Pravidelne servisne prehliadky

všetko o tomto modeli
mario
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Marca 2012, 15:17

Pravidelne servisne prehliadky

Príspevok od používateľa mario » Pondelok, 19. Marca 2012, 15:33

Mam aurisa 1.6 Valvematic, Terra cool, kupil som ho pred cosi viac ako rokom, celkom na nom aj jazdim a blizim sa ku 30-tisic kilometrom. Prvu servisnu prehliadku som absolvoval v autorizovanom servise kde ma servisna prehliadka stala nejakych 140 eur, uz presne nepamatam. Druha planovana prehliadka ma stat podla cennika 212 eur, coz je celkom dost, aj celkovo sa daju veci zahrnute v prehliadke kupit ovela lacnejsie ako ich ponuka toyota. Preto sa chcem spytat ma niekto skusenosti aj s neznackovymi servismi, popripade kolko vas vysla takato technicka prehliadka.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Pravidelne servisne prehliadky

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 19. Marca 2012, 15:51

vy.ral by som sa im na to... ;-)
stale akosi nechapem co po tych "par km" menia za 350€. Autorizaky a ich servisne prehliadky su zlodejina. Najdi si nejakeho rozumenho mechanika v tvojom okoli a "servisuj" auto unho. Aj tu na fore je dost referencii na skusenych ludi, a urcite ta to vyjde lacnejsie (nehovoriac o "odborne" odvedenej praci v autorizaku :mrgreen: )...
neviem, ale cakal by som ze po kupe noveho auta tak nejak taketo veci su samozrejme. Vsade lakaju na "servis 4 roky zdarma, alebo 100000km, ale vsetko su to oblbovaky na ludi...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pravidelne servisne prehliadky

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 19. Marca 2012, 20:21

úprimne - aj keď mám známych v autorizáku tak jedinú výhodu v poctivom servise by som videl pri následnom predaji auta, to vie u ľudí celkom zavážiť (aspoň u tých čo sa tomu menej rozumejú) keď je pekne vyplnená servisná kniha z autizovaného servisu.. ale inak.. je pravda, že bežné veci ako olej a filtre Ti spraví kde kto, ale ak sa tam pokaká niečo vážnejšie tak Ti to v autorizáku spočítajú :D ale súhlasím, že je to dosť zlodejina, na Lex je tuším hodinka za vyše 50€.. minule mi tam stálo auto cez 2 hod a nakoniec zistili, že mi to zfleku neopravia, že treba objednať nejaké diely.. to bola radosť :D :roll: ale zase aby som len nehanil - prístup bol super, o tom potom..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných