Auris - skusenosti

všetko o tomto modeli
Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Esther´s » Streda, 9. Januára 2008, 22:25

Z hľadiska úspory mi to je jasné. Ale myslím teraz z hľadiska jazdných vlastností. Už niekoľko krát som čítal, že 1.6 je lenivá. Ten istý motor je myslím aj v Aurise a práve od Aurisa išla táto kritika. Preto som premýšľal, ako je na tom diesel. Objem je pomerne malý a 190 Nm na také auto nie je tiež práve veľa. V porovnaní s Kiackymi motormi, kde 1.6 má 235 Nm je to rozdiel. Myslíte, že Corollu tá 1.4 utiahne?

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 9. Januára 2008, 22:41

ta 1.6tka beznim ma moc netesi ja mam 4AFE jazdi ako drak tak som cakal ze to bude podobne
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 9. Januára 2008, 23:06

tak to uz je otazka, ze co od toho auta chces... co su tvoje priority? vykon? 1.6 by natom mala byt lepsie, treba ten motor vytacat -da ti vykon, ale aj dost zerie potom...
podla mna...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa gmork » Štvrtok, 10. Januára 2008, 11:10

academic napísal:tak tie skrinky...to mas pravdu :shock: :shock: to je dekel jak na hajzli ....corolla mala nielen kvalitnejsie plasty...ale aj celkovy interier...bol taky konzervativnejsi (i ked design je vecou pohladu) .......k designu sa tazko vyjadruje....bud sadne, alebo nie ....mne zozaciatku nesedel interier Yarisu...teraz ho oblubujem ...vzdy ked zbadam Yaris...idem k nemu cumiet do interieru :D
NAzov mohli skutocne nechat ....vela ludi ani nevie, ze Auris je nastupca Corolly...

.......dufam, ze ten dekel na skrinke spolujazdca coskoro zacnu nahradzat lepsim, kvalitnejsim ....
aj ja niecom napisem nech vidno ze sem chodim :)

neviem ake su plasty ani ako to jazdi alebo aky to ma podvozok lebo som v tom nejazdil a dizajnersky je to podla mna super.
samozrejme kazdemu sa paci nieco ine.... mne sa napriklad zas nepaci interier Yarisa.
a nechapem aky zmysel alebo vyznam ma pre niekoho vediet kto je koho nastupca. ja kupujem znacku nie model ktory sa pred 50 rokmi volal uplne inak.

8)
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 10. Januára 2008, 15:34

A čo to toto - Auris 08 Edition ??? - prečo 08?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Esther´s » Štvrtok, 10. Januára 2008, 19:50

To Gabriel Nagy: Nerád by som rozprúdil diskusiu benzín vs. diesel. Nie som žiadny športovec, nepotrebujem auto na trhanie asfaltu. Pôvodne som chcel 1.6 benzín, ale max krút. moment je v 5200 ot. - to je poriadne vysoko položená hodnota. Z toho srší vytáčanie a teda aj vyššia spotreba, čo je napr. parameter, ktorý ma zajíma. Mimo to, 1,6 ževraj je lenivá, už som to spomínal. Je to len "ževraj", takže to musím vyskúšať. Nejakú výkonovú rezervu totiž treba mať.
Diesel ma zaujíma jednak kvôli svojej chrakateristike - 190 Nm v slušnom a hlavne nižšom pásme otáčok. Avšak na tak ťažké auto sa mi to zdá pomerne málo, preto sa pýtam, či je jazda s dieselom taká, aká s dieselom má byť - záťah pekne odspodu aj pri naloženom aute. Ďalšie plus je samozrejme spotreba. Proti hrá zložitosť motora. Napr. ma zarazilo, že podľa predajcu vstrekovače nie sú piezoelektrické. Takže ich životnosť pôjde dole. Potom je to náchylnosť závady turba, riadiacej jednotky a zotrvačníka.

Všetko má svoje pre a proti, to je jasné. Väčšinou aj tak presvedčí až osobný dojem. Pred jazdou som sa chcel preto spýtať tých, ktorí už s týmito motoromi jazdili, aby ich ohodnotili.

To Rasťo - preto, lebo máme rok 2008?

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 10. Januára 2008, 20:05

nuz esthers: doma sme mali oktavku 1.9TDI... takze jazdil som... mal som moznost jazdit 1.4TDI od Francuzskeho brata Pežota, onicom, slabe, slabe a este raz slabe. Rezerva? nikdy nikde! mal som 2.0 Celdu- samozrejme benzin... najlepsie, co som doteraz jazdil (az na spotrebu) a na ceste je Avensis 2.2 D4D take rodinnofiremne afticko, ten motor popisem, az ho vyskusam.... Takze po mojich skusenostiach a po tom, co pises-teda tvoje poziadavky na motor mi vychadza len jedna vec: -hladas priliz vela(vykon-rezervu vykonu) v priliz malych objemoch(1.4tdi-1.6vvti) rozhodnut sa musis ty, ale siel by som do vacsieho objemu. Moj nazor, jednoznacne bude sviznejsia ta 1.6ka!

podpoznamka: krutak pri 5200ot/min -co cakas od 1.6? maly motor treba vytacat aby mal vykon, krutak(kym sa bavime o benzinakoch)... ak by si mal 3.0-8.0benzin, krutak by bol nizsie polozeny.

myslim ze hladas vela za malo...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 10. Januára 2008, 21:11

nema zmysel bavit sa o maximalnych hodnotach vykonu a krutiaceho momentu, ak nepoviete to hlavne: priebeh vykonu v zavislosti od otacok.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 10. Januára 2008, 22:06

A hlavne odbáčate do off topicu...
Mi radšej povedzte ako je to s tou 08 Edition...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
macik
začiatočník
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Utorok, 20. Februára 2007, 22:29
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa macik » Štvrtok, 10. Januára 2008, 23:03

Gabriel Nagy napísal:... ak to bude na firemne ucely, vela km a dlhe trasy, ber dizla...
a od kolko sa rata dlha trasa?
Hunyadi ix20 1.6 CVVT
EX: Honda Civic Type S 8g (UFO)
EX: Corolla E10, 4E-FE, 3D, Social Edition 299000km

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 10. Januára 2008, 23:06

no na benzinaku si viem predstavit prejst cca 10km 2-4x denne, ale dizla by som si kvoli tomu nekupoval.... ot.. ale odpoved na otazku... ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Auris - skusenosti

Príspevok od používateľa Esther´s » Piatok, 11. Januára 2008, 14:50

Aby som sa vrátil k téme: Auris - skúsenosti. Dnes som sa bol previesť v Aurise práve s motorom 1.6 benzín. Osobne som nebadal nejaké stopy lenivosti. Auto bolo živé, nemal som pocit, že by nešlo do otáčok. Je pravda, že motor ožíval najmä po prekročení 3500 ot., ale o tom ten benziňák je. Avšak lenivý určite nebol, takže o 1.6 strach už nemám.
Snažil som sa počúvať vibrácie dvierok odkladacieho priestoru na spolujazdcovaj strane, ale nič také som po prechode nerovnosťou neregistroval. Táto chyba už totiž bola viac krát spomínaná. Stredová konzola taktiež nevydávala žiadny zvuk, okrem prípadu, keď som sa do nej rukami oprel, keď sme stáli na parkovisku. Vtedy začala vydávať praskavé zvuky.

Inak som bol celkom prekvapený z priemernej spotreby. Predajca mi vravel, že auto má nalietané 1500 km, pričom občas s tým chodia niekam aj zamestnanci Toyoty a tí to vôbec nešetria. No a počítač úvádzal spotrebu 7l/100 km, čo je v pohode.

Trochu mi vadilo umiestnenie riadiacej páky. Ruku som musel viac dávať dopredu a lakeť som si nemohol oprieť o nejakú opierku. Toto je oveľa lepšie riešené v novej Corolle sedan.

Auris v 08 edition je slušná ponuka. Corolla sa mi páči viac, ale je drahá ako čert.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných