Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa Samuel » Nedeľa, 2. Januára 2011, 17:10

Takže pískanie zadných bŕzd, hlavne pri cúvaní, ma donútilo riešiť tento problém. Najprv som brzdy vycistil doma, napomahalo. Neskor to uz bolo ale tak neprijemne, ze som navstivil servis. V servise na moju reklamaciu asi po 10 minutach prisli na to, ze brzdove platnicky (Toyota original- BOSCH), maju vyrobnu chybu a pod vrchnou vrstvou boli vystupky, ktore vydrali kotuce, ktore boli ako platne a platnicky posobili ako ihla na gramofone. Zobrali to ako reklamaciu, aj ked na ucinnost to nemalo vplyv. Po tyzdni mi zavolali, kedy mam cas, ze diely prisli. Tak sme to zmakli 27.12, jediny den, kedy mali otvorene. Auto som odstavil, isiel na kavu a za 1,5 hodiny mi uz volali, ze to je hotove. Nove kotuce, nove platnicky- opat Toyota original- BOSCH.

Takze plna spokojnost so servisom v NR, kedze to cele zmakli velmi rychlo a kvalitne.Celkovo ma to stalo 0€ :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa hornet74 » Nedeľa, 2. Januára 2011, 20:19

takto by to malo byť vždy
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa KLingO » Pondelok, 3. Januára 2011, 10:15

mne to robilo za nova tiez ...

ale nemenili nic .. daco borci postelovali a odvtedy nepiska (a brzdi stale dobre)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Pondelok, 10. Januára 2011, 14:25

Mne piskali, ked bolo auto nove pri slabom brzdeni (predne) ... vymenili dosticky, potom uz nic nepiskalo, ale teraz pri pomalej jazde (doslova krokom ked hladam miesto na parkovanie alebo idem do garaze) niekedy sa ozyva piskot z kolesa (asi to bude brzda) ... ale nie vzdy a iba pri vyslovene pomalej jazde...
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa Samuel » Piatok, 4. Februára 2011, 17:13

Asta kuta, teraz mavam niekedy pocit, ze mi piskaju predne brzdy...zatial sami to stalo len 2 krat, ale bol to rovnaky zvuk ako predtym, az na to, ze isiel od predu..

Znova mi kvitne koncovka vyfuku a vrzga vodicova sedacka..po zime sa chystam na reklamacnu navstevu, lebo ma tieto veci vazne stvu..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

K1SMO
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 22. Októbra 2011, 22:14
Bydlisko: Nitra

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa K1SMO » Streda, 2. Novembra 2011, 20:31

Samuel napísal:Takže pískanie zadných bŕzd, hlavne pri cúvaní, ma donútilo riešiť tento problém. Najprv som brzdy vycistil doma, napomahalo. Neskor to uz bolo ale tak neprijemne, ze som navstivil servis. V servise na moju reklamaciu asi po 10 minutach prisli na to, ze brzdove platnicky (Toyota original- BOSCH), maju vyrobnu chybu a pod vrchnou vrstvou boli vystupky, ktore vydrali kotuce, ktore boli ako platne a platnicky posobili ako ihla na gramofone. Zobrali to ako reklamaciu, aj ked na ucinnost to nemalo vplyv. Po tyzdni mi zavolali, kedy mam cas, ze diely prisli. Tak sme to zmakli 27.12, jediny den, kedy mali otvorene. Auto som odstavil, isiel na kavu a za 1,5 hodiny mi uz volali, ze to je hotove. Nove kotuce, nove platnicky- opat Toyota original- BOSCH.

Takze plna spokojnost so servisom v NR, kedze to cele zmakli velmi rychlo a kvalitne.Celkovo ma to stalo 0€ :)
ja som tam bol s tymto istym problemom a jedine co mi nato povedali ze to treba poriadne prebrzdit ze tomu nic nieje ale zas mne to piska sem tam niekedy iba...

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 3. Novembra 2011, 06:42

vymen za nieco poriadne trw/kashyiama alebo ebc a bude pokoj. sice pri zabehu budu tiez trosku pisat ale potom uz nie :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 3. Novembra 2011, 09:23

K1smo- aj Ti to kontrolovali so zhodenym kolesom, alebo len opticky. Ja som mal totizto vydrane kotuce, takze preto ta oprava.

Grexos - ak to vyriesia v servise tak neni dovod investovat, brzdit to brzdi dostatocne a ticho, ale do buducna chcem riesit aj ja nieco od EBC. Hlavne aby nezasierali kolesa od bordelu ako sucasne zadne.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 3. Novembra 2011, 14:43

Samuel: tak potom Greenstuff alebo Redstuff Ceramic, prve ma andyGTP na E11, druhe ja na mx5, a oboje bez problemov zvladli Slovakiaring. Blackstuff je kvalitou a vlastnostami cca to co mas, a Yellowstuff su zavodne platnicky, ktore prasia viac.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

sqip18
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Štvrtok, 23. Apríla 2009, 21:22

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa sqip18 » Nedeľa, 22. Apríla 2012, 16:39

Zacali mi piskat predne brzdy,ked pomaly pribrzdujem.Myslite ze by mi to opravili alebo vymenili v ramci zaruky?Auto bude mat tri roky v juni.
Toyota Auris 1.6 Valvematic Exclusive Navi

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa KLingO » Nedeľa, 22. Apríla 2012, 18:52

kym si v zaruke urcite tam chod ... vymenit nevymenia, ale rozoberu premastia celuste a zas bude nacas klud .. mne to pomohlo na 2 roky
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

pavel
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 31. Marca 2012, 23:21

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa pavel » Pondelok, 11. Júna 2012, 23:37

ja mam corollu ale je to identicke v zaruke mi to vymenili a ked už odišiel aj stary prach tak bol pokoj

kanvor
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Júla 2009, 03:53

Re: Pískanie brźd na zadnej náprave- Auris 2009

Príspevok od používateľa kanvor » Piatok, 6. Februára 2015, 10:15

S týmto som mal dosť problém, ktorý sa nakoniec jednoducho vyriešil.
Pískala mi brzda na pravom zadnom kolese, celé koleso sa od toho brutálne prehrievalo až tak, že voda na disku zasyčala ako z parnej žehličky. V prvom servise mi chceli meniť hadičky, že sú upchaté, potom doštičky, cenové ponuky 100e a viac.. no návrhy nemali konca-kraja. Nakoniec stačilo dať auto na zdvihák, koleso dole, strmeň, vyčistiť plochy, nastriekať do bowdenu kus olejového sajrajtu, vybrať doštičky a na brúske kúsok z nich zraziť - nie z funkčnej plochy, ale z kovovej časti hlavičky a päty. O mesiac sa mi závada objavila aj na druhom kolese, stačilo kúsok zbrúsiť z telesa doštičky a dodnes je to zas OK. Finta je v tom, že tým ako sa to celé trením prehreje, tak zmení rozmery a začne čoraz viac drieť. Škoda, chvílu trvalo kým som to vyšpekuloval, prišiel som medzitým o dosť materiálu z funkčných plôch obloženia, disky boli od toho riadne zasraté a plecháče začali hrdzavieť :(
auris 1.33 - 2009

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných