Dodatocna montaz tempomatu na Auris

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa ultra » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 22:44

Prinasam navod na montaz tempomatu pre Toyta Auris 1,6 velvematic, (2010 - po facelifte) vybava terra cool.
sam so ho nainstaloval - odskusal - funguje ako hodinky. montaz je jednoducha a nieje sa coho obavat.



Potrebujeme
Pačku tempomatu + kabel
2 ks skrutky M5 - dlžka 10mm - oznacuje sa M5x10
2 ks podložky

Nastroje
Plochy srobovak - velkost -aby vosiel do otorov na kryte volantu (mensi)
Klúč č.10
Orezávac alebo ostry nozik (male noznicky vam nepomozu)


Obrázok

Postup.
1. Volant vyrovnat - vytiahnut kluc zo zapalovania a volant uzamknut
(pri praci sa mi aspon nehybal a lepsie sa pracovalo.
2. Odpojit bateriu - na uvolnenie kontaktov som pouzil kluc č.10 (očkový)
3. Pauza - 10 minut. Treba pre istotu počkať aby sa pripadne vybili kondenzatory napajajuce AIRBAG aby v systeme neostalo zbytkove napetie. Pri neopatrnej manipulacii by mohlo dost k ich aktivacii resp. pri ich odpojeni (nahodne vytiahnutie konektora) by mohla ostat na budikoch rozsvietena kontrolka nefunkcneho Airbag-u a auto by muselo ist do servisu resp. napichut na diagnosticke PC a vynulovat.


4. Demontaz Airbag-u na volante - tu sa lisi postup od starsieho modelu - Airbag nedrzia 2 skrutky (TORX) ale airbag je uchyteny napruzenym drotom pricom v kryte volantu mate po oboch stranach iba otvory na zasunutie skrutkovaca ktorym odistite napruzeny mechanizmus uchytenia. Je potrebne pochym skutkovačom potlačiť dovnutra "kolík" ktory je vidiet v otvore krytu volantu po lavej aj pravej strane. Staci ho jemne zatlacit dovnutra a jemne nadvihnut airbag na tej strane kde sme potlacili kolik. To iste zopakovat na druhej strane. Neodpajat ziadne konektory - Airbag je idealne polozit na volant - pred budiky pristrojovky.
Obrázok


Na dalsej fotke je vydiet odklopeny Airbagh a sipka ukazuje koniec "kolíka" mechanizmu ktory sme skrutkovacom stlacali.
Obrázok


Po odklopeni Airbagu na telese volantu vidite nasledovne:
oznacenie c. 1 - konektor na pripojenie kabla tempomatu
oznacenie c.2 - malicky vodiaci kolík - ktory zapadne do otvoru v telese packy tempomatu
oznacenie c.3 a č.4 - miesto kam sa umiestni skrutka M5 x 10 po tom ako tam vlozime teleso packy tempomatu.
Obrázok

Detail na volny konektor v telese volantu
Obrázok

5. Nasleduje asi najnarocnejsia cast - vytvorenie otvoru na packu tempomatu. Netreba sa toho nijako obavat pretoze kryt je pod volantom a niejeho skoro vobec vidiet takze rezanie nemusi byt az tak presne - Naskor si vsimnite kde je otvor urobeny na fotke - Ja som si to riadne predtym nenastudoval a zacal som robit otvor nad kovovou konzolou - ......az potom som si uvedomil ze otvor musi byt v spodnej casti krytu volantu - az pod kovovou konzolou. Na kryte je velmi jemnucko vidiet je tam predznacene kde by mal byt otvor.
Obrázok

Obrázok

Otvor musi byt dostatocne velky na to aby nim z vnutornej strany presla packa tempomatu
Plast je dost huzevnaty a tvrdy a orezavacom otvor neurobite. Ja som si pomohol malickym plochym skrutkovacom ktory som mal nabruseny a otvor som doslova "vypichal".
Obrázok

Po vytvoreni otvoru skusobne vsunte packu tempomatu cez otvor a otvor nasledne prisposobte - zvecsite.


Obrázok

Obrázok


Obrázok
Skuste nasucho - este pred priskrutkovanim telesa tempomatu pohybovat packou tempomatu - tak zistite kde treba zvecsit otvor. Uvedomte si ze tempomat sa ovlada smerom hore -dole ako aj smerom ku sebe - tu som musel otvor asi najviac upravovat.
Ked pri pohybe packy nesucha o kryt volantu v ziadnej pozicii - otvor je dostatocne velky a mozete sa z orezavacim nozikom pohrat a hrany otvoru pekne vyrovnat a zahladit. Inak - otvor je pod volantom a podla mna nijako nenarusa pohlad na volant - myslim ze si ho aj tak nikto nevsimne.
Tempomatovu packu ulozime na svoje miesto a mozeme ju napevno priskrutkovat k telesu volantu - 2 x skrutka M5 x 10 na poziciu c3 a c4

Obrázok
Obrázok

Koniec konektoru ktory ide z tempomatu zasunieme do volnej pozicie c.1
Kabel som nechal v pozicii ako je na fotografii - je tam dost miesta - samotny Airbag kablu nebude prekazat.
Obrázok

Opatrne nasadime Airbag na miesto a to asi tym sposobom ze ho polozime na teleso volantu na svoje miesto a jemnym tlakom na jeho boky zapadne (zaklapne sa) na svoje miesto.

Obrázok

Ja som este otvor upravil foliou -ale nieje to potrebne. Este premyslam nad tym ze na "hranu" dam gumene tesnenie pouzivane na ochranu napr. plechu.
Obrázok
Na koniec zapojime naspet kontakty na baterii.

Po zapnuti tempomatu - zatlaceni packy do polohy ON - sa na pristrojovk rozsvieti ikona zapnutia Tempomatu.

na obrazku je to zelena ikona na lavej strane.

Obrázok

Je nutne znovu si nastavit cas a datum na Palubnom pocitaci a taktiez si znova deaktivovat pipanie pri nezapnutom pase (ak ste ho mali deaktivovane)

- Obsluhu tempomatu odporucam nastudovat v navode od auta ktory ste dostali spolu s autom u predajcu.
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

pavel
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 31. Marca 2012, 23:21

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa pavel » Pondelok, 11. Júna 2012, 23:30

Zdravim ja mam sice Corollu 1.33, ale pre tých ktorý by chceli tempomat mam dobrú spravu nechal som si namontovat univerzalny a som s nim velmi spokojny, isiel som cez firmu ALCO pri trenčíne

Samo
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 18. Marca 2012, 11:00
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa Samo » Sobota, 30. Júna 2012, 19:16

Ahojte,

Mal by som zaujem o kupu packy + komplet prislusenstva na montaz tempomatu do Toyoty Auris 1.6. Ponuknite prosim, alebo poradte kde kupit. Dakujem
Auris 2009, 1,6

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa Mysiak » Sobota, 28. Júla 2012, 13:59

Mám na predaj ovládanie obmedzovača rýchlosti (pre tých čo majú len tempomat) na Toy. auris 1.6, 2007,2008
cena výborná :D : 100 E.

Foto:
http://img826.imageshack.us/img826/7986/p1010704h.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/2227/p1010705v.jpg
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
ultra
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 13:28
Bydlisko: Levice/SR

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa ultra » Nedeľa, 29. Júla 2012, 17:44

pridaj to aj do inzercie - tam to skor ludia najdu
Toyota Auris 1.6 Valvematic (2010)
ex: Nissan Primera P11C 2.0 benz. 103kW (2000)
ex: Nissan Almera 1.5 benz. (2001)
ex: Škoda Fabia 1.2 HTP (2003)

Kiko
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Sobota, 5. Januára 2013, 00:23

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa Kiko » Pondelok, 14. Januára 2013, 22:17

Ahojte.
Nikde som nenasiel info, ci je mozne tempomat namontovat aj na verziu, ktora ma ovladanie rychlosti pod volantom. Nebude to kolidovat s packou na ovladanie tempomatu?
Kiko

Používateľov profilový obrázok
Cajky
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Augusta 2013, 14:16
Bydlisko: PD-sk NF-de

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa Cajky » Sobota, 22. Februára 2014, 11:20

Dakujem Vam za napad a aj postup pri montazi, od vcera mam aj ja tempomat. :D Som spokojny a vsetko funguje. :)
Toyota Auris 2008 1,6

peterB
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Augusta 2007, 18:41
Bydlisko: Nitra

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa peterB » Piatok, 2. Októbra 2015, 18:42

Ex : Toyota 4Runner 3.0 V6, 33" MT, navijak 5.4t, snorchel, CB, mechy
Ex : Lexus LS 400, 4L V8
Toyota Auris 1.33

Daywalker
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Piatok, 9. Októbra 2015, 11:40

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa Daywalker » Piatok, 9. Októbra 2015, 12:46

Zdravim vas vsetkych,
najprv dakujem uzivatelom za skvele a detailne navody, ako tempomat namontovat.
Chcem sa spytat, ze ci si musim davat bacha pri objednavani konzoly na jej vyrobne cislo(seriu), alebo mi staci hocjaka, ktora je kompatibilna s Aurisom a rokom vyroby?
Auto mam Auris 1.4 D-4D (2010, 6stup. manual)
Pisal som do Toyoty v BA a tam mi povedali, ze do mojho auta sa tempomat neda domontovat v autorizovanom servise. Vychadzam z toho, ze vo vlastej rezii to mozne je. Dakujem za kazdy tip!
Auris 1.4 D-4D (2010)

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa farnell » Utorok, 23. Februára 2016, 16:47

tak uz aj ja si "tempomatujem" :lol:
Najprv som myslel ,ze je daco zle, ale potom ako som nastavil cas a datum a druhy raz nastartoval tak bolo uz vsetko na poriadku tak ako sa patri.
Za 15€, no nekup to. :mrgreen:

stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa stevo512 » Utorok, 8. Marca 2016, 07:49

Tak vcera som namontoval tempomat. A neviem ci ide spravne, ked stojim alebo idem tak po stlaceni tlacitka on/off. Sa mi rozsvieti na palubovke ze je tempomat zapnuty, no ked idem napriklad 90 zapnem ho ukaze mi ze je zapnuty, dam dolu nohy z plynu je zapnuty ale neudrzuje rychlost ale klesa, ani ked davam packou hore stale klesa rychlost. Neviem ci robim nieco blbo alebo mam len vadnu páčku, pri skusani sa mi ho podarilo zapnut 4x len neviem ako :) tak viem ze funguje aj zrychlovanie fungovalo, sice nie tak rychlo ako keby pridavam s nohou ale zrychlovalo
Packa bola kupena OEM nie original, auto v popise

Edit: chyba bola medzi sedackou a volantom, funguje dobre :oops: :oops:
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa farnell » Nedeľa, 3. Apríla 2016, 09:27

Moja finalna uprava s tempomatom.Vcera som sa venoval auticku tak som konecne "vyrobil" krytku otvoru vo volante, ktora spocivala v presnom vyrezani otvoru pre packu. :mrgreen:
Mal som to stastie ,ze volant v mojom Aurise je typ pre Corolla

Obrázok

bure9
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 8. Apríla 2017, 09:29

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa bure9 » Utorok, 11. Apríla 2017, 10:15

Zdravim pani, neviem ci je tato tema a konverzacia este ziva, ale ak ano budem rad ak sa mi ozve niektori z uspesnych instalatorov tempomatu. Tiez by som to rad zrealizoval a nie som si celkom isty ci som natolko zrucny aby som to dal sam, tak ak bude niekto ochotny a bude z BA, TT alebo okolia tak rad za nim pridem pre pomoc. vdaka

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa farnell » Streda, 12. Apríla 2017, 22:10

Cau.
Ak mas chut a zaujem tak mozem pomoct. Byvam kusok od TT.

bure9
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 8. Apríla 2017, 09:29

Re: Dodatocna montaz tempomatu na Auris

Príspevok od používateľa bure9 » Streda, 12. Apríla 2017, 23:10

nazdar nejde mi napisat ti ss tak aspon takto..ja som priamo z Trnavy takze tvoja lokalita je super..kazdopadne musim najprv objednat tu packu z aliexpressu takze to bude asi par tyzdnov trvat ale urcite to riesit budem

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných