Navigacie

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 24. Mája 2013, 10:26

1. Vsetko zalezi od tho ake autoradiu a aky navigacny softver pouzijes.
Vo vacsine pripadov je tam Windows CE 6.0, treba si vybrat soft ktory na danom OS vie bezat.
Napadaju ma Sygic, iGO myslim ze este Navigon, este mal aj Garmin ale ten neodporucam, nie je uz vyvijany a strasne sekal.
S aktualizaciou je to potom v podstate rovnake ako s kazdym zariadenim do ktoreho sa doinstalovava naviagacia zvlast.
Bud to reisis oficialnou cestou alebo piratskou, to tu nebudem rozpitvavat, lebo informacii je o tom pozehnane na nete.

2. Cuvacia kamera je otazkou podpory konkretneho medelu, pokial mi je zname, na vacsine by to malo fungovat. V zasade potrebujes vyriesit tieto problemy:
- pripojenie videosignalu z kameru na autoradiu, vacsinou klasicky videokabel staci natahnut a zapojit.
- napajanie cuvacej kamery, najlepsie to riesit zo svetla spiatocky, mal som to napojene najprv na osvetlenie SPZ ale to mi do roka kamera odisla.
- signal do autoradia o zapnuti spiatocky, je to potrebne na automaticke zapnutie obrazu ked zaradis spiatocku, nie je to nutne da sa obist ked pripojis kameru na videovstup a budes si to prepinat rucne, ale nie je to moc pohodlne. Potrebujes len v poistkovej skrinke najst kablik ktory prenasa napatie na svetla spiatocky a to zapojis na prislusny kabel v autoradiu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

milanov
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Utorok, 21. Apríla 2009, 18:33

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa milanov » Utorok, 19. Augusta 2014, 15:18

Trochu oživím vlákno. Mám Aurisa 2014. chcel som pridať navigáciu, lebo som si ju neobjednal, ale všetko je tam pripravené na inštaláciu, len treba pridať modul. Ale tá cena... 816 a 1056 € to je sila. Hneď ma prešla chuť...A tá lacnejšia nemá zadara aktualizácie. Za tú cenu mám špičkovú externú navigáciu. (ani neviem, či sa pohybujú v týchto cenových hladinách) :evil: .

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa MiBo » Streda, 20. Augusta 2014, 09:09

Externe navigacie(prenosne alebo v mobile) maju vyhodu mozes ich pouzit ako chodec-turista,cyklista-atd.
Vstavane navi.drahsie ale ponukaju iny konfort(original - drahe + mapy tiez)
Pouzivam orig,TNS510 aktuali. map vzdy 170,eur!
Smartfon-"5,5" -Sygic viem o com toje!
Do buducna urcite by som riesil nakupom neoriginalnej pevnej navi. do konkretneho typu vozidla .
Siroka ponuka na webe.
Dolezite zvolit tech.parametre (velkost a rozlisenie displ,oper.sys, ci ma usb,hdmi,wifi. miror-link, a pod technicke vymozenosti a to hlavne nakup map a ich aktualizacija ci je v cene )
Pokial mas kabelaz pripravenu na navi. tak niet o com a ja osobne by to vyriesil ...........

milanov
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Utorok, 21. Apríla 2009, 18:33

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa milanov » Streda, 20. Augusta 2014, 13:44

A Ty už niečo také používaš?

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 20. Augusta 2014, 14:27

Ono je hlavne velka otazka ako ju budes pouzivat.
S tym, ze ja navigaciu pouzijem par krat do roka, tak sygic v mobile za 25 eur s dozivotnou aktualizaciou map mi pride ako skvela ponuka a plne mi vyhovuje aj ked nie je dokonaly.
Pokial by som potreboval navigaciu povedzme par krat do mesiaca, tak mozno by som si kupil aj specializovany pristroj ale hlavne by som to riesil keby som jazdil tam, kde sygic ma zle pokrytie map, napriklad balkan.
Pokial by som bol odkazany na pouzivanie navigacie skoro denne alebo par krat za tyzden, tak by som si asi priplatil za vstavanu.

Tak hlavne vyhody nevyhody jednotlivych modelov su ais taketo:
mobil:
+ dostupnost zariadenia, vzdy zo sebou
+ cena
- maly dislplay
- maly vyber dodavatelov navigacii
- moznost telefonatu tesne pred dolezitym manevrom
- nekomunikuje s autom (hlasitost, navigacia bez signalu gps)

navigacia:
+ velky vyber vyrobcov
+ vacsi display
+ zariadenie stavane na jeden ucel
- nutnost nosit zo sebou dalsie zariadenie
- nekomunikuje s autom (hlasitost, navigacia bez signalu gps)

Vstavana navigacia:
+ sucast interieru
+ navigacia bez signalu GPS (cita udaje z rychlosti a natocenia kolies)
+ vzdy je v aute (nie je nutne nosti dalei zariadenie)
- cena

Ja som osobne zazil vstavanu navigaciu vo VW a bolo to fakt pekne spracovane, ovela lepsie ako prenosne navigacie alebo v mobile. Hlavne tou integraciou s prostredim auta. Ale ta cena je podla mna fakt premrstena.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa MiBo » Štvrtok, 21. Augusta 2014, 09:24

milanov napísal:A Ty už niečo také používaš?
ANO!
Od r. 2009 original navi. TNS 510 sucast vybavy.
Od r. 2014 navi.-SYGYC v moboile LG G PRO (TYP-E986."5,5")
U Toyoty obnova map 170 euro!
Sygyc nakup softveru asi 40euro do troch zariadeny obnova map -gratis !
Ako som pisal +,- navi.TNS 510 a v mobile Sygyc /som odskusal ,pred dvoma mesiacami cesta do LIPSKA a spat!(autosalon)/
Origos navi.drahe spolahlive a konfortne. Cena od 1200 euro a viac + mapy od 120 euro TOYTA zvlast drahe!
Navi. neoriginal specialne od znacky a typu auta zaujimava cena ale nemam odskusanu spolahlivost -vyrobca urcite made.in CHINA ALEBO TAIWAN ???
Plna ponuka na webe! Ceny od 300-600 euro.
Alebo prenosna navi.od GARMINU alebo TOM TOM cena zavisi od modelu velkosti obrazovky atd.
POZOR PRI KUPE NOVEHO VOZIDLA AJ NAVI.MAPY PRVE ROKY ZDARMA!(VW-3r. KIA-7r. ATD!)
Mas na vyber aku navi.kupit.
Prajem vela stastnych kilometrov a hlavne presne prist na ciel.

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa MiBo » Štvrtok, 21. Augusta 2014, 09:24

milanov napísal:A Ty už niečo také používaš?
ANO!
Od r. 2009 original navi. TNS 510 sucast vybavy.
Od r. 2014 navi.-SYGYC v moboile LG G PRO (TYP-E986."5,5")
U Toyoty obnova map 170 euro!
Sygyc nakup softveru asi 40euro do troch zariadeny obnova map -gratis !
Ako som pisal +,- navi.TNS 510 a v mobile Sygyc /som odskusal ,pred dvoma mesiacami cesta do LIPSKA a spat!(autosalon)/
Origos navi.drahe spolahlive a konfortne. Cena od 1200 euro a viac + mapy od 120 euro TOYTA zvlast drahe!
Navi. neoriginal specialne od znacky a typu auta zaujimava cena ale nemam odskusanu spolahlivost -vyrobca urcite made.in CHINA ALEBO TAIWAN ???
Plna ponuka na webe! Ceny od 300-600 euro.
Alebo prenosna navi.od GARMINU alebo TOM TOM cena zavisi od modelu velkosti obrazovky atd.
POZOR PRI KUPE NOVEHO VOZIDLA AJ NAVI.MAPY PRVE ROKY ZDARMA!(VW-3r. KIA-7r. ATD!)
Mas na vyber aku navi.kupit.
Prajem vela stastnych kilometrov a hlavne presne prist na ciel.

Používateľov profilový obrázok
sae
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Streda, 7. Augusta 2013, 18:02

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa sae » Streda, 5. Novembra 2014, 19:16

to Smutok:
...
+ navigacia bez signalu GPS (cita udaje z rychlosti a natocenia kolies)
každá vstavaná navigácia má GPS modul, čiže sa riadi signálom GPS
...
Toyota Auris HSD 9/2011

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacie

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 5. Novembra 2014, 21:48

Fakt? To su mi veci.
Ale vazne, hlavne som mal na mysli stratu gps signalu v tuneloch pripadne ulicach pod zemou, tam gps signal vacsinou nie je. Ale aj presnost v uzkych ulickach so stromami a vysokymi budovami nie je vzdy najlepsia, tak tam to tiez pomoze. Ale nie som si tym isty u toyoty kedze nemam od nich navigaciu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných