KLEPOT SPOJKY

všetko o tomto modeli
dealer
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2010, 18:33

KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa dealer » Piatok, 15. Októbra 2010, 21:14

Zdravim rád by som vedel či sa na tomto fore najde odborník ktorý by mi vedel poradit.Mam auris 1,6 valvematic luna naj 2000 km.Ked mám neutrál a vymáčknem spojku a pustim ju tak v nej niečo klepne.Robí to aj za jazdy pri radení z 1 na 2, 2 na 3 na 4 a počujem to aj zo 4 na 5 ale tam už to neni take citelne a z 5 na 6 je to v pohode.Podobné problemy tu už niekto popisoval.V servise mi povedali že je to konštrukčného charakteru a že sa nemusím obavat a keby sa niečo z horšilo tak mám príst.Mne to naozaj dost vadí a neverím tomu že je to v poriadku.Možno na nejakej starej šunke by to bolo ok ale na novom aute by to robit nemalo.V čom je problem? Skúste niekto poradit.Dakujem.Inak toto je jediná vec ktorá mi na aurise vadí a okráda ma to o pôžitok z jazdy.

chrenik
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Apríla 2009, 21:10

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa chrenik » Piatok, 15. Októbra 2010, 21:45

Nerobi to iba pri rychlejšom dvihnuti nohy zo spojky? Vtedy to klepe aj mne. Asi pedal narazi do nejakej vrchnej časti ale možno sa mylim :)
Auris 1,6 Dual VVT-i

dealer
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2010, 18:33

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa dealer » Piatok, 15. Októbra 2010, 22:27

Ano je to pri bežnom púšťaní spojky pri radení rýchlostí rozhodne to nerobí samotný pedál. Je to určite niekde buď vo vnútri spojky alebo diferenciál alebo poloosi. :roll: skús na naštartovanom stojacom aute dať neutrál a na voľnobehu zošľapuj a púšťaj spojku a skús počúvať, odkiaľ ten zvuk pochádza a povypínaj si všetky rušivé momenty(napr.ventilátor a pod.) a aby si počul len motor a skús sa povoziť a radiť rýchlosti tak ako som opisoval a registruj zvuky, ktoré vychádzajú po zaradení rýchlosti a následného pustenia spojky :!: Mne tam pokaždé niečo klepne. :cry:
Naposledy upravil/-a dealer v Nedeľa, 17. Októbra 2010, 19:17, upravené celkom 1 krát.

Craken
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Štvrtok, 15. Apríla 2010, 16:59

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa Craken » Sobota, 16. Októbra 2010, 22:01

rovnaky problem mam aj ja... klepe spojka, huci prevodovka, ked chcem z neutralu zaradit 1 tak citim akoby auto dostalo taky maly kopanec, taky maly ráz ako pri zaradeni D-ka pri automate. co ma najviac stve tak mi zacal klepat motor pti volnobehu

drak
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Januára 2011, 19:46

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa drak » Pondelok, 17. Januára 2011, 22:12

Ja mám zase trochu iný problém a to pri radení rýchlostí.
Pri radení rýchlosti mi ide ťažšie radiť rýchlosť od 1 až 6 st. Lepšie to ide iba, ak pri preradení na zlomok zastanem na neutrále a potom dám rýchlosť. Nezlepší sa to ani pri zahriatí motora.
Neviete či to môže byť?

Kúpil som jazdený Auris 2007 2.0 D-4D, 82tiskm.

vettel1
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Štvrtok, 27. Januára 2011, 19:22

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa vettel1 » Štvrtok, 27. Januára 2011, 19:34

Ja mám 1,6 Valvematic, robí mi to len pri preradení z 1 do 2, keď rýchlejšie pustím spojku, keď ju pustím jemnejšie tak to nerobí.

aurisak_10
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Februára 2011, 19:50

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa aurisak_10 » Nedeľa, 6. Februára 2011, 20:02

ja mám už druhý auris predtým som mal 2.0 D4D a so všetkým som bol spokojný teraz mám 1.6 valvematic a s tou spojkou to robí aj mne v servise mi povedali že si musí sadnúť a po čase to prestane inak nadmieru spokojný

Používateľov profilový obrázok
macik
začiatočník
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Utorok, 20. Februára 2007, 22:29
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: KLEPOT SPOJKY

Príspevok od používateľa macik » Streda, 16. Marca 2011, 12:44

Nemoze to byt spojkovy valcek?
Mne ho v civicu vymenili v ramci zaruky - znamy mechanik mi vravel, ze na to maju pripis.
(Este mi v ramci toho vymenili aj dorazy na predne tlmice. Nechcem vediet, co vsetko mi vymenili pri prvych 2 garanckach.)
Hunyadi ix20 1.6 CVVT
EX: Honda Civic Type S 8g (UFO)
EX: Corolla E10, 4E-FE, 3D, Social Edition 299000km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných