Navigacie

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
mitrax
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 22. Februára 2011, 20:31
Bydlisko: BA

Navigacie

Príspevok od používateľa mitrax » Piatok, 29. Apríla 2011, 23:07

Ahojte. Viem ze sa predavaju rozne navigacie, viac externych a menej potom zabudovatelnych. Na Slovensku su v ponuke pre Auris po facelifte 2010 dve zabudovatelne navigacie ale ani jedna sa mi dizajnovo nepacila. Potom som nasiel na fotkach k Auris HSD navigaciu co sa mi pacila asi ako jedina. Maju ju aj verzie Premium (ci ako sa volaju) ale tieto sa bohuzial na Slovensku nepredavaju (podobne ako interier v kozi - na Slovensku nedostupny). Hladal som na webe a pisal aj nemeckemu predajcovi ale neviem sa dopatrat k jej oznaceniu. Vie niekto ake ma tato navigacia oznacenie a co asi stoji? Pripadne kde sa da kupit? Na eBay su rozne ale to su zase nejake cinske pochybnej kvality asi...

Tento by mal byt ako originalne prislusenstvo
Obrázok
AURIS 1.6 Valvematic 6MM

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 29. Apríla 2011, 23:38

Cinsku navigaciu mam v yarise a som s nou celkom spokojny, ma svoje muchy, ale pozadovanu pracu odvedie.
V tejto teme som o tom pisal, tak si pozri ci ta to nahodou nezaujme.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa Samuel » Sobota, 30. Apríla 2011, 00:21

Do Aurisu sa davali dve- TNS 510 a TNS 700 alebo oznacovana aj ako TNS 710. Tu najdes malu mapku http://www.ae101.nl/fullmap/

TNS 510- sa davala do vybav Navi Exclusive- ako mam ja.
TNS 700/710 aku mas tu hore na obrazku sa davala do vrcholneho modelu 2.2 Diesel. A ten sa robil aj robi s kozenymi sedackami.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa ultra » Sobota, 30. Apríla 2011, 07:50

mitrax: Ak by si mal kontakt na predajcu - pravdepodobne by som sa pridal a tiez by som ju zobral (ak by bola za nejaky rozumny peniaz)
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

Používateľov profilový obrázok
mitrax
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 22. Februára 2011, 20:31
Bydlisko: BA

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa mitrax » Sobota, 30. Apríla 2011, 10:29

Samuel, presne tak - TNS510 bola dodavana standardne k Navi vybave ale co pozeram doplnky k Toyote tak maju tam uvedene iba 2 navigacie - spominanu TNS510 a potom TNS410 co je nejaka odnoz TOMTOMu. Skusim na webe pohladat nieco s oznacenim co uvadzas....aspon nejaka stopa konecne :)
AURIS 1.6 Valvematic 6MM

Používateľov profilový obrázok
mitrax
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 22. Februára 2011, 20:31
Bydlisko: BA

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa mitrax » Sobota, 30. Apríla 2011, 10:36

mitrax: Ak by si mal kontakt na predajcu - pravdepodobne by som sa pridal a tiez by som ju zobral (ak by bola za nejaky rozumny peniaz)
ultra obavam sa, ze ziadna zo zabudovanych origos navigacii nie je za rozumny peniaz. Navyse tato je podla vsetkeho premiova takze bude z nich asi najdrahsia. Tak napriklad TNS510 stoji 1378 EUR a k tomu este treba pripocitat mapu (zapadna a vychodna Europa) 250 EUR a cenu za montaz. Uvedene ceny su este z minuleho roka, cize s 19% DPH. Neviem ci sa teda ceny este nezvysili. Ale skusim vyzistit ci su ju vobec schopny doviezt a namontovat a kolko by si za to uctovali. Moj odhad je okolo 2000 EUR do coho by sa mohla vojst aj montaz :?
AURIS 1.6 Valvematic 6MM

Používateľov profilový obrázok
mitrax
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 22. Februára 2011, 20:31
Bydlisko: BA

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa mitrax » Sobota, 30. Apríla 2011, 10:45

Aj tak zacinam uvazovat ci nekupit nejaku externu radsej...sa mi to proste zda (ako takmer vsetko na Slovensku) poriadne predrazene. Paci sa mi napriklad Garmin Nuvi 3790T co je externa stylovka, ale pocul som vselico o zlom navigovani v podani Garminu. Otazka je ci si to dotycny clovek vedel poriadne nakonfigurovat alebo nie. Keby ste si mali vybrat z externych tak pre aku by ste sa rozhodli?
AURIS 1.6 Valvematic 6MM

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa Samuel » Sobota, 30. Apríla 2011, 10:58

Mitrax- hladaj burane 2.2 Diesle pred faceliftom na ebay, ci v nemeckych alebo rakuskych bazaroch. Z tadial sa da pouzit ta navigacia.
Momentalne sa montuje ta, ktoru mam- TNS510, za ktoru by som dal max. 500€, lebo za viac nestoji. Rozmysli si, ci chces naozaj navigaciu a porozhliadni sa po nejakom 2DIN systeme od Sony/Alpine/Kenwood kludne aj bez navigacie.
TNS410 je taky maly hybrid a do toho by som tiez nesiel.

Ja by som najradsej spravil upgrade na ten vrcholny model TNS700/710 a volant z faceliftovej verzie. Ten je vyborny.

Navyse montaz je uplne jednoducha, to zvladnes aj doma v garazi. Das dole tie bocne strieborne panely vedla autoradia a pod tymi najdes skurtky, ktore odmontujes ciim sa dostanes k radiu. Natiahnes GPS antenu pod celne sklo a mas.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa smutok » Sobota, 30. Apríla 2011, 11:12

Tak zabudovana navigacia ma jednu vyhodu a to, ze je stale v aute a pokial je original, tak byva prepojena s informaciami z auta a tym padom naviguje neaky cas aj pod zemou.
Externa je zase lahko prenosna, lahsie sa robia updatey a hlavne je o dost lacnejsia.
Pokial by som teraz kupoval navi, tak by som zobral nieco s iGo bud 8 alebo Primo napriklad Navon.
Garmin ma mapy od navteq a tie su sice podrobnejsie v strednej a vychodnej europe ale casto horsie kategorizovane ako teleatlas mapy.
U garmina je vacsia pravdepodobnost, ze ta posle na polnu cestu ako u takeho Tomtoma.
V principe vyber mas nasledovny:
Mapy navteq:
Garmin, Navigon - obaja maju vlastny softver
Mapy teleatlas:
Tomtom - vlastny softver
Navigacie pouzivajuce cudzi softver (iGo alebo sygic oba je mozne pouzit v telefonoch)
Navon - iGo - su aj ine navigacie lebo prave iGo je velmi rozsirena alternativa, ale Navon ma najblizsie prepojenie na vyvojarov iGo
NavRoad - sygic - mozno su aj ine ale nepoznam, sygic je slovensky softver a v poslednej dobe je dost popularny

Ja osobne by som urcite nebram Mio, mal som s poslednymi modelmi velmi zle skusenosti a podla toho co som sa docital, tak mio este stale tazi z byvalej slavy a za moc nestoji.

Takze to je v skratke vsetko.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
mitrax
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 22. Februára 2011, 20:31
Bydlisko: BA

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa mitrax » Pondelok, 2. Mája 2011, 13:41

Samuel no skusil som stastie s tym oznacenim ale ani Google mi nic poriadne neda. Najlepsie bolo ked mi na dotaz ohladom navigacie TNS700 pri obrazkoch hodilo tuto diskusiu a mojho avatara :DDD Tak nic...skusil som ebay.com ale tam maju len tie cinske co vedia vsetko vratane masaze :) Posledny pokus teda ebay.de tam som nasiel nejake ponuky co vyzeraju ako spominana navigacia i ked nie pod oznacenim co si uviedol ale uplne inym. Podla obrazkov to vyzera rovnako ale to je ako tipovat vysledok zapasu podla farebnosti dresov hracov... ceny boli kazdopadne od cca 900 EUR do cca 1100 EUR. To je dost na to, ze je to cez Internet od niekoho koho nepoznate. Poslat niekomu 1000 EUR s tym, ze mozno ich uz nikdy neuvidim nie je dost male riziko. Kedze nemecky neviem neviem ci je to komplet prislusenstvo aj s mapami alebo po naistalovani zistim, ze potrebujem este toto a tamto...

Cim dalej zacinam uvazovat nad nejakou tou externou. Napriklad na prvy pokus nejaky Navigon 70 Plus EU za cca 150-160 EUR. Mozno niekto mate s nim aj skusenosti alebo aspon viete povedat, ci to za tie peniaze sa oplati.

Inak ako pisal Smutok - navigacie Mio musi byt nejaky zly vtip. Tento vikend sme isli partia do Viedne a co ta navigacia stvarala som zatial nezazil... metre k odbocke hovorila podla nahodneho generatora a este aj tesne pred odbocenim menila smer odbocky...najprv vpravo a potom vlavo...proste chaos a des
AURIS 1.6 Valvematic 6MM

Používateľov profilový obrázok
mitrax
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 22. Februára 2011, 20:31
Bydlisko: BA

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa mitrax » Pondelok, 2. Mája 2011, 14:47

tu na forume nie je niekto kto by s tymito navigaciami mal nejake skusenosti? Na koho by sa dalo obratit? Pripadne ceske forum? Len tak som sa napriklad dozvedel, ze keby som si vybral baterku aby som si ju mohol nabijat (z nejakeho dovodu) tak po namontovani naspat by som musel zadat nejaky kod do autoradia aby vobec sa uracilo nieco hrat...a ten kod neviem preco nemam. Tak len tipujem, ze pri takejto navigacii toho moze byt daleko viac takychto "prekvapeni". Neviem ci ta navigacia obsahuje v sebe vsetko potrebne prislusenstvo vratane GPS anteny, ci nie je potrebne zakupit este nejaky modul cez ktory bude vediet navigacia komunikovat aj s autom a zobrazovat info na displeji. Mala by cez tento display pracovat aj kamera pri cuvani. Rovnako by to malo obsahovat bluetooth system pre bezdratove hands-free, nakolko to v mojom aute mam a aj pouzivam a vzdat sa toho nehodlam ani koli zabudovanej navigacie. Nakoniec ako vidim, umenie nie je ani vytipovanu zabudovanu navigaciu na webe najst ale skor ju nainstalovat a kompletne integrovat do auta, obzvlast ked je stavana na kompletnu integraciu do auta.
Inak na ebay som nasiel oznacenia pod ktorymi sa predavala ako B9005 a druhy inzerat mal BJ2009 (ale to bol asi rok vyroby a nie modelove oznacenie)
AURIS 1.6 Valvematic 6MM

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa ultra » Pondelok, 2. Mája 2011, 16:39

Ked sa uz bavime o navigaciach - vcera som testoval v aute svagrovu NOKIU N-8 Nedaval som na zaciatku tomu nejake velke nadeje a musim konstatovat ze navigacia v Nokii ma celkovo dost prijemne prekvapila. Hlasova navigacia + mapy su zda sa dost presne - navigacia v jazdych pruhoch, vyjazdy a odbocenia - vsetko bezproblemove.
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa KLingO » Pondelok, 2. Mája 2011, 17:01

mam v aute TNS510 a pravdu povediac keby nebola v cene tak by som si ju v zivote nekupil po skusenostiech (vid prispevky v sekcii audio-gps) radsej sa poobzeraj po nejakej poriadnej externej a za ustrene evri budes jazdit dost dlho zadarmo :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Ludik
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Streda, 6. Apríla 2011, 21:21
Bydlisko: Bratislava

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa Ludik » Pondelok, 9. Mája 2011, 20:47

Samuel napísal:Mitrax- hladaj burane 2.2 Diesle pred faceliftom na ebay, ci v nemeckych alebo rakuskych bazaroch. Z tadial sa da pouzit ta navigacia.
Momentalne sa montuje ta, ktoru mam- TNS510, za ktoru by som dal max. 500€, lebo za viac nestoji. Rozmysli si, ci chces naozaj navigaciu a porozhliadni sa po nejakom 2DIN systeme od Sony/Alpine/Kenwood kludne aj bez navigacie.
TNS410 je taky maly hybrid a do toho by som tiez nesiel.

Ja by som najradsej spravil upgrade na ten vrcholny model TNS700/710 a volant z faceliftovej verzie. Ten je vyborny.

Navyse montaz je uplne jednoducha, to zvladnes aj doma v garazi. Das dole tie bocne strieborne panely vedla autoradia a pod tymi najdes skurtky, ktore odmontujes ciim sa dostanes k radiu. Natiahnes GPS antenu pod celne sklo a mas.
Samuel, zaujala ma ta info o volante z facelift verzie. Mas nejake konkretne skusenosti, vymenu uz za sebou? Cenovo to ako vychadza?

Dakujem, Ludo
---------------------
Toyota Auris, 1,6 VVTi, r.v. 2007, 91 kW

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa Samuel » Pondelok, 9. Mája 2011, 22:10

Ahoj, nuz skusenosti nulove, ani som sa o to zatial nezaujimal. Ten navod popisany nizsie bol smerovany k montazi vstavaneho autoradia, ci navigacie.
Najradsej by som cely interier vymenil za ten po fl. Je naozaj kvalitnejsi.

Kuuurnik, splatim toto, idem do noveho ? :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných