otazka ohladom BRZD

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 22. Marca 2012, 15:48

Caute Toyotaci

mam otazku ohladom brzd na mojom Aurise 1.6 2009 ... nabehane mam jemne cez 50k
a brzdove kotuce vyzeraju takto:

predne:
Obrázok

zadne:
Obrázok

hlavne sa mi nezda ako nerovnomerne je obruseny ten predny (od kraja centimeter skoro nic) a tiez zadne podstatne viac prasia ako predne (zadne disky su pravidelne cierne medzi umyvaniami auta)

a teraz otazka: - je to normalny stav alebo s tym treba nieco riesit ? pripadne ak by sa to malo menit do akych aftermarket platniciek pripadne kotucov ist ? (EBC ? .. co som tak pozeral ceny na nippponcars tak by to kompletka vyslo 300 E)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 22. Marca 2012, 16:12

zvlastne, vacsinou to byva naopak na tych kotucoch, ja mam teraz tiez predne celoplosne "vylestene" a zadne tak od stredu iba, ako tvoje predne. Aj preto ze predne brzdia viac ako zadne...
Ku kazdemu kotucu je udaj aky je hruby novy a aky hruby minimalne musi byt, napr. Hrubka 28mm, minimalna hrubka 26mm. Teda ak je zbehany nerovnomerne a v tom najvysuchanejsom mieste ma minimum, treba vymenit. Pokial nema minimum, ale trebars polovicu (27mm) tak ich daj stiahnut /sfrezovat/
Co sa tyka prasnosti, je to viacmenej zalezitost platniciek, teda materialu z ktoreho je brzdova -trecia cast vyrobena.
Napr. EBC ma aj platnicky s redukovanou prasnostou, tusim REDstuffy az o 90%
Ked ti predne kotuce nesuchaju rovnomerne, a zadne prasia vela, (predpokladam ze platnicky mas od prvovyroby, teda rovnake) podozrieval by som slaby brzdny ucinok prednych brzdicov. Trebars trochu zavzdusnene, alebo pridrete strmene. Aspon logicky mi to tak vychadza...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 22. Marca 2012, 16:16

vdaka ... takze to radsej necham v servise skontrolovat .. s brzdami sa neradno zahravat :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 22. Marca 2012, 16:20

tak tak... a tiez sa nedaj zlakat na kadejake superlacne komponenty. Ked brzdy, tak poriadne...
Myslim ze EBC je dobra volba, chalani z nipponcars ich maju uz aj realne otestovane, takze myslim ze ti budu vediet adekvatne poradit... ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa Mysiak » Štvrtok, 22. Marca 2012, 16:47

Zadné brzdy sa aj mne prášia. :? A to ich pravidelne pri prezúvaní na letné a zimné očistím. Je to tým že sa jemňuliiinko furt šúchajú o kotúč. Asi kôli tej ručnej brzde ktorá je spoločná so strmeňom.
Predné moje sú ok. Tam mi to nešúcha, a derú sa mi rovnomerne.
Naposledy upravil/-a Mysiak v Štvrtok, 22. Marca 2012, 20:37, upravené celkom 2 krát.
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 22. Marca 2012, 16:52

Urcite si to daj skontrolovat, lebo tie predne nevyzeraju moc dobre. Ja som sice na corolle musel vymenit predne kotuce uz pri 60k km lebo tam boli ryhy jak hovado ale boli vzdy pekne vylestene. Aj ked na maminej corolle to bolo kadeake, ale s tym autom sa dost malo jazdi, ale uz tam ma nove.
Najblizsie rozmyslam, ze na moju corollu dam EBC ale inak som daval na maminu ATE kotuce a Kashiyama platnicky a zatial spokojnost. Kashiyama platnicky som uz daval na Camry aj na moju corollu na zadne brzdy a na oboch ziaden problem. Este mam dobre skusenosti s platnickami TRW, tie mi dali original v toyota servise, uz ich mam skoro uplne zjazdene a nemal som s nimi ziaden problem.
Osobne by som vyberal medzi TRW, ATE a EBC co sa tyka kotucov a platnicky EBC, Kashiyama a TRW.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa KLingO » Utorok, 10. Apríla 2012, 12:47

ta servis za mnou ...
- pomerali na valcoch - OK
- rozobrali, skontrolovali platnicky aj kotuce - OK (teda neboli krive ani zdrate nejako sikmo)
- pozrel som fotrov AURIS 1.33 a u neho to vyzera rovnako hujovo ale brzdi rovnako OK

kazdopadne uz na bratovom Yarise su kotuce krasne hladko vylestene az po kraj - takze to je podla mna na trt vymyslene u Aurisa

pobrzdim do 60k a potom to kompletka vymenim nech mam dusu na pokoji
asi pojdem do EBC :?
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 10. Apríla 2012, 13:22

Ja uz mam EBC na vsetkom co ma 4 kolesa a som spokojny. ale je fakt ze podobny problem ako mas ty som nepozoroval. akurat ze mi feroda zaprasili cele OZty
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: otazka ohladom BRZD

Príspevok od používateľa hornet74 » Streda, 2. Mája 2012, 16:18

mne zadné tiež prášia viac ako predné, asi to naozaj bude tou ručnou
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných