reklamacia aurisa

všetko o tomto modeli
palog
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2009, 18:20

reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa palog » Utorok, 9. Júna 2009, 21:22

mam Aurisa 10 mes. a mal som nefukcne smerovky, osvetlenie kufra,vadnu nadrzku na chladiacu kvapalinu, autoradio,brzdove platnicky a 4krat opravovany alarm.Ma niekto podobny problem.

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa Samuel » Utorok, 9. Júna 2009, 21:25

Nechcem ti samozrejme nijako krivdit ale az sa mi to nezda :? Viem ze chalani v predoslych topikoch pisali o probleme s alarmom a brzdovymi dostickami ale ostatne menovane pocujem prvy krat :shock: Vies popisat problemy konkretnejsie ?
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

milanov
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Utorok, 21. Apríla 2009, 18:33

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa milanov » Streda, 10. Júna 2009, 09:07

Ja mám aurisa cca 1?5 mesiaca a asi pôjdem na reklamáciu sťahovania okna na strane šoféra. Keď ho chcem stiahnuť iba o niekoľko cm, a nie úplne tak sa mi rozbehne a zastavím ho len tak, že musím vypínačom "cuknúť" do protipohybu okna, apotam sami zasa rozbezne opačne. Okno spolujazdca ide normálne

milanov
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Utorok, 21. Apríla 2009, 18:33

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa milanov » Streda, 10. Júna 2009, 09:08

Ospravedlňujem sa za tak veľa gramatických chýb, práca chvatná, málo platná

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 10. Júna 2009, 09:46

Ja by som novym aurisom az tak nefandil, ked sa sklada v turecku. Europsky dodavatelia nie su az tak kvalitny ako japonsky a ani toyota s tym vela nespravi.

Inac to mnozstvo oprav mi pripada podozrive, mozno by som vyskusal zmenit servis, lebo aj tam moze byt problem.

Co sa tyka stahovania okna, mozno to chce len trochu viac s citom, lebo ja som uz tiez mal par krat problemy s el. oknami s automatickym dobehom. Na tlacitku stahovania mas dve polohy na kazdy smer. Jedna je priblizne v polovici drahy prepinaca a kym ju v tom drzis tak stahuje postupne, ked to das na doraz tak stahuje uplne a vtedy to okno naozaj zastavis tak, ze cvaknes do protismeru. Ale pokial mas automaticky dobeh na vsetkych oknach a tam to funguje, tak potom mas asi pokazeny prepinac.
Neviem ako to je na aurise ale na corolle e12 a na avensise su automaticke dobehy na vsetkych oknach.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Streda, 10. Júna 2009, 10:39

milanov napísal:Ja mám aurisa cca 1?5 mesiaca a asi pôjdem na reklamáciu sťahovania okna na strane šoféra. Keď ho chcem stiahnuť iba o niekoľko cm, a nie úplne tak sa mi rozbehne a zastavím ho len tak, že musím vypínačom "cuknúť" do protipohybu okna, apotam sami zasa rozbezne opačne. Okno spolujazdca ide normálne
Nie je to chyba, ked chces okno spustit iba trochu, musis stlacit tlacitko do protipohybu, ale s citom... neboj, zvyknes si, mne sa prvy mesiac tiez stale zatvaralo... :mrgreen:

smutok: na Aurise je automaticky dobeh iba na okne sofera
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 10. Júna 2009, 11:05

k tomu tlacitku.... robi to aj moja 11 rocna corolla ;) a aj na nej je auto dobeh len na soferovej strane. ostatny spolujazdci sa nemusia venova soferovaniu tak si mozu stahovat a vytahovat bez dobehu :D

Co sa tyka toho mnozstva oprav... kde to davas servisovat ?
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa Mysiak » Streda, 10. Júna 2009, 11:33

milanov napísal:Ja mám aurisa cca 1?5 mesiaca a asi pôjdem na reklamáciu sťahovania okna na strane šoféra. Keď ho chcem stiahnuť iba o niekoľko cm, a nie úplne tak sa mi rozbehne a zastavím ho len tak, že musím vypínačom "cuknúť" do protipohybu okna, apotam sami zasa rozbezne opačne. Okno spolujazdca ide normálne
Ten vypínač na vodičovej strane má dve polohy, ked nanho zatlacís,pritiahnes trosku tak sa pootvorí,zavrie trosku,ked nanho zatlacís,pritiahnes na doraz tak sa otvorí,zavrie celkom.
Co sa týka tej nádrzky na chlad.kvap., tak to sledujem aj ja.Tam kde je spájaná tak tam to nie je ako má byť(esteže je to nad hladinou).Objavuje sa okolo taký ružový prášok-odparená chlad.kvap.Označil som fickou hladinu a ked ubudne tak to idem reklamovať.Inač tento problém mali aj nekeré corollky (sa mi zdá),tak sa iba čudujem že to robí aj tu :? .
este som zabudnul tie smerovky budú asi súvisiet s tým blbnúcim alarmom.
Auris 1.6,MT5

palog
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2009, 18:20

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa palog » Streda, 10. Júna 2009, 21:52

alarm sa spusta pocas jazdy

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa wakkee » Streda, 10. Júna 2009, 21:59

hmm ako tak citam a pocuvam, Auris nebude to co malo Toyotu vytiahnut na zlatu priecku. Je to smutne ale Toy je tusim teraz tam kde boli nemecke automobilky pred cca 6 rokmi. Vysoke predaje tazia z uspechov minulosti ale sucasna produkcia tomu nenasvecuje. Snad aspon avensis napravi renome.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

frrn
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 10. Apríla 2009, 17:22

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa frrn » Štvrtok, 11. Júna 2009, 18:03

palog napísal:alarm sa spusta pocas jazdy
Aky presne tam mas alarm? Bola to standartna ponuka Toyoty pre AUris ? ..cca. 6000Skk ?

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 11. Júna 2009, 18:54

Chyba alarmu moze byt aj v tom ze to nemontuju priamo v tovarni ale importer si to montuje sam :? . Rovnako ako mne robili folie az na mieste u predajcu a musel som si ich dat jednemu chalnovi opravit, lebo jedno okno dodrbali jak cigan buben. Tolko buliniek som este nevidel. Nastastie to spravil ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

palog
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2009, 18:20

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa palog » Štvrtok, 11. Júna 2009, 23:40

Mna najviac stve ako sa k tomu stavia cela Toyota.Totalny nezaujem o moje problemy je spravny vyraz.Toyta sa o vas zaujima len do reklamacie potom len pristavte vozidlo.Neviem preco si mislia ze moj cas a benzin na cestu do servisu su gratis.Stravil som po servisoch 40hod a najazdil cez 1000km.Aj to je toyota.

frrn
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 10. Apríla 2009, 17:22

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa frrn » Piatok, 12. Júna 2009, 02:21

Samuel napísal:Chyba alarmu moze byt aj v tom ze to nemontuju priamo v tovarni ale importer si to montuje sam :? . Rovnako ako mne robili folie az na mieste u predajcu a musel som si ich dat jednemu chalnovi opravit, lebo jedno okno dodrbali jak cigan buben. Tolko buliniek som este nevidel. Nastastie to spravil ;)
Pytal som sa na ten alarm len kvoli tomu ze ked som pred dvoma tyzdnami objednaval Auris tak mi 2 predajcovia tvrdili ze nemam kupovat alaram ktori montuje importer v Prahe lebo je velmi poruchovy ...cele sa to prejavuje jeho svojvolnym zapinanim/vyinanim pocas jazdy napr.
tot vsjo.

palog
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2009, 18:20

Re: reklamacia aurisa

Príspevok od používateľa palog » Piatok, 12. Júna 2009, 03:16

alarm montuje predajca nie importer.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných