Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

všetko o tomto modeli
Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Milan.B » Pondelok, 13. Septembra 2010, 08:18

To Kanvor: kde si bol v tom servise, ak sa mozem opytat.? Mne sa zda, ze moj prvy bol drahsi. BTW preco by som mal chodit po 3. roku stale do autorizovaneho servisu?
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

kanvor
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Júla 2009, 03:53

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa kanvor » Pondelok, 13. Septembra 2010, 09:02

Bol som v Autolux Košice, tam som kupoval, v Prešove mali servis este o nieco lacnejsi, ale tam by to bolo pre mna dalej. Zaruka je 3 roky na mechanicke casti - pisal som, ze na 3-tiu prehliadku uz nepojdem, na druhy servis ano ale tretim rokom konci zaruka tak uz nevidim zmysel ist menit skrutky do Toyoty za 2E.
auris 1.33 - 2009

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Milan.B » Pondelok, 13. Septembra 2010, 09:16

Aha Ke. :-) No tu u nas v BA su tri a netusim, ci v inom ako kam chodim ja bude lepsia kvalita sluzieb.
Pisal si, ze nezavidis tym, co maju leasing na napr. 6 rokov, ze musia chodit do autorizovaneho servisu celych 6 rokov.
To som netusil, ze pocas celej doby leasingu treba navstevovat autorizovanyservis Toyota. Sice to este neriesim, no tak o dva roky budem. Idealne by bolo najst kvalitny servis v okoli Ba, kde zaplatim rozumnu cenu za dobru kvalitu. A nebudem musiet na prvu prehliadku po roku nechavat v servise auto 3 hodiny. Najma by som prijal ak by sa mi nan pozrej aj iny mechanik, mam pocit, ze nie je vsetko uplne v poriadku po tych ich prvych 4 zasahoch co som mal po zakupeni. :-)
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

kanvor
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Júla 2009, 03:53

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa kanvor » Pondelok, 13. Septembra 2010, 09:39

Milan.B napísal:To som netusil, ze pocas celej doby leasingu treba navstevovat autorizovany servis Toyota.
Zalezi od toho, v akom vlastnickom vztahu si k veci (autu). Ja som ho kupoval v tzv. "srotovnom". Podmienka na poskytnutie srotovneho vtedy bola, ze srotovne sa moze uplatnit len na auto vo vlastnictve ziadatela o srotovne. Predajcovia to poriesili tak, ze sa s kupujucimi podpisovali zmluvy podobne leasingovym, s tym rozdielom, ze zaplatenim akontacie nove auto preslo plne do vlastnictva kupujuceho (moj pripad). Zaroven som podpisoval "zmluvu o notarskej zabezpeke" (alebo pod. nazov to ma) kde bolo uvedene, ze hoci som majitelom auta, auto je u notara zalozene v prospech predajcu az do splatenie vsetkych splatok. Takze ak prestanem platit, prechadza spat do vlastnictva predajcu. Niesom pravnik ale dufam ze zmysel som vystihol.

Pri leasingu ak sa nemylim, nie si majitelom auta, mas ho v "podnajme". Z toho vyplyva napr. to, ze hoci platis poistku na auto v leasingu v pripade plnenia poistnej udalosti je skoda vyplacana leasingovke (majitelovi). Az zaplatenim poslednej splátky sa stavas majitelom ty, po zaplateni zvysnej odkupnej hodnoty auta, co moze byt od 0 do niekolko stoviek eur. Pretoze nie si majitel, nemozes sa rozhodovat ci pojdes alebo nepojdes na prehliadku. O tom rozhoduje leasingovka (majitel). Pokial sa nemylim, je to tak, ale ako som pisal nie som pravnik, nikdy som leasing nemal, a mozno sa v niecom aj mylim :).
Milan.B napísal: musiet na prvu prehliadku po roku nechavat v servise auto 3 hodiny.
Povedali ze to bude trvat hodinu, nestopoval som, ale bolo to este menej sa mi zda.
Milan.B napísal:Najma by som prijal ak by sa mi nan pozrej aj iny mechanik, mam pocit, ze nie je vsetko uplne v poriadku po tych ich prvych 4 zasahoch co som mal po zakupeni. :-)
Neviem ci v leasingu (prenajatom, nie tvojom) aute mozes vykonavat nejake servisne zasahy mimo autorizovaneho servisu. Skontrolovat si to mozes dat kde chces, ale zaplatis si to sam. Ja by som teoreticky mohol (ako majitel) dat vykonat servis niekam inam, ale prisiel by som o zaruku. Ta plati za podmienky, ze si dam servisovat auto do servisu s certifikatom od toyoty.
auris 1.33 - 2009

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Milan.B » Pondelok, 13. Septembra 2010, 11:00

No ved hej. Pocas zaruky autorizovany servis. Koli tej zaruke. No ale potom?
Leasingovke je to moze byt snad jedno, kde sa to leasuje. To skor majitel by mal mat zaujem o pravidelny a kvalitny servis.
A ten snad nezalezi na autorizovanom znackovom servise. No budem to riesit po skonceni zaruky.

Inac v piatok som si sadol do asi 4 rocneho Forda CMAx a ked porovnam skripanie plastov v aurise a vo Forde, tak to je sakra velky rozdiel. Ten moj skripe po roku a pol hrozne.
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

kacko75
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2010, 19:18

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa kacko75 » Utorok, 21. Septembra 2010, 21:25

Moje skúsenosti z Aurisom r.v.2010, 1,6 Valvematic doteraz najazdené 9500km.
+ výkon motora, spotreba. nejazdím extra "ostro" ale sem tam rád prevetrám koníky...hlavne kopce, serpentíny. Auris ťahá velmi slušne už od nízkych otáčkach "Valvematic"..130 koní - krútiaci moment 160 nič moc.......ale to je skôr debata o technológii...turbo/kompresor
pokial jazdíte "normálne".....zlaté auto...spotreba 6,3 L/100km-dlhodobá.
+ vnútorný priestor
+ super sedačky....ani po 800 km jazdy som nebol "dolámaný"
+ 6 kvalt.
+ výbava.....v základe napr.CD rádio z USB a ovládanie na volante.....samozrejmosť palub.PC, kožený volant+++vela dalšieho
+ tichá jazda aj na dialnici

Moje negat.postrehy:
- búchanie spojky pri rýchlom uvolnení pedála....nie je to nejaký problém/porucha......len to ruší :(
- pokial chceš napr.tempomat musíš kúpiť vyššiu radu, chcel som ho domontovať a oficiálne sa to nedá :evil:
- niektoré plasty....hlavne dvere/spod.časť sú menej kvalitné. Kritizovanú palubovku a vrchnú časť vylepšili - super od r.v.2010

Musím potvrdiť, že zatial som max.spokojný. Upozorňujem že Toyota, ktorá je vyrobená v EU už nie je čo kedysi Toyoty vyrobené v Japonsku. Kedže chceme cenovo prístupné autá tak aj Toyota sa prispôsobila "naším EU normám"...asi tak ku kvalite. Pokial chceš super kvalitu musíš kupovať niečo iné za samozrejme inú cenu.
Predpokladám a dúfam, že ich obrovské skúsenosti z týchto procesov čo sa týka výroby/montáž aut prenesú aj na súdruhov v EU :-)

Používateľov profilový obrázok
macik
začiatočník
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Utorok, 20. Februára 2007, 22:29
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa macik » Štvrtok, 23. Septembra 2010, 10:52

kacko75 napísal: - pokial chceš napr.tempomat musíš kúpiť vyššiu radu, chcel som ho domontovať a oficiálne sa to nedá :evil:
Niekde som videl howto, ktore vyzeralo asi tak, ze chlapik kupil packu na ovladanie tempomatu a proste ju len namontoval na volant, tak ako sa standardne montuje a tempomat fungoval aj sam. Mozno aj tu na fore je niekde odkaz na ten web.
Hunyadi ix20 1.6 CVVT
EX: Honda Civic Type S 8g (UFO)
EX: Corolla E10, 4E-FE, 3D, Social Edition 299000km

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 23. Septembra 2010, 12:20

ano je to tu niekde na fore .. ale kedze ma nove auto tak by mu padla zaruka .. a servis mu to samozrejme nedomontuje aj keby mal vsetky diely pozhanane :(
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Mysiak » Štvrtok, 23. Septembra 2010, 22:24

k tomu tempomatu,je to o pár tém nižšie, origoš to skusili niekde v Rusku, apotom aj v Eng.: http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... opic=86751 . Ak to chcete skontrolovať či to pôjde stačí zhora povytiahnuť airbag vodiča (nezabudnúť odpojiť baterku a chvíľku počkať),a skontrolovať či na ten tempomat je voľná "zásuvka".V toyote to nechcú robiť,že to majú zakázané.Objednať sa dá v toyote cca150, :roll: :roll: :roll:, alebo inde a hlavne lacnejšie. Je treba ešte rátať s tým že ak pod volantom nemáte zaslepovaciu krytku tak bude treba vyrezávať otvor. :)
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 23. Septembra 2010, 23:50

este na margo pre tych co by to nahodou chceli skusat - na 1.33 motor to nepojde urcite (ani konektor neni)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

sqip18
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Štvrtok, 23. Apríla 2009, 21:22

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa sqip18 » Sobota, 6. Augusta 2011, 19:19

Caute,v poslednej dobe sa mi stava,ze ked stlacim plynovy pedal tak auto akoby oneskorene reagovalo.Napr. rozbieham sa na jednotke a pridavam plyn,tak je dost neprijemne ak sa auto nerozbehne tak ako som bol zvyknuty.Motor je 1.6 132koni a nerad by som sa kvoli tomu dostal do problemu trebars na krizovatke alebo pri predbiehani.
Toyota Auris 1.6 Valvematic Exclusive Navi

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Štvrtok, 11. Augusta 2011, 18:48

Včera som mal cestu okolo malej predajne autolakov, kde majú aj bohatú ponuku autokozmetiky 3M. Tak som nakúpil šampón, ten už používam dlho, rýchlovosk, tvrdý vosk, odtraňovač škrabancov, sprej na okná, sprej na pneu a nejaké 3M handry. Nákup cakum prásk za 75€, DPHčku mi chalani odpustili, takže mám na dlho pokoj.

Naozaj odporúčam veci od 3M. So šampónom som neuveriteľne spokojný, ak ho nechám pôsobiť dlhšie v hustej pene, tak dokáže kvalitne odstrániť aj mušky, aj keď oproti špeciálnym sprejom to nie je 100%. Vonia po čerešniach, americký zvyk. Tvrdý vosk sa používa tak raz za 2 mesiace, rýchlovosk na mokro po umytí a vyleštiť s mikro handrou. Výsledok je vynikajúci. Omnoho lepší ako s predchádzajúcim Nano rýchlovoskom od Turtle.
Odstraňovač škrabancov funguje na nenavoskovanej ploche, poradí si aj s väčšími škrabancami ale hlavne dobre odstraňuje vodné mapy a pavučiny, je vhodný aj na stroj, ale ten nemám, takže mám fitness :)

Sprej na okná prekonáva moju obľúbenú okenu, resp. Clin s alkoholom, sprej na pneu je klasika, nič zvláštne ale mokrý efekt udrží dlhšie ako gel Nano od Turtle.

Takže u mňa silná spokojnosť, dokonca aj investícia do handier, 3€-ks, sa oplatila. Sú naozaj omnoho lepšie ako o tretinu lacnejšie, polofalošné mikrohandry na trhu. Naozaj odporúčam kozmetiku 3M, ťažko sa zháňa, ale na rôznych e-schopoch ju majú, takže treba hľadať ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

kanvor
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Júla 2009, 03:53

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa kanvor » Utorok, 27. Septembra 2011, 19:51

Dnes druha prehliadka, nedovolal som sa kamosovi do dielne, je niekde na dovolenke, sam to urobit - na to nemam vybavu a ani miesto. Takze znova servis u znacky. Uz som meskal 3 mesiace :-), cena : 185,83 e. Klima slabo chladila, tak som na to upozornil - a chybalo 2 deci (!) - co sa mi zda dost.
Dalsia perlicka-ze vraj zadny dodrbany stierac ma obmedzenu zaruku na 1 rok (?), lebo je to spotrebny material. Blbooost nie?
Taka jedna vec ma napadla.. keby servisak olej vobec nevymenil, alebo len napr. 1L noveho nalial a zvysok si nechal na kseft, na to by sa asi ani neprislo casom ze nebol meneny olej. A pocul som famu, ze vraj v mitsubishi po zaruke pri prehliadkach menia nove veci za stare, chlapik ich dostal na tom, ze si popisal vyr.cisla suciastok a obodkoval ich farbou, po prehliadke mal pomenene. (informacia zatial na 100% neoverena)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
auris 1.33 - 2009

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 28. Septembra 2011, 08:56

Poooockaj, ja som mal tiez po 2. roku a nic mi s klimou nerobili :?: Tebe spravili servis klimy na poziadanie alebo automaticky ?

Inak tieto celkove prehliadky im stoja za chuja, ked po 1500 km od prehliadky mi prdne prevodovka, alternator a vodna pumpa.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

kanvor
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Júla 2009, 03:53

Re: Auris - prakticke skusenosti od vsetkych Aurisakov

Príspevok od používateľa kanvor » Streda, 28. Septembra 2011, 19:00

Neviem ci to automaticky robia, ale hovoril som im, ze ta klima je o nicom, asi to bude nejaky shit ked 20 deka vyfucalo. Alebo to mam niekde derave
auris 1.33 - 2009

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní