Auuu to bolelo

všetko o tomto modeli
zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa zk24 » Utorok, 1. Decembra 2009, 15:00

180dcat napísal:mam spolu ucast okolo 160€. ja to zaplatim a moja poistovna to bude vymahat od poistovne toho somara.
no toto neviem presne ako funguje... a ako je to s takymito vymahaniami... ja by som isla cez jeho PZP... nemam chvalabohu skusenosti.

Používateľov profilový obrázok
180dcat
panic
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Sobota, 9. Augusta 2008, 21:31

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa 180dcat » Utorok, 1. Decembra 2009, 15:06

tuto moznost mi poradili v poistovni.a nemusim sa bat ze nedostanem spat moje peniaze.keby to islo cez jeho zakonnu poistku tak si musim opravu zaplatit sam a oni cize jeho poistovna mi to preplati tak o 2 az 3 tyzdne.tak preco by som si mal tu opravu platit sam a potom cakat na peniaze.tak je to medzi poistovnami.

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa zk24 » Utorok, 1. Decembra 2009, 15:09

aha, lebo si napisal "ja to zaplatim"... tak mi to prislo ako rovnaka varianta... tak beriem spat.

Používateľov profilový obrázok
180dcat
panic
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Sobota, 9. Augusta 2008, 21:31

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa 180dcat » Utorok, 1. Decembra 2009, 15:14

ano musim zaplatit tu spolu ucast 160€ ale je to menej ako keby som mal platit celu poravu ktora bude drahsia..moja poistovna to bude vymahat a potom mi poslu peniaze (160€)na ucet.

milanov
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Utorok, 21. Apríla 2009, 18:33

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa milanov » Streda, 2. Decembra 2009, 10:48

Možno som naivný, ale to by sa malo riešiť bez účasti poškodeneého, však on škodu nespôsobil a musí platiť a čakať na nejaké peniaze, ktoré prídu dodatočne. teraz som ale písal obecne, nie k tomuto konkrétnemu prípadu

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa maco » Nedeľa, 24. Januára 2010, 12:06

Nechcem robiť reklamu UNIQE a ani to zakríkut ... V reale je to asi takto:
Mne sa stala malá nehoda ešte na forde,kedy do mňa jemne narazil chlapík (do zadných dverí).Natrafil som však na férového vodiča.Samozrejme som to išiel riešiť na druhý deň do jeho PZP aj s ním(Allianz),kde sme mali spísať nejakú správu -čo sa stalo,ako sa to stalo..atd..
No spomenul som si pri tom,že jeden môj kolega mal s Allianzom (divím sa,že ešte je tam poistený) nemilé skusenosti.Jemu niekto rozbil nárazník a musel zaplatiť najskôr celú opravu on (nie vinník) a do 3 mesiacov mu mali preplatiť fakturu.No mal čo robiť,aby mu vyplatili "už" vo štvrtom mesiaci čakania od doloženia faktúry. Spýtal som sa ale pre istotu,či je tomu naozaj tak.Pani (alebo slečna?) mi povedala,že ano,najskôr musím ja opravu zaplatiť a majú na preplatenie faktúry 3 mesiace. Na čo som jej odpovedal,že neviem ,čo bude stáť oprava,ale lacné to zrejme nebude a ja na to URČITE nenaškrabem...Ona len pokrčila ramenami a to bola celá odpoveď......
To len na margo toho,že pri PZP ti uhradia fakturu (po 3 mesiacoch čakania) ! Ak na to máte,dobre..ja som na to nemal.Výmena zadných dverí+striekanie stálo necelých 30tis. -vtedy-Sk.
No nič mnej-nič viac,ako mi to potvrdila pri okienku v Allianzi,že je to tak,tak som zavolal do Uniqi (tam mám ja aj PZP a aj havarijnú) a spýtal som sa, čo má robiť - ja jednoducho na opravu nemám ! Pani mi velmi v UNIQE ochotne vyšla v ústrety a povedala do telefonu,aby som nechal Allianz Alianzom a prišiel do pobočky Uniqi ,ktorá mi opravu z mojej havarijnej poistky opravý na krycí list.Aj sa tak stalo.Vo forde(v servise do 100tis.robia obhliadku priamo tam )a vyčíslili sumu. Auto mi opravili na krycí list cez moju havarijnú,zaplatil som spoluúčasť ktorú mi však vrátila poisťovňa Allianz na základe nejakej správy k uhradeniu tých 30tis.Sk Uniqe od Allianzu.
Tým chcem povedať len to,že naozaj som na opravu nemal peniaze a ak by som musel zaplatiť sám opravu ,ktorú by mi preplatila možno naozaj až po 3 mesiacoch poisťovňa vinníka,čiže PZP-v Allianzi,tak by som sa toho tak skoro nedočkal..Auto by mi nedali zo servisu,pokial nezaplatím za opravu (to je logické) a mal by som možno na nejakých min. 10 mesiacov postarané o problémy.Predovšetkým by som musel najskôr našetriť 30 tis....
Čiže keby som nemal havarijku-som namazaný!
P.S. - Ináč v UNIQe ak nie ste vinníkom nehody spoluúčasť neplatíte .Teda presnejšie -bude vám vrátená !

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auuu to bolelo

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 25. Januára 2010, 09:47

maco, aby som ta upresnil, spoluucast ti vratia v kazdej poistovni pokial mas vinnika a hradis to z havarijnej. Samozrejme pokial oprava neprekroci limity poistovne vinnika. V principe to funguje tak, ze tvoja poistovna v prvom rade si uhradi svoje straty a ked neco zvysi, posle ti to ako uhradu spoluucasti.

Pokial clovek ma havarijne poistenie najlepsie sa vyhne problemom pri hradeni opravou na kryci list z vlastnej poistky. Poistovne si to nasledne medzi sebou vyhresia rychlejsie a s mensimi problemami ako jednotlivec.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných