Kupa noveho Aurisu

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Juri
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Augusta 2010, 13:11
Bydlisko: Nitra

Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Juri » Pondelok, 30. Augusta 2010, 18:23

Pozdravujem vsetkych clenov ToyotaTeamu a fora. Coskoro sa k nam do rodiny prida nova Toyota Auris :) Objednavka je vystavena, v polke oktobra by mala prist do Nitry, uz sa neviem dockat. Mimochodom som velmi spokojny s pristupom k zakaznikovi v Nitre, teda aspon pri predaji, dufam ze to tak zostane aj v buducnosti pri navstevach servisu (okrem pravidelnych prehliadok vsak dufam, ze ich budem potrebovat minimalne).
Prestudoval som forum, takze mam dost informacii. Ale postupne sa mi vynaraju nejake otazky.

Momentalne chcem vyriesit otazku zimnych pneumatik. V predajni mi ponukli aktualnu akciu na zimne pneu s diskami, no zda sa mi to nateraz dost penazi http://www.toyota.sk/cars/new_cars/akci ... u.aspx[url][/url]. Asi by som skor volil kupit iba pneu a hodit ich na plechace a na jar dokupit nejake disky na leto. Aku znacku pneu aj diskov podla skusenosti odporucate?

Zatial diky a ostavam v ocakavani na nove auticko :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic 6M/T 09/2010 ;)

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Milan.B » Utorok, 31. Augusta 2010, 08:02

Dufam, ze uz tam nemontuju v CR akciovy free alarm.
Inak ta dopredu varujem pred moznymi problemami.
A po prebrati skus auto v predajni zamknut a pockaj ci nebude blikat alebo sa nejako podozrivo spravat.
Samozrejme prajem vela spokojnosti a vela najazdenych kilometrov!
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 31. Augusta 2010, 09:44

Ahoj zo skusnosti by som odporucal kupit si disky zvlast na zimne a zvlast na letne pneu ake konkretne to tazko ale radsej investovat do kvality.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Juri
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Augusta 2010, 13:11
Bydlisko: Nitra

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Juri » Utorok, 31. Augusta 2010, 17:27

to Milan.B:

Alarm nie je free, ale som ho objednal kvoli bezpecnosti... vraj ked ho namontuju v CR je za 225€ a keby mi ho dodatocne montuju v NR tak je asii za 500€. Takze to bolo zle rozhodnutie?? Dufam, ze to je jediny problem...
Toyota Auris 1,6 Valvematic 6M/T 09/2010 ;)

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa ultra » Utorok, 31. Augusta 2010, 22:13

Tiez mi minuly tyzden odporucili ich disky + pneumatiky ale pri cene cca 950.-€ som to hodil do kosa


Z osobnej skusenosti odporucam nasledovne pneumatiky Goodyear ultragrip 7+ (mal som ich aj na starom aute- Nissan Primera) a bol som s nimi maximalne spokojny - su to vytazne -pripadne v prvej trojke v testoch zimnych pneu

Prave dnes mi ich dorucil kurier 4 x 205/55 R16 -celkovo 341 €



Pretoze s Aurisom nejazdim ziadne extremy a som hlavne kludny vodic - zvytazila cena a disky som cez net objednal
Proline B700 v cene cca 300 €. Nieje to ziaden OZ ale myslim ze mojej kludnej jazde budu vyhovovat. DOkonca som nasiel aj certifikat priamo na Auris

Obrázok
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Milan.B » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 08:17

No a znacka toho alarmu? Vraj meta security je fajn. Ja som mal reklamovany origo toyotacky montovany v CR 4x.
Neskutocne problemy s nim boli. A podla tvrdeni predajcu/mechanikov nebol som jediny.
Od signalizacie nezamknutych dveri (no nechaj auto na parkovisku, ked ti pipa,ze nema zamknute dvere), cez nahodne sa pustanie alarmu den/noc az po pustanie sa alarmu za jazdy.
Takze montaz toyota alarmu NIE a uz vobec nie montaz alarmu v CR v medzisklade VOBEC NIE!!!!
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa ultra » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 12:43

Priznam sa - ze som voci alarmom dost skepticky. V toyote ho zatial nemam a priznam sa - ani o nom neuvazujem. Mozno sa viacero z Vas pyta preco.

Ad.1 - Ukazte mi okoloiduceho ktory sa zaujima o to preco je spusteny alarm. To iste plati, ked alarm huci pod oknom. Povedzte mi kolkorat ste vstali s kresla aby ste sa pozreli co sa deje (Pokial sa vam nezda ze je to vas). Ten kto ma alarm skuste maly testik - zastavte vozidlom na inom mieste ako byvate (nie pri svojom cinzaku - tam vas poznaju ze je to vase auto) a spustite alarm na vasom aute a hrabte sa v kufri - ako by ste hladali veci - verte ze 99 percent ludi nebudete vobec zaujimat.

Ad.2 - Pokial tam alarm mam mat aby zabranil kradezi, tak to je uplne zbytocne pretoze ten kto ide ukradnut toyotu auris a k tomuto ucelu si donesie vlastnu riadiacu jednotku so spinackou vypne alarm bez toho aby sa ozval -alebo sa ozve max na 3 sekundy (skusenosti s mojho zamestnania)

Ad.3 - Pri kradezi veci z vozidla zlodeja (fetaka) vobec neodradi hukajuci alarm pretoze ide cestou hrubeho nasilia a po rozbiti okna berie vec v aute a zdrha v com mu alarm nezabrani. (vlastna skusenost)


Samozrejme ze nikoho od alarmu neodradzam - cim viac zabran proti kradezi tym lepsie pre pokojnejsi spanok :) ale proti kradezi existuju ucinnejsie zabezpecenia.
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 12:52

Ja mam alarm len kvoli zamykaniu a odomykaniu dialkovym.
Pokial sa clovek boji, ze mu auto ukradnu, tak najlepsie riesenie pouzit mechanicke zabezpecenie bud defendlock alebo zeder.
Ale aj to iba znizi pravdepodobnost ukradnutia, lebo ked niekto bude chciet to auto ukradnut tak ho ukradne.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Juri
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Augusta 2010, 13:11
Bydlisko: Nitra

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Juri » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 13:03

No mne bol ten alarm odporuceny z viacerych dovodov. Napr. 1. zle zatvorene niektore dvere - alarm sa pri zamykani ozve a da ti to najavo, obycajny central nespravi nic, zamkne ostatne dvere ako keby nic a tie pootvorene necha odomknute. 2. pohybovy senzor vnutri - tam ide zas o to ze napr. zabudnem zavret okno a keby chce niekto nieco z auta, tak zase o tom viem... 3. sucastou alarmu je aj automaticke zamknutie pri rozjazde, co je ale podla mna zbytocnost, to len tak mimochodom :)

Na druhej strane mas, ultra, pravdu, ze ak chce niekto vykradnut alebo ukradnut auto, nic ho neodradi a najde si sposob... Ale predsa je to plus k zabezpeceniu, a ide aj o pokojnejsi spanok... Mam ten alarm takcitak objednany, tak pockam a dufam ze budem jeden z tych, ktori ho maju bezproblemovy, hadam sa uz cesi poucili, resp. naucili montovat :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic 6M/T 09/2010 ;)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 13:10

Tak na novom Yarise sa ti dvere nezamknu pokial ich nema zavrete, osobne vyskusane a mam pochyby, ze na aurise je to inak.
Alarm je dobry na nasledovne veci ale na to by sa dal pouzit aj lepsi central:
1. sygnalizacia zle zatvorenych dveri
2. zamknutie pocas jazdy je podla mna pekna funkcia
3. zavretie elektrickych okien
4 dialkovo ovladane centralne, pokial to uz nie je vyriesene.
Vsetky ostatne veci su blbost, ako ochrana pomoze proti tym co sa chcu povozit aj ked dnes uz podla mna neprekonaju seriove zabezpecenie auta.
Pohybovy senzor moze robit nasledovne problemy:
1. vybijanie baterky, co uz asi teraz bude minulost ale stat sa moze
2. falosne poplachy pri hmyze v interieri, vyssej teplote v aute pripadne pri pohybe v blizkosti auta

Ale pokial budes mat kludny spanok tak si to tam kludne daj.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 13:38

akykolvek normalny central ti auto nezamkne, ak nie su poriadne zavrete niektore dvere. nie len novy yaris, ale ani starsi avensis to neurobi.

automat. zamknutie pocas jazdy je podla maximalna pi.....ovina (pre mna). verim, ze niekomu sa to moze zist, aby mu chytraci nebrali veci napr. zo zadnych sedadiel na krizovatke apod.
dovieranie okien - niekedy som odivoval tuto funkciu, ale teraz by som ju nechcel ani za svet. mam deflektory na oknach a zvyknem aspon v lete okna praveze nechat pootvorene (tolko aby to cez deflektor nebolo vidno) a aspon trochu vetrat - to viete, cierne auto vie byt horuca ku.va

ale v principe som za alarm. hovori sa, prilezitost robi zlodeja. ak za cely rok odplasi alarm len jedneho debilka, co pomrkava po aute alebo chce skontrolovat obsah kufra, clovek usetri kopu nervov a aj penazi napr. za rozbite okno apod.
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa ultra » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 13:52

Ci funguje dialkove zamykanie (bez alarmu) na nezatvorene dvere na Aurise za chvilku vyskusam a dam vediet.

Myslim ze vysledok nasej dišputy:

Kto alarm chce - nech si ho namontuje - mozno odplasi nejakeho dlhoprsteho
Kto alarm nechce -nech si ho nedava.



Inak vrelo odporucam na nove auto folie. Kym je auto nove - skla neposkodene tak sa aj velmi dobre lepia. Mal som ich uz na 5 autach. A nieje to o frajerine. Ten kto ich ma vie o com hovorim. V lete ked svieti slnko je to na nezaplatenie. Dalsia vynikajuca funkcia folii je ze cez ne nevidiet dovnutra -(ponechane veci v aute) Na buduci tyzden ich idem nahodit.
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 13:54

Ako blikajuca dioda urobi ten isty odplasovaci efekt ako alarm. Ale principialne nie som ziaden odporca alarmov, len ludia im casto prisudzuju vacsiu bezpecnostnu vahu nez realne ma.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Juri
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Augusta 2010, 13:11
Bydlisko: Nitra

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Juri » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 14:14

dakujem vam za nazory, cenim si ze sa tu daju problemy prediskutovat :)

to ultra: nooo som zvedavy na tvoju odpoved ked vyskusas, ale mozno to zavisi aj od stupna vybavy, ci? ja budem mat Lunu s alarmom, potom budem tiez pisat moje poznatky :D:D
Toyota Auris 1,6 Valvematic 6M/T 09/2010 ;)

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa noveho Aurisu

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 2. Septembra 2010, 14:30

Tiez mam folie na aute, hlavne v lete je to neocenitelna vec. Keby viem dal by som spravit najtmavsie, teraz mam 50%.

Minule som omylom nechal otvorene okno na spolujazdcovej strane na parkovisku v strede mesta asi 5 hodin. V aute som mal USB kluce, notebook, penazenku, rozne papiere a v kufri tovar za asi 200€. To okno kvoli tomu, ze som odchadzal druhou stranou a zavrel som vodicove jednym stlacenim a v zhone som na to druhe zabudol.

Ked som sa vracal spat k autu stalo na parkovisku same a az vtedy si vsimla kamaratka, ze som nechal otvorene. Nic nezmizlo !!

Jasne, jednalo sa aj o urcity kus stastia, ale aj o fakt, ze si auto ziadny dlhoprsto-pozitivny nevsimal ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných