spojka

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

spojka

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Štvrtok, 25. Februára 2010, 17:18

Zdravim.

Mam taky mensi problem a sice vrzga mi spojka, resp. spojkovy pedal, ked ho pustam ... pocut to iba ked mam spustene okno, normalne to velmi nepocut, skusal som aj ked je vypnuty motor vysliapnut a pustit spojku, tak vtedy tiez vrzga ... inak zabera stale rovnako, auto nema ani 20 tisic km, takze opotrebenim to asi nebude. Nevie niekto poradit co je s tym?
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: spojka

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 25. Februára 2010, 17:46

Je to silne vrzganie alebo len zvuk mechanickeho pohybu ? Mne spojka vydava zvuk ale pedal nie. Skus porovnat s inymi autami kamaratov, v najhorsom, mas zaruku ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: spojka

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Štvrtok, 25. Februára 2010, 18:41

Poviem to tak, ze to vrzganie nie je prave najprijemnejsi zvuk, a dost ma to serie, lebo druhe auto, na ktorom zvyknem jazdit ma 14 rokov a tam spojka nikdy nevrzgala, bolo mozno pocut nejaky zvuk pri pohybe pedala ako pises ... len chcem vediet ci nahodou netreba daco namazat ako pri vrzgani dveri alebo ci to je daco vazne... lebo jak vravim, zabera stale normalne...
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: spojka

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Streda, 31. Marca 2010, 13:38

Aby som nezabudol, vrzganie je uz odstranene ... vramci zvolavacky popri "oprave" plynoveho pedalu v servise aj premazali spojkovy valcek a spojka uz nevrzga... ;-)
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: spojka

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 31. Marca 2010, 20:44

No ja sa pri garancke tiez chystam na par veci :?
Vrzgajuce plasty, vrzganie spojkovveho pedala, vrzganie roznych drobnosti, hrdzava koncovka vyfuku, vyblednuta farba...
Trosku ich poprehanam, som zvedavy co sa mi podari vybavit ;-)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: spojka

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Streda, 31. Marca 2010, 22:07

Hmm, celkom dost ... vrzgajuce plasty uz neriesim ... tie vrzgaju vo vacsine pripadov iba ked je zima (pod 5 stupnov Celzia), auto stoji celu noc alebo aj dlhsie v garazi, a kym sa poriadne nezohreje, tak tie plasty jednoducho zavrzgaju, ked prechadzas cez nerovnosti ... s prichodom vyssich teplot vsak uz nic nevrzga ... detto brzdove dostciky... neviem ci to bolo zimou, solou alebo vodou, ale v zime obcas pri pribrzdovani piskali (nic strasne, len tak jemne), teraz ako je uz teplo napiskaju vobec...

...ti kvitne koncovka vyfuku? kua, sak ten tvoj Auris nema ani rok, ked si dobre pamatam ... neprijemne, na nasom na tlmici vyfuku bolo vydno nejaku hrdzu teraz ked som menil kolesa, ale myslim, ze koncovy a stredny diel by mohli vydrzat este aspon 3 roky... :roll:

A s vyblednutou farbou asi nic nenarobis, ti povedia aby si neparkoval na slnku ... na nasom nejak nebadam vyblednutie farby, ale to bude asi tym, ze vacsinou nie je prave najcistejsi ... dnes som robil trochu jarne upratovanie, tak som ho aj umyl a farba vyzera OK... 8)
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: spojka

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 1. Apríla 2010, 00:13

No cierna je cierna :? Je na nej vidiet vsetko, ale je jasne, ze vzadu na paneloch je tensia. Merali sme to aj s pristrojom co meria hlbku laku.
Na vyfuku kvitne len koncovka, ostatne je uplne ok. Stekajuca sol z naraznika to zrejme sposobila v teplej garazi.
A co sa plastov tyka, tak vrzgaju tam kde mi to vadi. Nic strasne, nevrzga mi nic ani pristrojovka, len predne dvere a bocne panely kde su bezpecnostne pasy..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: spojka

Príspevok od používateľa Mysiak » Piatok, 2. Apríla 2010, 17:31

-s tým vrzutaním daj vedieť ako si dopadol. Tie pásy som vyriešil tak, že som medzi tu pohybujúcu sa časť a vonkajší kryt strčil tenký kúsok molitánu (alebo také čosi penové) z jednej aj druhej strany.Pomohlo, a ani není nič vidno.Sere ma ale to že to neurobili tak aby to nehrkalo. :?
Auris 1.6,MT5

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných