes parkuj radsej na 1cke ako na rucnej
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa Milan.B » Piatok, 17. Januára 2014, 14:24

Dik za rady.
Je to uz vymenene (kotuce Brembo a platnicky uz nepamatam).
Parkovat budem radsej so zaradenou rychlostou ako ruckou.
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
julec
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 14:19

Re: brzdy a vymena kotucov

Príspevok od používateľa julec » Sobota, 24. Januára 2015, 12:27

ahojte Toyoťáci.na jar budem musieť na mojom Aurise meniť kompletne brzdové kotúče a neviem sa s tým pohnúť aký rozmer kotúčov mám kúpiť. akú značku kotúčov by ste mi odporučili?? myslím že Brembo sú dobré. Mám Auris 1,6 benzín, rok výroby 08/2009. čo orientačne môže stáť tento špás aj s výmenou?? ďakujem.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných