Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 31. Augusta 2011, 14:09

No a je tu prvy vaznejsi problem auta v zaruke. Auto bolo asi na 3-4 dni v garazi, jazdil som na inom. Vcera som nasadol, nastartoval a spod kapoty sa ozval skrabavy mechanicky zvuk. Otvorim kapotu, patram, pozeram, vsetko vyzeralo byt ok. Rozhodol som sa, ze pojdem do servisu, cestou sa motor zohrial, neprijemny zvuk ale isiel stale.
Servisaci sa na to pozreli, usudili, ze neprijemny zvuk vydava alternator ale zaroven sa im nezdala ani pretekajuca vodna pumpa.

Nasledovala objednavka dielov, buduci tyzden tu budu, na aute mozem jazdit, ale nebudem, pre istotu. Palubovka nehlasi ziadny problem, co ma trochu prekvapuje.

Trochu ma to cele nastvalo a sklamalo, servisak tvrdi, ze doteraz neriesili podobny problem nikde na SVK. Takze auto dostane novy alternator, vodne cerpadlo, novy remen a chcel som ich ukecat aj na novy akumulator, ale tam problem nie je, skoda :)

Takze mala rada, popocuvajte si zvuk najlepsie zahriateho motora, kedy ventily aj vsetko ostatne prestane klepotat a hladajte trochu prenikavy elektricky zvuk, resp. si dajte auto na tieto problemy skontrolovat priamo. Zaujimave je, ze vodne cerpadlo tecie uz dlhsiu dobu podla nich a auto bolo na pravidelnej prehliadke 2 mesiace dozadu. Super.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Samuel » Piatok, 9. Septembra 2011, 23:48

Takze vodne cerpadlo bolo vymenene utorok a vsetok sramot a hukot prestal. Kedze bol ale alternator uz objednany, tak sa dnes menil aj ten. Popritom reklamacia prevodovky, kvoli zadrhavaniu 1-2 a tu prisiel najvacsi problem - rozpisem zajtra, teraz si idem konecne pospat..len v skratke, auto ostalo nepojazdne v servise na najblizsi tyzden-dva..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 10. Septembra 2011, 09:05

a kup si novu toyotu :evil: :evil: :evil:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

sqip
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 9. Septembra 2011, 18:21

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa sqip » Sobota, 10. Septembra 2011, 10:30

Ja som bol nedavno v servise reklamovat ze auto pri preradeni,alebo pri rozbiehani a pridani plynu akoby na moment stratilo tah.Je to dost neprijemne, hlavne ked potrebujem hned zrychlit,ale nerobi to vzdy a to je ten problem.Mechanik v servise si s autom zajazdil a zdalo sa mu vsetko ok a ja som si pripadal ako idiot co si chybu len vymysla.Ale viem naisto ze toto auto nerobilo az teraz po najazdeni 30000 km.Kontrolky mi nic nehlasia tak som nic nevybavil.A ze mi zadrha III.prevod.stupen odovodnili tym ze to sa nemoze stat lebo tu uz su lanka,tak asi ja som na vine ze zle preradujem...Pritom na inych prev.stupnoch nemam problem.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 10. Septembra 2011, 12:15

po predaji noveho auta sa ti predajcovia zmenia na kurvy :evil:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Samuel » Pondelok, 19. Septembra 2011, 12:32

Dnes bude hadam hotove, tak dam vediet, co vsetko sa vlastne dialo a co vsetko sa vlastne stalo..

Edit: volanie zo servisu, nemaju este vsetky diely prevodovky, ktore potrebuju, takze najblizsie v stredu...uz ma to prestava bavit !!!
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 22. Septembra 2011, 15:01

Takze uzavrieme celu story :)

Auto uz mam doma, spravene, spokojne vybavene aj ked trosku stresy z mojej strany, mozno aj nezasluzene vyciny smerom k NR Servisu.

Problem v prevodovke bol na nejakom uchyteni, konkretnejsie som si to nezapamatal, ktory zadrhaval a v pripade odtrhnutia na ceste by sa to zosypalo do prevodovky a to by bol asi vacsi pruser.

Servis v NR to ale nakoniec vybavil vsetko k mojej spokojnosti, dokonca mi odovzdali aj ciste auto, zvonka aj z vnutra :)

Takze prevodovka ide ako nova, pevnejsie, alternator mam novy, vodnu pumpu tiez.

Fakt je divny pristup dodavatelov dielov a schvalovania ak ide o vymeny ci opravy v ramci zaruky a musi to schvalovat niekolko ludi. Potom prijimaci technik si zbytocne odnesie hnev zakaznika..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Mysiak » Štvrtok, 22. Septembra 2011, 15:54

Tak všetko dopadlo OK. :) , s tým altíkom je to zaujímavé, to asi často nebýva?
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - chyba alternatora a vodneho cerpadla

Príspevok od používateľa Samuel » Nedeľa, 25. Septembra 2011, 13:07

Nemám najmensieho potucha, preco prdol aleternator a vodna pumpa. Pricin moze byt niekolko, jedine co ma trochu prekvapilo, ze po vymene vodnej pumpy tam nechali povodny remen. Musel som im to pripomenut aby po vymene alternatora vymenili aj remen, popripade napinaciu kladku, ak je potreba. Nakoniec to vymenili vsetko.

Auto je tiche, ide rovnako dobre ako predtym..musel som si ale znovu nastavovat vypnutie pipania pasov :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných