Auris - zadné svetlá

všetko o tomto modeli
1andrej
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 2. Novembra 2011, 11:07

Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa 1andrej » Utorok, 5. Júna 2012, 09:06

Čaute,
mám problém so zadnými koncovými svetlami na Aurise, nechce sa im svietiť :-)
Poistka je v poriadku, žiarovky tiež a všetky konektory som popritláčal.
Vie niekto poradiť, kde by mohol byť problém? Všetky ostatné svetlá a smerovky svietia.
Vďaka
Andrej

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 5. Júna 2012, 09:46

Chápem to dobre, že ti vzadu nesvietia len obrysovky, ale všetko ostatné (brzdové, spiatočka, hmlovka a smerovky) vzadu fachčí ako má??? Nebude problém v dennom svietení???
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

1andrej
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 2. Novembra 2011, 11:07

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa 1andrej » Utorok, 5. Júna 2012, 13:38

Čau,
áno chápeš to dobre. Na tej poistke sú naviazané aj predné stretávacie svetlá alebo predné parkovacie svetlá a tie svietia.
Merali sme aj objímku, v ktorej sú namontované žiarovky zadných obrysových svetiel, a nejde tam šťava. Samotné žiarovky sú ok.
Neviem ako to myslíš, že či je problém v dennom svietení, lebo predné svetlá idú normálne.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 5. Júna 2012, 14:39

No hej, ale ak máš zapnuté denné svietenie....teda pokiaľ ho tam máš....tak sa to môže tváriť, že je deň a zadné obrysovky ti tým pádom nemusia ísť....ja to mám podobne na Palculienke, akurvát že tam nesvietia stretávačky, ale diaľkové na cca tretinový výkon. Skús prepnúť svetlá z AUTO na ON, alebo ako je to tam poriešené, prípadne zakry svetelný senzor pod čelným sklom, či kde ho máš a po chvíli by sa to malo prepnúť na nočný režim a mali by sa zapnúť aj zadné lampy....možno blbosť, možno nie ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

1andrej
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 2. Novembra 2011, 11:07

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa 1andrej » Streda, 6. Júna 2012, 07:19

Auto nema denne svietenie, takze nemozem ani prepnut do funkcie automatickeho svietenia a nemam v aute ani svetelny senzor pod spatnym zrkadlom. Zadne svetla normalne svietili, z nicoho nic prestali svietit. Do auta sa nerobil ziadny zasah, tak si to neviem vysvetlit. Keby sa bola vypalila ziarovka, alebo poistka, este by som to chapal, ale takto s tym asi budem musiet ist do servisu.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 6. Júna 2012, 08:20

No tak potom to je iné kafe....buď servis, alebo autoelektrikár...v záruke to nemáš, čo?
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 6. Júna 2012, 09:13

Neviem ci to ma jedno rele alebo viac na zapinanie svetiel, ale aj v tom by mohol byt problem pokial poistky su v poriadku.
A poistky si skontroloval poriadne vsetky, aj pri volante aj v motore?
Este teoreticky mohla odist kostra ale vsetko su to len tipy, lebo auris som videl zatial len zvonku alebo ako pasazier.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 6. Júna 2012, 09:23

Relátko by tam malo byť len jedno....Isto sú predné aj zadné svetlá na jednej poistke??? Sa mi to akosi nechce zdať...čekol si manuál??? Väčšinou totiž býva poistka HEAD, alebo HL, alebo tak nejak...zadné potom TAIL...čekni to ešte raz ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

1andrej
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 2. Novembra 2011, 11:07

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa 1andrej » Streda, 6. Júna 2012, 13:56

Svokor je elektikar - sice nie cez auta, ale aj tak - elektrikar je elektrikar. Tiez ho napadlo, ci to nema dve rele. Poistku som najskor vyzistoval cez manual, ktora by to mala byt, potom v ktorej skrinke - je to v skrinke pod volantom a ako pise chmelo, zadne svetla su oznacene TAIL - 10 amperova poistka. Mozno som s apomylil v tom, ze je to spolu s prednymi stretavackami, ale v poistke som sa urcite nepomylil a skontrolovali sme vsetky 10 amperove a ostatne sme pozatlacali a pre istotu aj v poistkovej skrinke v motorovej casti.
Len do original Toyota servisu sa mi nechce ist, tam si nauctuju ajajajajajjjjjj hodin - lebo v takomto pripade to clovek nema ako odkontrolovat, ze kolko hodin stravili hladanim chyby. podla mna na to cez pocitac nepridu. To bude nejaka somarina, kontakt blby, uvolneny ....

1andrej
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 2. Novembra 2011, 11:07

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa 1andrej » Streda, 6. Júna 2012, 14:02

pripojil by som aj prislusnu stranku z manualu, ale neviem ako :-(

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 6. Júna 2012, 14:07

skusel by som rozobrat platy v kufri, tam by mala byt kostra, ci sa neuvolnila.
Inak by som v takom pripade skontroloval uplne vsetky poistky nech mam istotu, ze tam problem nie je.
No a pokial kostra bude v poriadku, tak treba ist po kabli kde sa mohol prerusit. Este by som skusil skontrolovat zvazok kablov pri poistkach, ci nie je problem tam. Teoreticky este moze byt problem v konektore, ale to treba rozoberat, pozerat a merat. Bohuzial so schemou elektriky neporadim ale prajem skore objavenie problemu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 6. Júna 2012, 14:59

skus ci ti ide stava do poistky. Vyber tu TAIL postku a meracom skus ci tam ide stava po zapnuti svetiel. Ak hej, tak to bude najskor niekde ta kostra.
Neviem ako je to v aurise konkretne, ale tusim ja mam v mojom carachu kostru spolocnu pre vsetky zadne ziarovky v ramci jedneho svetlometu, a je ukostrena na dvoch (alebo viacerych) miestach.
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

1andrej
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 2. Novembra 2011, 11:07

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa 1andrej » Štvrtok, 7. Júna 2012, 09:34

Dik za rady chalani, skusim pozriet teda tu kostru, len dajte typ kde to presnejsie mam hladat. Alebo ak by niekto z vas nahodou mal schemu kade su tahane kable v Aurise na zadne svetla, to by mi dost pomohlo. Alebo aspon kontakt na nejaku stranku alebo cloveka.
Stava nejde do objimky ziarovky, skusim este teda pozriet, ci ide do poistky, ale tam som si viacmenej isty, ze do poistky ide, lebo poistka je aj na predne obrysove svetla a tie svietia.
Este raz dik. Dam vediet, ako som dopadol.
Na utorok som objednany kamosovi do servisu, tak som zvedavy, ci na to pride, ak sa to dovtedy nepodari mne.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 7. Júna 2012, 09:50

no, ta by mala byt niekde blizko zadneho svetla, ak das dole ten plast v kufri a pojdes po zvazku kablov od svetla tak ju najdes... Kostru isto netahali cez cele auto ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - zadné svetlá

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 7. Júna 2012, 11:11

Tak tak, ved nac by to robili ked cele auto je kostra.
Tie plasty musis rozobrat podla toho ako ide zvazok a pravdepodobne budes musiet rozhadzat cely kufor aby si sa k nicomu dostal.
Inak postup je v principe taky, ze ides cez jednotlive uzly od ziarovky a to najprv objimka, potom konektor do svetla ci je tam stava poto dalsi spojovaci konektor ale ked nemas rozobrate plasty, tak meras rovno poistku a podla toho vies zistit v ktorej casti mas problem. Inak napada ma aj velmi neprijemna vec a to je preseknuty kabel bud v prahu alebo v prechode cez B stlpik ale to treba najprv zistit v ktorej casti vedenia sa strati stava.
Vela uspechov zelam.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných