Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

všetko o tomto modeli
sqip
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 9. Septembra 2011, 18:21

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa sqip » Štvrtok, 29. Septembra 2011, 17:55

Caute,nejaky hajzel mi ukradol-odsroboval antenny prut.Neviete nahodou,ze kde by sa dal lacnejsie zohnat taky co by pasoval na auris s navigaciou.V Toyote za to budu pytat nekrestanske peniaze..

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Mysiak » Štvrtok, 29. Septembra 2011, 19:20

No už len komu toto chýba? :roll:
Navigácia s tým nemá nič spoločné. Tá má samostatnú anténu pod polubovkou.
Tušim tam ide 5-ka, vyskúšaj s nejakým šroubikom 5 alebo 6.
dačo také asi: http://www.najautodoplnky.sk/eshop/produkt/316
Auris 1.6,MT5

sqip
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 9. Septembra 2011, 18:21

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa sqip » Štvrtok, 29. Septembra 2011, 21:22

Ok,diky

Kiiny
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2012, 08:22

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Kiiny » Nedeľa, 4. Novembra 2012, 19:00

Od zaciatku tyzdna mi tiez skrasluje garaz Auris :) Je to 1.6 Valvematic, Exclusive Navi. Na aute boli ako bonus deflektory, ktore uz su na polici, takze ak by mal niekto zaujem piste, mne na ne bude uz len sadat prach.

Za tyzden jazdenia som velmi prijemne prekvapeny motorom. Doteraz som mal diesel 77kW a trochu som sa obaval ako to bude so spotrebou pri 97kW benzine. Zatial je to 7l/100km, z toho 60% po dialnici a 40% v meste, takze spokojnost. Takisto je nad ocakavania vykon seriovej audiosustavy. Neviete ale niekto, ci sa da nastavit ekvalizer v sirsom rozsahu, ako tymi 3 posuvnymi listami? Na moj vkus su tam prilis silne basy, v ktorych sa stracaju ostatne zvuky. Takisto by potesili mapy zapadnej europy, ale neostava nic ine ako dokupit.

Zatial jedina vyhrada, ako vam funguju zadne parkovacie senzory? Stava sa mi, ze ked cuvam, siroko-daleko nikde nic, zapipaju si tak na 2 sekundy a potom zasa ticho. Nieje to nic zasadne, len sa vzdy strhnem, aj ked viem, ze za autom nema co byt. (a zatial nastastie ani nebolo :D )

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Bebo » Nedeľa, 4. Novembra 2012, 21:26

Gratulujem k novemu autu ;-) . Myslim, ze so spotrebou nebudes mat problem, v rodine sme mali Avensis 1,8 a dlhodoba spotreba bola tiez niekde okolo 7 litrov. Inak za poslednu dobu je tu na fore dost velky prirastok aut, tak som zvedavy kolko ich este pribudne do konca roka :) .
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Pondelok, 5. Novembra 2012, 21:09

Vsetko naj ! :) S tymi basmi vyskusaj ci nemas nastavene to ich "DSP", nie som v aute, nespomeniem si ako sa to presne vola..su tam tri stupne LOW, MID, HIGH. Funguje to na zaklade rychlosti, cim rychlejsie ides, tym viac zvysi hlasitost, nefunguje to ale dost stastne a zvuk to len prebasuje. Ja to mam dlhodobo OFF, vyskusaj, ci to nie je prave v tom ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Kiiny
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2012, 08:22

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Kiiny » Sobota, 17. Novembra 2012, 13:30

Diky, bolo to presne ono :)
Este by som sa chcel spytat, stava sa vam, ze pri studenom aute sa tazko radi spiatocka? Obcas sa mi pri nezohriatom motore stava, ze ked zdvihnem kruzok a idem radit, paka prejde do uplne krajnej polohy vlavo, ale nejde ani o kusok hore. Podari sa mi ju zaradit az na druhy-treti pokus. Inokedy to zasa funguje uplne bez problemov...
Takisto sa mi stava, ze pri studenom aute ked zaradim jednotku a prvy krat sa rozbieham, nieco akoby pukne, alebo klepne a potom uz zasa nic. Co by to mohlo byt?

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa KLingO » Utorok, 20. Novembra 2012, 23:27

mne s tou spiatockou pomaha najprv hodit do dvojky a potom uz ide v pohodke :mrgreen: .. zrejme nejak nesadnu synchrony
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Kiiny
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2012, 08:22

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Kiiny » Utorok, 27. Novembra 2012, 18:55

Uz sa to nejako umudrilo, ak nahodou nejde hodim dvojku a potom tam ide ako po masle :D

Inak pride to len mne, alebo je originalna audiosustava v porovnani s ostatnymi autami nejaka slaba?

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 27. Novembra 2012, 21:09

Kiiny napísal:Inak pride to len mne, alebo je originalna audiosustava v porovnani s ostatnymi autami nejaka slaba?
to je zavisle od viacerych faktorov, tie iste seriove repraky s tym istym radiom mozu hrat uplne inac v aurise, inac v corolle, inac v yarise... ide hodne aj o vnutorny priestor dveri, objem, hrubku plechov a vnutorneho tlmenia, clenitosti a tvare interieru...
Pocul som hrat BOSE priplatkovu vybavu v jednej stvorkruzkovej limuzine a "seriove" neviemco v stvorkruzkovom hatchbaku a vsetci traja sme sa zhodli ze v tom HB to hralo lepsie...
Takze tvoja sustava moze byt lepsia ako v hen logane, a nemusi hrat lepsie...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Kiiny
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2012, 08:22

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Kiiny » Utorok, 27. Novembra 2012, 21:27

Tym som nechcel povedat, ze musia byt zle samotne komponenty. Len, ze mam pocit, ze zvuk bol v yarise alebo avensise subjektivne lepsi Teda mam v kontexte toho co si napisal pocit, akoby sustavu "skopirovali" z ineho modelu a nevzali do uvahy spominane veci, ako hrubka dveri, tvar interieru atd.

Subjektivne je to z mojho pohladu horsie hlavne nad 100km/h. Rozmyslal som nad vytlmenim dveri, uvazoval uz nad tym niekto?

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 27. Novembra 2012, 21:44

noooo, ved to som ti chcel, ze tu seriovu hudbu nikde v automobilke nerozmyslaju ako bude hrat ale len bachnu do zakladnej vybavy akehokolvek auta a hotovo. Preto to hra trebars v avensise lepsie ako v yarise, aj ked komponenty budu rovnake. Vyssia trieda, lepsie materialy interieru, hrubsie plechy na dverach (dufam :mrgreen: ) atd... Pokial to chces vylepsit u teba, tak prv nez zacnes vyberat "lepsie" komponenty, najprv vytlm dvere zvnutra, uzavri ovtory ako sa najviac da, ak su repro v plastovych drziakoch alebo plechoch (co urcite su) tak pohladaj nejake MDF podlozky - kruzky alebo rovno adaptery a uvidis ako to ozije. Ale uz s tymto si pocitam na cca 200€, pokial to chces robit poctivo... (krabica trebars dynamatu 150€, MDF kruzky tak 60€, nejaky "molitan" pod tapaciry)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 29. Novembra 2012, 01:22

ja som vytlmoval dvere aj podlahu asfaltovymi pasmi (daco ako dynamat) a dost menej to rezonuje takze zvuk sa javi plnsi
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Kiiny
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2012, 08:22

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Kiiny » Sobota, 1. Decembra 2012, 15:17

A kolko ta to cca cele vyslo?
Oplatilo sa, alebo je to zanedbatelny rozdiel?

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa KLingO » Nedeľa, 2. Decembra 2012, 21:54

vyslo ma to kolo 70 E v materiali (kupene na ebay) robil som si to sam a ani nie koli audiu, ale koli hluku od okolia, ale rozdiel citit ked niekto sedi vzadu tak uz sa vie rozpravat s tymi vpredu bez toho aby sme po sebe kricali (pri cca 150km/h)

skoda ze som neobjednal viac aby som vytlmil aj predne podbehy zvnutra - dost pocut hluk od kolies
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných