Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

všetko o tomto modeli
kacko75
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2010, 19:18

Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

Príspevok od používateľa kacko75 » Pondelok, 13. Decembra 2010, 18:53

Zdravím, nemáte náhodou niekto podobný "problém"?
Mám dojem že stretávacie svetlá svietia nejak slabo, teda že vidím lem na malú vzdialenosť. V servise to nastavovali ale mám pocit že je to stále slabé. Neviem prečo mám tento pocit....na iných autách to bolo v pohode. Na konci svetla/obrysu je úplná tma....neviem čím to je. Toto je moje tretie auto a jazdil som na rôznych autách, ale takéto slabé to nebolo :(
Skúšal som to aj zdvihnúť ale svieti to stále rovnako.....ako keby to padalo naspäť.
Nemá niekto s týmto skúsenosť??,
Ďakujem za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

Príspevok od používateľa KLingO » Pondelok, 13. Decembra 2010, 22:55

uz sa to tu rozoberalo je to tym ze to ma projektorove svetla tym padom mas uplne presne odrezanu vrchnu polku kuzela svetla - takze menej oslepujes oprotiiducich

inak svetla na aurise su dost dobre v porovnani s inymi autami s parabolou (a da sa na to zvyknut)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Pondelok, 10. Januára 2011, 16:42

No mne sa tiez zdalo, ze svietia slabo a nakoniec som dosiel nato, ze boli zle nastavene ... v servise to potom nastavili, lebo Turci sa s tym evidentne neobtazuju... mozno by pomohla aj vymena ziaroviek za nejake OSRAMy alebo daco take a tiez castejsie umyvat svetla (spina robi svoje)...
Auris 1,6 Dual VVT-i

kacko75
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2010, 19:18

Re: Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

Príspevok od používateľa kacko75 » Pondelok, 10. Januára 2011, 18:33

To je ten problém....v servise mi to nastavovali a svieti to stále rovnako, skúšal som si to aj sám zdvihnúť ale žiadne viditeľné zlepšenie.....asi si treba zvyknúť :roll:

sarkan
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Novembra 2010, 19:47

Re: Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

Príspevok od používateľa sarkan » Utorok, 11. Januára 2011, 20:27

kacko75 napísal: ...
Skúšal som to aj zdvihnúť ale svieti to stále rovnako.....ako keby to padalo naspäť.
Ale vidis voľným okom viditeľný rozdiel ked máš polohu ovladaca manuálneho nastavenie sklonu svetlometov na 0 alebo na 3,5.
Či nie?
U mňa je to tak, že pretočím kolečko , počkám ca 3 sekundy a vidím zmenu a svetlomety nepadajú. držia.

Ináč tiež sa mi to zdalo slabé, najmä keď som išiel sam, bez nákladu a aj keď som mal na maxime ( na "0") tak to svietilo blízko. Mne pomohlo zdvihnutie v servise.
A na skúšku som tam dal nightbreakeri+, svetlo je trošku intenzívnejšie a zdá sa mi lepšie vysvietená krajnica, takže pri jazde mestom pri ca 40-50km/h sa mi zdá jazda o dosť bezpečnejšia.
(za nova som tam mal philips long life žiarovky)
Auris 1,6l Valvematic

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretávacie svetlá na Aurise 2010.

Príspevok od používateľa Samuel » Utorok, 11. Januára 2011, 21:29

Tak este raz. Auris ma tzv. "projektorove" stretavacie svetla. Takze ich svietiaci luc je ohraniceny hlavne vo vrchnej casti.

Pomoze "podvihnutie" v servise, v ramci normy a spravneho nastavenia, nebudte prasce a nedavajte si ich zamerne nad hranicu, oslepujete oprotiduce vozidla ! A co je este hlavnejsie, je potrebne udrzovat cistotu svetlometov, kedze uz aj tensi film spiny, hlavne teraz v zime, vie znacne znizit svietivost.

Potom popripade experimentujte s inymi ziarovkami..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných