Denné svetlá

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 5. Augusta 2011, 21:50

Ja plne suhlasim so Samuelom.. toto denne svietenie a este nebodaj ak je to v mieste hmloviek mi silne dviha adrenalin, by ma zaujimalo ktory cocotnac to vymyslel.. je to naozaj uzasne prakticke mat jedine zasvietene svetla na predku auta asi 10cm od vozovky.. v zime je to fasa, alebo ked poprsi a auto mu Samo alebo Sato zaprasia zpredu.. a tych co si tie LED pasiky takto dodatocne namontuju dole na spodok narazniku by som strielal rovno na mieste.. nic v zlom, ale vacsiu cocotinu ako LEDky a denne svietenie som este nevidel.. este teda downsizing a turbofasakompresory na litrovych motoroch.. ale LEDky u mna vedu :D
JaRe napísal:Zdravím, denné svietenie je nekonečná téma, ale má niekto z vás skúsenosť s používaní "modulu denného svietenia" ? Zaujímalo by ma, kedy sa pri jeho použití rozsvietia svetlá, či sa zapnú pred naštartovaním alebo sa zapnú až po... Máte aj nejakú negatívnu skúsenosť?
Ak myslis automaticke rozsvietenie svetiel tak v robote to davali domontovat na vsetky firemne auta a.. a ani neviem, ja zasvecujem automaticky, takze mne taketo veci netreba.. ale kolegovci si pochvaluju.. inak tusim, ze sa zapnu az po nastartovani, ale ruku do ohna by som za to nedal.. fakt nesledujem, ako som spominal, robim tieto veci automaticky (a myslim si, ze tak je to najlepsie)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa KLingO » Sobota, 6. Augusta 2011, 20:53

mam to namontovane rovno od predajcu a funguje to tak ze az po nastartovani sa to po nejakych 5 sekundach zapne - auto mam 2 roky najazdene skoro 40k a este som nemenil ziarovky
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 7. Augusta 2011, 14:31

Trosku offtopic ,len ma rozosmialo co napisal KLingO. Skus povedat majitelovi Mercedesu ,ze si nemenil na toyote 2 roky ziarovky a cakaj na reakciu :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa KLingO » Pondelok, 8. Augusta 2011, 23:51

trosku som to nepochopil ... ked vidim kolko aut chodi s jednym svetlom a ked pocuvam od kamosa kolko krat sa mu pohnojilo predne svetlo za pol roka co ma firemny peugeot, tak mi pride ze 2 roky je dost dlho (pri denno dennom svieteni a hlavne rozsvecovani)

napriklad zadna obrysovka mi vyhorela a ked som zistil aky porod je to vymenit tak som potom vsetky ostatne ziarovky okrem prednych vykonovych pomenil za ledkove
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 9. Augusta 2011, 09:44

Klingo ,ja som to myslel tak, ze by ti neverili :) Pretoze znamy ma Mercedes C63 co je auto drahe pomaly ako rodinny dom a vzdy vzdy vzdy ked ho vidim tak ma vypaleny jeden reflektor. A to viem ,ze o to auto sa stara viac ako o dieta, cize ho zakazdym meni. Detto dalsi ,ktori maju mercedesy ...
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Samuel » Utorok, 9. Augusta 2011, 11:04

Chlapci privolali ste to na mna :) Po 2 rokoch mi vypovedala prava ziarovka :) Skusim to vymenit sam, alebo nie ? V Servise dat za to 15€ sa mi nechce..v navode to vyzera jednoducho, tak idem na to :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Samuel » Utorok, 9. Augusta 2011, 14:30

Takze som spat. Operacia hodna gynekologa, ale da sa to zvladnut. Dialkove a parkovacky mimo servisu nevymenite. Je to pod nejakym krytom, ktory je nedostupny z akehokolvek uhla.

Kratky postup:
Je potrebne dat dole kryt, ktory ide od svetla cez chladic az k druhemu svetlu. Tu treba dat pozor na umelohmotne upevnujuce ficurky, ktore su pravdepodobne na jedno pouzitie a ich cenu odhadujem na 1 000 000€ za 10ks v Toyote :)
Ziarovku s konektorom vykrutime, ak to mame vonku, vymenime ziarovku a zakrutime naspat. Dostava sa k tomu pomerne tazko a je treba robit to pri dobrom svetle a pri dobrom odhade :)

Zaujimavost: ziarovka od vyroby v stretavackach je H11 12V 55W znacky Philips, ziarovka v boxe, ktoru som dostal k autu je Osram. Uvidime ako to bude s vydrzou :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 9. Augusta 2011, 18:06

Detto ... tretie brzdove svetlo. :lol: Idem nastudovat servisnu knizku a snad to zvladnem aj sam. Trochu ma nervuje akurat, ze kryt svetla je takmer jednoliaty po obvode celych piatych dveri.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 10. Augusta 2011, 10:43

Samuel: daju sa vymenit aj dialkace aj parkovacky ... ale to je ako operacia oka cez konecnik :mrgreen: .. skoro mi tam zostala ruka (ako pasca na opice)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Henry33
panic
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Piatok, 16. Júla 2010, 14:27

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Henry33 » Streda, 10. Augusta 2011, 10:45

nebolo by jednoduchsie odmontovat cele svetlo a potom by to slo v pohode ;)
na Yarise je to to iste pristup ako pre detske ruky

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 10. Augusta 2011, 10:48

zadne aj hej .. ale predne bez zhodenia naraznika neodmontujes
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 10. Augusta 2011, 14:09

Tak, tak, predne svetlo bez naraznika dole nejde..

Klingo-s mojimi "malinkymi" rukami som mal problem sa dostat vobec k tomuto, takze pre mna vymena dialkovych ci parkovaciek nemozna :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

K1SMO
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 22. Októbra 2011, 22:14
Bydlisko: Nitra

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa K1SMO » Piatok, 18. Novembra 2011, 21:37

Samuel napísal:Takze som spat. Operacia hodna gynekologa, ale da sa to zvladnut. Dialkove a parkovacky mimo servisu nevymenite. Je to pod nejakym krytom, ktory je nedostupny z akehokolvek uhla.

Kratky postup:
Je potrebne dat dole kryt, ktory ide od svetla cez chladic az k druhemu svetlu. Tu treba dat pozor na umelohmotne upevnujuce ficurky, ktore su pravdepodobne na jedno pouzitie a ich cenu odhadujem na 1 000 000€ za 10ks v Toyote :)
Ziarovku s konektorom vykrutime, ak to mame vonku, vymenime ziarovku a zakrutime naspat. Dostava sa k tomu pomerne tazko a je treba robit to pri dobrom svetle a pri dobrom odhade :)

Zaujimavost: ziarovka od vyroby v stretavackach je H11 12V 55W znacky Philips, ziarovka v boxe, ktoru som dostal k autu je Osram. Uvidime ako to bude s vydrzou :)
dnes som kupil osram nightbreaker H11 a vysli poriadne draho , 39 euro som dal zane...
dufam ze to za tie peniaze bude aj poriadne svietit....

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 20. Novembra 2011, 16:11

svietit by poriadne mali, len ide o to ako dlho.. :D zazraky necakaj..

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svetlá

Príspevok od používateľa KLingO » Pondelok, 21. Novembra 2011, 12:16

mam ich tiez kupene z eabya a svieti to podstatne lepsie ako cokolvek ine co som skusal (xenon to nie je, ale uz je to dost blizko)

a daju sa zohnat aj lacnejsie cez ebay :mrgreen: (a podotykam ze original - nie cinske copy)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných