Auris - skusenosti

všetko o tomto modeli
Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Robo » Pondelok, 28. Mája 2007, 21:30

edit by drgi: oddelene skusenosti od liniek (z http://toyotateam.sk/forum/viewtopic.php?f=31&t=1831)


...celkom dobry test. Ja som mal na test Auris 1.4VVTi a musim uznat ze interier je krasny ...ale len z dialky. Z blizka je to lacny na strieborno nastriekany plast :( ...a ked sa po 1.200km uplne znici radiaca paka :?

...no neviem (Corolla mala ovela kvalitnejsi interier) ...taktiez miesto laktovej opierky tam bola len jedna velka diera s dvomi rozpadavajucimi drziakmi na napoje :( ...jeden mi pri prvom pouziti ostal rozpadnuty v ruke a pol hodinu som ho skladal...

...som fakt zvedavy ako sa bude predavat a je mi dost luto za znackou Corolla ;o( ...fakt bolo skoda poslat takuto legendu jednym smahom ruky prec... respektive som zvedavy na tu novu Corollu sedan (mozno si napravi reputaciu :) )
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa academic » Utorok, 29. Mája 2007, 09:46

-----------
Naposledy upravil/-a academic v Pondelok, 13. Augusta 2007, 11:32, upravené celkom 1 krát.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa academic » Utorok, 29. Mája 2007, 09:54

---------------
Naposledy upravil/-a academic v Pondelok, 13. Augusta 2007, 11:33, upravené celkom 1 krát.
Obrázok

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa Robo » Utorok, 29. Mája 2007, 10:19

academic napísal:robo, robo ...tak to napis do Toyoty a nech zrusia vyrobu Aurisu a zacnu znovu vyrabat Corollu. Co sa tyka toho plastu...nie je strieborny ale zlatisty ....aspon u mojej verzie. Ma to zapadat k nazvu Auris ...a preto je to ako zlaty doplnok v interieri. Tie drziaky na napoje sa daju vytiahnut ak ich nechces pouzivat. Potom ti tam vznikne ulozny priestor. Ak si ich povytiahol tak je logicke, ze ti ostali v ruke. Da sa to velmi rychlo vytiahnut. Okrem toho tam mam laktovu opierku.... a nizsie verzie si ju mozu dokupit. Ze Toyota odisla od nazvu Corolla ...to mrzi aj mna....no nic s tym nespravim. Je mi to jedno. Som maximalne spokojny a keby mala Aurisa aj konzolu nastriekanu na zlto s fialovymi bodkami ...aj tak si ju znovu kupim ....pretoze na trhu momentalne dominuju P307, Megane, C4, Octavie, Golfy ......a iste uznas, ze take auta nikto nepotrebuje!!!!

...ale ved ja nehovorim, ze to auto bolo z brusu zle, len ze oproti starsej Corolle ma tam zaskocil kopec minusov co sa tyka prevedenia interieru. Tato moja mala strieborne plasty (nie zlate). Ale myslim ze sam musis uznat ze Rolla E12 mala tie plasty kvalitnejsie (alebo aspon posobili menej bakelitovo) ...tu ked som zatukal na tu hornu skrinku pred spolujazdcom a ozval sa duty bakelitovy zvuk, tam som ostal prekvapeny...

...co sa tyka drziakov na napoje, viem ze sa daju vytahovat a aj som ho vytiahol, ale az po tom ako sa mi rozpadol pri otvarani. Tak potom so ho vytiahol, znovu poskladal tie tri diely (alebo z kolkych to je?) a vlozil naspat. Potom som uz vedel, ze ho treba otvarat opatrnnejsie, bo sa rozpadava...

...ale aby som bol objektivny... novy Auris sa mi paci, mam pocit ze ma lepsi podvozok ako Corolla, viac miesta na zadnych sedadlach a niekolko dalsich plusov. Jedine (ale dost velke) minus pre mna boli tie lacne plasty pouzite v interieri... :?
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa academic » Utorok, 29. Mája 2007, 13:29

tak tie skrinky...to mas pravdu :shock: :shock: to je dekel jak na hajzli ....corolla mala nielen kvalitnejsie plasty...ale aj celkovy interier...bol taky konzervativnejsi (i ked design je vecou pohladu) .......k designu sa tazko vyjadruje....bud sadne, alebo nie ....mne zozaciatku nesedel interier Yarisu...teraz ho oblubujem ...vzdy ked zbadam Yaris...idem k nemu cumiet do interieru :D
NAzov mohli skutocne nechat ....vela ludi ani nevie, ze Auris je nastupca Corolly...

.......dufam, ze ten dekel na skrinke spolujazdca coskoro zacnu nahradzat lepsim, kvalitnejsim ....
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa cahir » Streda, 30. Mája 2007, 00:35

to ze si vela lude neuvedomu, ze auris je nastupca corolly bolo pre toyotu cielom. corolla nebola schopna oslovit sircie vrstvy a to chceli prave zmenit. preto velke halo okolo toho, "nova doba" a tak.. :)
inak interier aurisu je na pohlad pekny. ja som tiez sedel v tom so striebornou variantou. to bola vybava SOL. tam laktova operka nebola. iba nieco, co sa snazilo tak tvarit, ale ucel operky absolutne neplnilo. s toho som bol totalne sokovany. posli foto ak mozes, cvelkom ma to zaujima.
a s tym bakelitovym deklom odkladacej schranky - to iste prekvapilo aj mna. tie plasty vyseraju pekne a kym sa ich clovek nechyti.
ale na druhej strane - snad aspon nebudu vrzgat ako na E12. . to bola podla mna dan za kombinaciu makkych a tvrdych plastov. i ked mam pocit, ze v avensise su velmi podobne a neviem ci to aj tam zvykne vrzgat. . ono celkovo ukaze cas.


udajne aj posledny civic co som cital na forach ma v niektorych pripadoch vrzgajuce neduhy... mozno dano casom poreferuje.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa academic » Streda, 30. Mája 2007, 02:05

----------
Obrázok

Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Esther´s » Utorok, 1. Januára 2008, 15:08

Ahojte. Už som sa to pýtal aj na inom fóre (viac ľudí, viac názorov): Ako ste spokojní s odstupom času s Aurisom? Nenašli sa nejaké nové chyby, príp. využili ste už záruku? Neviem, či ísť do menšieho a lacnejšieho Yarisa, ktorý je na tom kvalitatívne dobre, alebo si priplatiť na väčšieho Aurisa, o ktorého kvalite sa stále len diskutuje.

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Robo » Piatok, 4. Januára 2008, 07:25

Esther´s napísal:Ahojte. Už som sa to pýtal aj na inom fóre (viac ľudí, viac názorov): Ako ste spokojní s odstupom času s Aurisom? Nenašli sa nejaké nové chyby, príp. využili ste už záruku? Neviem, či ísť do menšieho a lacnejšieho Yarisa, ktorý je na tom kvalitatívne dobre, alebo si priplatiť na väčšieho Aurisa, o ktorého kvalite sa stále len diskutuje.
Ahoj :) ...tak nerozmyslaj a kup si novu Corollu. Je o par susnov drahsia ako Auris (co je myslim ale v tomto pripade zanedbatelny rozdiel) a budes mat svaty pokoj :D

...ta nova Rolla je ovela vacsia, myslim ze aj interier nema taky plastovy (mozno sa mylim, vyzeral tak na pohlad) a vraj ide (na rozdiel od Aurisu) na dracku

...Aurisu sa vraj velmi nechce predavat, tak mozno by sa v predajni dali ukecat na nejaku zlavu, aby so ho uz konecne zbavili :lol:
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 4. Januára 2008, 08:38

Nevidel som to sice osobne ale neni teninterier tvarmi rovnaky ako s aurisom ?
ja osobne by som tiez bral novy corollu aj ked je to sedan.... uz aby som bol ten milionar :twisted:
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Robo » Piatok, 4. Januára 2008, 10:30

grexos napísal:Nevidel som to sice osobne ale neni teninterier tvarmi rovnaky ako s aurisom ?
ja osobne by som tiez bral novy corollu aj ked je to sedan.... uz aby som bol ten milionar :twisted:
Nie, nie je to ten isty interier ako ma Auris. Stylovo je sice podobny, ale je iny... A ako pozeram, tak Auris uz sice zlacnel (povodne stal zaklad 499.900,-), takze teraz je tam uz Corolla/Auris rozdiel 25.000,-, ale aj tak si myslim ze to je pri kupe niecoho takeho ako auta zanedbatelny rozdiel...

...mam na mysli pravdaze 1.4VVTi ;-)
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 4. Januára 2008, 13:25

ja som tu corolu skusil v 1.4 D4D a musim povedat, ze v porovnani s aurisom je to v interiri uplne ine auto pocitovo. na rozdiel od aurisu som bol milo prekvapeny. pekne a aj na omak to posobilo vsetko kvalitnejsie. proste taky nastupca E12
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Esther´s » Streda, 9. Januára 2008, 19:31

Čo vravíš na ten diesel? Stačí na to auto? Premýšľam, či by nebol lepší 1,6 benzín, ale tam je max krúťak až v 5200 ot.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 9. Januára 2008, 20:44

no benzin verzus diesel.... ja by som siel do benzinu :!: jazdievam rocne len cca 25-30tis km, viacmenej kratke trasy.... preto by mne viacej vyhovoval benzin... ak to bude na firemne ucely, vela km a dlhe trasy, ber dizla...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 9. Januára 2008, 21:57

Gabo vie čo hovorí a dobre hovorí...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných