Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

všetko o tomto modeli
palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa palkopalko » Pondelok, 27. Júna 2011, 14:09

Mate niekto problem s vystuhami po bokoch sedaka na vodicovej sedacke a otlakmi na stehnach?
Riesili ste to nejako?

Ani po dvoch mesiacoch si na ten sedak neviem zvyknut a jazda na novom Aurise ani zdaleka nie je komfortna, ba naopak.
Dakujem za podelenie sa o skusenosti.

V ceskom fore je tato tema sprcovana na http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... c&start=30

palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa palkopalko » Pondelok, 27. Júna 2011, 14:42

... v kazdom pripade to idem riesit, takto sa neda jazdit. Je to aj bezpecnostny problem - hladanim vhodnej, bezbolestnej polohy pocas jazdy som sa uz viackrat nesusredil na riadenie a takmer som sposobil dopravnu nehodu.

Skoda, auto je v podstate celkom dobre, problem so sedackami ale dost kazi celkovy dojem. Okrem vodicovej sedacky vidim problem aj kvalite potahov na sedackach, su drsne a neprijemne na dotyk (mam vybavu Luna).

Poťah obkladu dverí a lakťovej opierky je takisto drsný a veľmi nepríjemný na dotyk. Opieranie rúk je neprijemné aj z dôvodu tenkej vrstvy obkladu t.j. opieracie plochy sú veľmi tvrdé. Problém je najmä v letných mesiacoch, keď sa nosí oblečenie bez rukávov (na potahu ostavaju stopy po ožgretej koži). Okrem toho obe opierky sú umiestnené nízko, lakťová opierka z pravej strany vodiča je umiestnená ďaleko od volantu a tým stracajú svoju funkciu.

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa hornet74 » Pondelok, 27. Júna 2011, 15:09

ja s tými výstuhami nemám žiadny problém, mne naopak vyhovujú a keď sa ti ten interiér tak veľmi nepáči, tak neviem načo si si to auto kupoval
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa pio » Pondelok, 27. Júna 2011, 16:52

..ty si v podstate kupil auto ktore si si asi vobec nevyskusal.Naozaj neviem preco si ho vobec kupoval .
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 27. Júna 2011, 17:00

palkopalko napísal:... v kazdom pripade to idem riesit, takto sa neda jazdit.
Prajem vela stastia pri rieseni tejto "reklamacie"...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa palkopalko » Pondelok, 27. Júna 2011, 18:45

Sedacka vodica - neda sa vsetko odskusat pocas 15 minutovej jazdy.. aj ked sa mi na tej sedacke hned nieco nezdalo, podobne ako kolega z ciech, som na koren problemu prisiel az po nejakom case, nechce sa mi to detailne rozpisovat, nizsie uvadzam citat kolegu z ceskeho fora.

Potahy - priznam sa, na potahy som sa nesustredil, kedze mam spominaneho Yarisa necakal som tam ziadne problemy, okrem toho bola este zima a mal som oblecenie na dlhe rukavy, nepredpokladal som, ze mi laktova opierka bude ozgierat ruku..


Citat
ruda: "Před koupí jsem seděl v autě 2x cca 20 min.O tom,že jsou v sedačce nějaké výztuhy jsem naměl ani pojetí,nic jsem necítil.Jsi zabrán do nového ovládání,sleduješ ,jak se auto chová v zatáčkách,tuhost pérování a spoustu dalších věcí.Že něco není v pořádku jsem zjistil až po ujetí 100km,když jsem auto převážel z Prahy do Litvínova.Po vystoupení jsem cítil nepříjemnou bolest ve stehnech.Nechápal jsem proč a tak jsem si poprvé rukou promačkal sedák.Když jsem zjistil,že to u spolujezdce není,byl jsem přesvědčen,že je to vada kusu.Do týdne jsem to reklamoval a v prodejně jsem zjistil,že to je u všech Aurisů.U starších modelů to asi není.
Podle mě je to zkrytá vada,pokud bych o ní věděl,určitě bych takové auto nekoupil.Śtve mě,že jsem s autem max. spokojen a takováto blbost mě kazí zážitek z jízdy."

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa ultra » Piatok, 29. Júla 2011, 19:20

Tiez som riesil sedacku vodica - reklamacia podana predajcovi po zamietnuta - podana hromadna reklamacia do ustredia do Prahy 6 majitelov Aurisov - reklamacia bola odstupena do centraly pre EU do Bruselu - vysledok - Toyota poslala oznam ze ide o vlastnost sedacky a nie o chybu - hoci takato sedacky z vystuhami je montovana iba do sedadla vodica na Aurise a nikde inde - v ostatnych vozidlach Toyota podobne vystuhy niesu. To ze niektorych vodicov vystuhy tlacia ich VOBEC NESERIE.

Na vlastne naklady vymenene polstrovanie sedaka za rovnake ako ma spolujazdec - kazdemu kto s tym ma problem vrelo odporucam -konecne ma nic netlaci (majitelia ktory s tym problem nemaju - super -gratulujem im - maju o problem menej)
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa palkopalko » Piatok, 29. Júla 2011, 23:39

Tiez som ten molitan vymenil za ten zo spolujadcovej strany (aj ked nie su celkom rovnake - na jednej strane v casti kde je uchytenie bezpecnostneho pasu je tvar trochu iny, ale pri sedeni to necitit). Aj ked mi v servise tvrdili, ze tie vystuhy su v kovovom rame, nakoniec sa ukazalo, ze predsa len su tie vystuhy zlisovane v molitane a ten molitan sa da vymenit.

HSD Hyibrid to tiez nema, ani nova Corolla.

Skoda, ze sa Toyota, aj ked ma jeden z najlepsich pristupov k zakaznikovi, takto zachovala. Dizajnova zavada, ktory brani plnohodnotnemu uzivaniu vyrobku (ktora nebola zrejma pri predvedeni vozidla, ani na nu nebolo upozornene) je predsa len zavada, a zakaznik ma pravo, aby bola odstranena na naklady vyrobcu. To, ze ide o dizajnovy nedostatok a nie o vyrobny mna ako zakaznika nezaujima.

Podla mna ide o velmi vazny problem (aj bezpecnostny - okrem nepohody pri jazde moze prist aj k slabsiemu prekrveniu a strpnutiu noh). Z niekokorocnej skusenosti z vyroby aut viem, ze sa bezne riesia podstatne mensie nedostatky. Predpokladam, ze v Toyote vo vyrobe v Turecku alebo v Designovom centre v Japonsku o tomto probleme ani netusia a ide len o vyhybavu odpoved dealera, resp. zastupenia v Bruseli. Som zvedavy co by na to povedali Japonci (skoda, ze nemam na nich kontakt).

Ja som reklamoval aj menej zavazne veci (napr. v dolnej casti odkladacej skrinky, v priestore noh spolujazdca pretrča izolacia a plastovy kryt je uvolneny.) - a odpoved bola rovanka - je to design, nie vyrobna vada, maju to vsetky Aurisy. V servise mi tvrdili, ze vyrobca alebo hlavny dealer im to neumoznuje uznat ako reklamaciu a nevedia si tieto opravy vyuctovat. Nebrani mi to normalne pouzivat vozidlo, tak som to nechal tak, ale logiku mi to nedava (ako som im hovoril, aj problem s plynovym pedalom bol dizajnovy :/, nie vyrobny).

Skoda, sklamanie.

jandrobny
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Augusta 2011, 15:19

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa jandrobny » Streda, 24. Augusta 2011, 09:19

Pridávam aj môj postreh: Mám nový Auris asi 3 týždne. Absolvoval som na ňom dovolenku v Chorvátsku a dnes mám najazdených 2100 km. Meriam 192 cm o váhe radšej pomlčím... Nezistil som ani počas 9 hodinovej jazdy žiadny problém so sedadlom. A to mám dosť poškodené driekové platničky s bolesťami, ktoré často "vystreľujú" práve do stehna. Čo sa ale týka lakťových opierok myslím si, že ak pri mojej výške a dĺžke rúk a zníženom sedadle úplne na minimum na lakťové opierky pohodlne nedočiahnem, menší ľudia na ne nedosiahnu vôbec. A čo sa týka poťahov myslím si, že by po 3 týždňoch mali vyzerať ako nové. Žiaľ nevyzerajú! Dúfam, že to pôjde vyčistiť.
Okrem vyššie uvedeného a kontrolky stavu paliva a dojazdu, o ktorých píšem v samostatnej téme, autíčko je úplne super, nič nevŕzga, nepuká, priemerná spotreba (2 dospelí + 2 14 ročné slečny, plný kufor, viac ako 2 metrový strešný box) bola 6,9 l/100 km.
Mimochodom - kupoval som ho v Toyota Nitra - prístup predajcu bol PERFEKTNÝ

jandrobny
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Augusta 2011, 15:19

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa jandrobny » Utorok, 20. Septembra 2011, 08:24

To čo som napísal pred mesiacom NEPLATÍ. To sedadlo vodiča stojí naozaj za .... a tlačí... a bolí...

jandrobny
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Augusta 2011, 15:19

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa jandrobny » Nedeľa, 6. Novembra 2011, 22:40

Po ďalšom mesiaci - jazda vďaka sedadlu je UTRPENÍM!!! Poraďte ako a kde to vyreklamovať, nie som ochotný platiť NIČ!

palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa palkopalko » Pondelok, 7. Novembra 2011, 01:55

Jedine u predajcu. A ako? - to je uz na Vas, ako si to vyjednate. Niekomu to kolko viem urobili za plnu cenu (diel+praca), niekomu zadarmo, a niekomu kvazi kompromisne iba za cenu prace (diel zohnali). Moj nazor je taky, ze by to mali urobit v ramci reklamacie, t.j. zadarmo (uz som sa k tomu vyjadroval, a mam relativne dost skusenosti s vybavovanim rekalmacii a kvalitou v automobilovom priemysle), prakticky to ale zavisi hlavne na trpezlivosti, resp. tvrdohlavosti zakaznika.

palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Re: Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Príspevok od používateľa palkopalko » Pondelok, 7. Novembra 2011, 02:05

Inac vzhladom na neochotu ustredia v Prahe a v Bruseli (vid predosle prispevky) najlepsie by asi bolo zohnat kontak na ozajstne ustredie v Japonsku, kolko poznam mechanizmi fungovania a vybavovanie reklamacii niekto by si to v tej Prahe a verim aj v Bruseli odskakal kvoli tomuto.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných