Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

všetko o tomto modeli
misicmi
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 01:32

Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa misicmi » Nedeľa, 10. Mája 2009, 10:42

Majitelia tohto auta, prispejte sem svojimi nazormi a praktickymi skusenostami z tohto modelu./co sa vam paci-nepaci, prakticke skusenosti, vykon motorov, poruchovost a isli bi ste do modelu 2009 zo 6-stupnovom prevodoukou znovu? Mate niekto odsledovane otacky motora pri rychlosti 130km a zaradenom 6 prevodovom stupni?Privitam akykolvek nazor na tento model auta. ;-)
Naposledy upravil/-a misicmi v Nedeľa, 10. Mája 2009, 16:30, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris

Príspevok od používateľa Samuel » Nedeľa, 10. Mája 2009, 13:04

Mohol si do nazvu temy doplnit presne o co tu ide lebo takto by niekto nevedel ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Utorok, 12. Mája 2009, 21:34

misicmi napísal:Majitelia tohto auta, prispejte sem svojimi nazormi a praktickymi skusenostami z tohto modelu./co sa vam paci-nepaci, prakticke skusenosti, vykon motorov, poruchovost a isli bi ste do modelu 2009 zo 6-stupnovom prevodoukou znovu? Mate niekto odsledovane otacky motora pri rychlosti 130km a zaradenom 6 prevodovom stupni?Privitam akykolvek nazor na tento model auta.

Co sa mi paci:

+ motor (1,6 Dual VVT-i) - konkretne spektrum vyuzitelnych otacok (cca 1600-6400), pruznost, celkovy prejav motora a jeho chut ist do otacok, celkom slusna spotreba (6,5-7,5 bez problemov a obmedzovani sa)
+ radenie - velmi presne a lahke, s pomerne kratkymi drahami a saltpaka po ruke
+ priestor - vsade vela miesta
+ podvozok - podla mna idealny kompromis medzi jadznymi vlastnostami a komfortom
+ ticho v interieri pocas jazdy
+ slusny sound serioveho audiosystemu


Co sa mi nepaci:

- pri prejazde vacsich nerovnosti vydava zadna naprava buchot, ktory dost pocut (to asi kvoli tomu, ze motor je prilis tichy :mrgreen: )
- gumene riadenie alebo ako by som to charakterizoval, proste uvital by som nieco komunikativnejsie a menej preposilovane, ale to je problem vacsiny aut nizsej st. triedy
- plasty na obkladoch dveri a pristrojovke pritahuju spinu, najma otlacky prstov - stale to treba udrziavat a vizualny efekt tych plastov tiez nie je najkrajsi, ale to mi az tak nevadi
- ovladanie priblbleho palubneho pocitaca (mohli ten cudlik dat niekde na volant alebo na volantovu packu... :roll: )
- displej autoradia a diody klimatizacie-vnutornej ventilacie-ohrievania zadneho okna je za ostreho slnka zle vidiet


+- sprevodovanie - na jednej strane je sprevodovanie az prilis kratke a chcelo by to sestku, na druhej strane ak by som mal aj seststupnovu prevodovku, tak by som zrejme stale len "miesal" so saltpakou, takze ako optimalne by mi prislo trochu to sprevodovanie predlzit.

Co sa tyka poruch, tak pri 1000 km boli menene vramci zaruky predne brzdove dosticky, pretoze pistali, inak pohoda ... ja som s tym autom max. spokojny, splnilo to, co som ocakaval, nemenil by som ho... 8)
Auris 1,6 Dual VVT-i

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Mysiak » Streda, 13. Mája 2009, 17:54

Niet co dodať. Ako napísal m.a.t.o.
Dosticky menili aj mne (trvalo im to 3,5 týždňa),ze to bola jakási bohovo tvrdá eko séria od Boschu,to aby si zodral skorej kotúče :D .Vymenili za maksie toyo. a v pohode,nepištia,a rozdiel iba nepozorovatelný.
Dalej mi menili ostrekovače,striekali jaksi nízko.Dali mi o 1 stupeň vyššie, a je to ok.Ináč divné je že sa nedajú nastavovať,proste iba jedna poloha.také drobnosti :D Ešte snáď ma sere to dojazdové kolečko,budem museť kúpiť normálne. :)
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 13. Mája 2009, 18:17

Je miesto aj pre plnu rezervu ? To som si zabudol pozriet...
A ako si myslel to nastavovanie ostrekovacov ?
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Mysiak » Streda, 13. Mája 2009, 18:39

Tu rezervu budem musieť vyskúšať,pod kobercom je to na 3 miestach podlepené hrubou vrstvou nejakej tvrdšej výplne,takže keď to odtrhnem tak by tam mala sadnúť-dúfam.
Nastavovanie mechanické trošku smerom nahor a nadol,kdesi som to videl len keby som si spomenul,žeby na starších corolách,no nespomeniem si.(ostrekovace celného skla)
Auris 1.6,MT5

misicmi
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 01:32

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa misicmi » Streda, 13. Mája 2009, 19:32

Samuel, si stastnym majitelom Aurisu alebo este len budes? /Podla profilu to vypada ze este len budes./

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 13. Mája 2009, 19:44

Este len budem ;) Ale uz sa okolo neho motam viac ako rok, takze o nom viem uz pomerne vsetko...preco ? :)
A aby som doplnil, auto este doma nemam ale koberceky do neho uz ano :lol: Ale som z nich nadseny aspon ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

misicmi
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 01:32

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa misicmi » Streda, 13. Mája 2009, 20:17

Beries ho od Vas z Nitry? Bol som tam na skusobnej jazde, ale mali iba 1,33. Chcel som si tam vyskusat tu 6 prevodovku s 1.6 motorom, zial tento motor nemali. Tak isto pozeram po tejto verzii ktoru beries aj Ty a uz len spravit objednavku. ;-)

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 13. Mája 2009, 21:50

Nuz neviem ci nahodou nebudem prvy na slovensku s tym motorom ;) Objednavali sme ho hned po uvedeni na trh. Ano berieme ho z Nitry, pristup predajcu bol vzdy super tak sme sa tak rozhodli. Nuz vybava tam je bezkonkurencna, trocha ma len nahnevala absencia stabilizacneho systemu, nemam rad ked nas importeti okradaju o to co skoro vsade v EU davaju. Ked auto pride spravim temu do sekcie o clenoch a dam tam konkretne skusenosti a ak budes mat cestu kludne sa zastav zoberiem ta na jazdu ;). Inak ked budes objednavat tak sa priprav na na moj vkus dlhu cakaciu dobu. My sme objednavali 23. Marca a pride ako pisem nieco okolo 10. Juna.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

misicmi
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 01:32

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa misicmi » Streda, 13. Mája 2009, 23:01

Ja som este rozmyslal aj o motore 1.8, ale ta cena tam je velmi premrstena. Stabilizacny system tam doobjednam no a tak isto aj prahove listy,parkovacie senzory a bluetooth.Neviem aky typ navigacie tam montuju,lebo som videl 2 druhy a v jednej z nich je namontovany USB port a slot na SD-karty. Nevies ktorou bude vybaveny Auris? Nachadza sa v aute USB port aj bez navigacie?

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 13. Mája 2009, 23:08

USB port to nema v ziadnej vybave. Jedine vstup pre iPod sa da doobjednat. Neviem aku davaju navigaciu a nevedel to zatial ani jeden predajca co som sa pytal. Tipujem ze to bude klasika 6,5 palcova z Lux verzie bez vstupu na SD karty ci USB, ale mozem sa aj mylit ;) BT handsfree modul ti vrcholne neodporucam, ovlada sa hlasom a za cenu 365 € si dokazes kupit vela inych krajsich veci ;) 1,8 motor je mozno fajn ale vzhladom na priplatok 2000€ to je nezmysel....
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

misicmi
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 01:32

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa misicmi » Streda, 13. Mája 2009, 23:20

Ta cena za 1,8 je tam naozaj vysoka, preto som neskor vypustil. O cakacej dobe,to viem. Srotovne spravilo svoje a pan v Toyote povedal "Nikdy by som neveril, ze auta sa budu predavat ako teple rosky. Predali sme ich naozaj vela." V Nitre ti aj spravili nejaku rozumnejsiu cenu, alebo si neskusal?

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 13. Mája 2009, 23:23

Jasne, ale my sme neisli cez srotovne len to proste tak padlo ;) Cenu spravil, dal nejake doplnky takze spokojnost tam je ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
m.a.t.o.
panic
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Piatok, 20. Júna 2008, 18:48

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa m.a.t.o. » Štvrtok, 14. Mája 2009, 12:15

No, v porovnani s 1,6 je cena 1,8 ozaj vyssia, ale zase ked si spomeniem na ceny spred roka, ked sme Aurisa kupovali, tak sa len pousmejem, ze aka je ta 1,8-micka lacna... :mrgreen: ...kua, keby som len vedel, ze ceny aut pojdu tak dole... :roll: ...no nevadi ... k stabilizacnemu systemu - ten sme doobjednavali tiez a kedze auto uz bolo na ceste z Turecka ked sme ho objednavali, tak na predajni bol za cca dva tyzdne... ;-)

btw Samuel, akej farby bude tvoj Auris?

a este k USB portu: neviem kolko za USB pytaju teraz, ale pred rokom aj nieco za to chceli nehoraznych 7 000 Sk (!!!)
Auris 1,6 Dual VVT-i

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných