Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

všetko o tomto modeli
Lucky
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 29. Novembra 2008, 11:23

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa Lucky » Piatok, 5. Decembra 2008, 18:24

No Vážení, teda my síce máme Aurisa 1.4 D4D ale zato v max výbave, musím Vám ale povedať, že okrem motora, ktorý je naozaj výborný, nemôžem nič iné hodnotiť v superlatívoch. Tie plasty sú katastrofálne (skrinku spolujazdca riešime už na úrovni Prahy) Nehnevajte sa, aby som auto ktoré stálo takmer 700 tis a je ešte v záruke riešil samolepiacimi filcovými kolieskami ktoré sa lepia na nohy stoličiek, tak to teda nie...!!! To že zvuky vydávajú aj iné časti (stredová konzola tam radšej nemusela byť, lebo človek musí dávať pozor aby sa o ňu náhodou neopieral nohou (!) lebo má pocit že sa láme..) s tým sa asi budem musieť zmieriť. Čo ma ale najviac zaráža je prístup autorizovaných servisov a predajcov... Ako mňa osobne tie kecy o kvalite a prázdne reči gestá a schémy naozaj veľmi nezaujímajú... Na základe reálnych skúseností si myslím svoje.. Voloviny typu: "My máme otvorené len po - pi od 8 do 17 lebo naše autá sú bezproblémové" platia do vtedy kým sa nebudete potrebovat objednat do toho super servisu.. a cakat budete 2 tyzdne na termin a dalsie tri kym opravia auto.. Komunikacia je uplne katastrofalna..

Neviem, ste tu väčší (a skúsenejší) toyoťáci ako ja tak sa Vás pýtam: Vám toto nevadí??? My mame vo firme aj inu znacku vozidiel (nebudem ju tu menovat, lebo nie je mojim cielom to stavat do tejto polohy - znacka proti znacke) ale to je o niecom uplne inom... a pritom s nejedna o znacku exkluzivnu

P.S. mali sme aj Toyotu Yaris BigSmall 1.3 VVT a bolo o tom istom : motor super ostatné grc a obstáravacia cena pritom pol milióna..

Zdravím vás všetkých

Používateľov profilový obrázok
180dcat
panic
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Sobota, 9. Augusta 2008, 21:31

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa 180dcat » Piatok, 5. Decembra 2008, 21:26

uplne s tebou suhlasim.ja mam ten isty problem a to mam aurisa d-cat za 950 000sk.akurat 9.12 idem ku svojim kamaratom v uvodzovkach toyota servis.katastrofa so servisom.kym ta objednaju trva 2-3tyzdne.ale uz sa nerozculujem...

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 7. Decembra 2008, 13:02

samozrejme, ze nam vadi pristup autorizovanych servisov. Ak sa vsak nezobudia kompetentni v Prahe (kedze BA Toyota Motor Slovakia povazujem len za figurky, ktore nic neznamenaju), tak kvalita servisov bude len upadat. Toyoty sa v poslednej dobe zacali dost dobre predavat, resp. vela sa ich doviezlo zvonka a servisov Toyota je zalostne malo. Im je srdecne jedno, co si kto mysli a ako dlho im to trva. Maju plne dielne, kopec roboty a tym padom aj peniaze a na ostatne s prepacenim kaslu. Samozrejme toto neplati na vsetkych, ale min. z dvoch mam osobnu skusenost za posledne tri mesiace.

Urcite sa nenechajte odbit nejakymi lahkymi recami. Nas problem riesia uz na europskej urovni, kedze BA a ani Praha nepostupovali podla slovenskych zakonov a odmietaju uznat svoju chybu a tym padom opravu sposobom reklamacie. Uvidime, co sa dosiahne. Urcite je neferove, ak jeden autorizovany servis urobi chybu, druhy potom odmietne reklamaciu, navzajom sa hadaju a importer sa len prizera a nic neriesi.

Co sa kvality aut tyka poviem len jedno = vola sa to globalizacia. Auta musia byt predajne, musia sa pacit, mat vybornu cenu a kde sa to odzrkadluje? Na kvalite ... s tym nic neurobime, mozeme si len povzdychnut. Nie je to problem len Toyoty, ale je to problem vsetkych automobiliek - samozrejme, vynimky sa najdu.

Osobne mozem povedat, ze jedina Toyota, ktora ma fajnovu kvalitu je nova Corolla Sedan. To je fakt podarene auticko, skoda tej ceny. Co sa tyka aurisu, tak si myslim, ze vsetky tieto problemy sa odstrania asi az pri nejakom facelifte. Zatial zostava ludom len reklamovat a reklamovat ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Lucky
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 29. Novembra 2008, 11:23

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa Lucky » Pondelok, 8. Decembra 2008, 20:30

Jasne... Ono v podstate vsetky bezne automobily su vyrabene na podobnych technologiach a pravdepodobnost chybovosti je percentualne priblizne rovnaka. Ani kvalitna vystupna kontrola nedokaze odhalit vsetko (aj ked sama TOYOTA tvrdi ze ano). To by som bral. Je ale potom vecou nadväzujúcich článkou distribúcie aby prípadné nedostatky prostredníctvom autorizovaných servisov odstránili.

Naozaj Corolla Sedan je plastovo niekde inde, to som si všimol, ako ostatné modely, aj keď žiadny mimoriadny luxus to nie je.
Nove Aurisy uz ´maju na dvierkach odkladacieho priestoru zospodu 2 dorazové gumené kolíky, ktoré sú dostatočne vystúpené na to, aby zavreté dvierka dostatočne zafixovali proti vibráciám. Takže experti v servisoch uz nemusia ani uvazovat, len tento technický výdobytok nastrčiť aj do starších aurisov.

Toto je ale detail ..tie problémy sú naozaj rozsiahlejšie a vážnejšie a servisný systém toyoty je prehnitý od základu.. tí ľudia čo tam robia sú absolútne mimo, tam na normálnu otázku normálnu odpoveď nedostanete, budú na Vás tupo civieť a z huby nič normálne nevypustia... a nad ich hlavami visí infantilná tabuľa organizácie práce, ktorá má vo vás vzbudiť dojem, že v tom bordely je nejaký systém...

teraz formulujeme jednu celkovú sťažnosť do Prahy, z detailným popisom všetkých nedostatkov, dátumami a termínmi... budem Vás informovať.. Pozdravujem :)

ferino
panic
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Utorok, 19. Júla 2005, 18:26
Bydlisko: Nitriansky kraj

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa ferino » Utorok, 9. Decembra 2008, 18:21

Ked to tak sledujem, admini, nestalo by za zvazenie pridat sekciu Servisy s kapitolami vsetkych autorizakov v SR (a pripadne aj znamych "garaznikov") na vyjadrovanie nazorov majitelov aut s nimi.

citri
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Štvrtok, 27. Augusta 2009, 10:28

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa citri » Streda, 3. Marca 2010, 21:04

čaute, tak sa pridám aj ja. mam 2,2 d-cat 130kW. najnovší problém - idem si tak nočnými cestami, vychutnávam si cestu a zrazu predomnou tma. čo sa stalo? iba taká drobnosť - zhasli xenóny, samé od seba, stalo sa mi to už 4x v priebehu 5 dni. v servise, že nevieme :-) tak sa tam chystám cez dovolenku, položím klúče a prídem, ked budú vedieť. dúfam, že mi daju nahradne vozidlo. dalej, ovládanie hlasitosti rádia? taký smejdacky ovládač som v takom aute nečakal.zasekáva sa, či skor zadrhava. pridat ide, ale ubrat iba veeeelmi tazko. uvidíme čo na to servis, o tomto som ich ešte neinformoval. začinam k nim chodiť ako na hodiny klavíra a zrejme ich poprosím, aby si ma zapísali do inventára. chcel som nové auto (kúpil som ročné), aby som nemusel riešiť podobné kraviny. chcel som renaul lagunu a všetci ma odhovárali, že je to zlé auto,.... ved viete, čo sa píše o francúzoch. a kupite ,,kvalitného" japonca, vyrobeného v europe a tu máte výsledok.

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa mates_elit » Streda, 3. Marca 2010, 22:21

Ako tak čítam, tak len samé negatíva ale musím pripomenúť, že sú tu aj taký, ktorý maju Auris v "socke" a nič im neklepe, nezadrháva sa, nezhasína. Je pravda, že na ňom cítiť už menšiu kvalitu pri výrobe ako pri starých (starších) toyotách ale skúsenosti čo mám s firemnými autami, ktoré su poväčšine európskej výroby sú o dosť horšie ako tie čo mám s našou toyotou. Ako bolo vyššie spomenuté, predajnosť sa podpísala pod schopnosť rýchleho vybavenia sa v servise, je pravda, že by dosť pomohlo keby sa servisná sieť výraznejšie rozrástla ale to je len prvý krok. Mám pocit, že znalosti niektorých "profi" mechanikov su výrazne slabšie ako znalosti mladých učňou na stredných školách. Preto aj ja dúfam, že ľudia, ktorí sú schopný toto zmeniť sa tiež spamätajú a tento problém vyriešia čo najskôr.

citri
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Štvrtok, 27. Augusta 2009, 10:28

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa citri » Pondelok, 8. Marca 2010, 15:54

čaute, tak po týždni dopĺňam svoj príspevok. ako som vyššie spomínal, mal som problém s vypínaním stretávacích svetiel počas jazdy, pričom problém sa objavil, až po tom, ako sa mi vypálil xenón na strane spolujazdca. všetko som nahlásil na servis, nakoľko mám auto ešte v záruke a pridal som aj ovládanie hlasitosti rádia na volante, nakoľko sa mi nejak zadrhával a teda nefungoval ako by mal. Týmto chcem zároveň oceniť aj prístup servisu v TN a najmä vyzdvihnúť a poďakovať prijímaciemu technikovi, ktorý sa mi venoval a mal som mnou strpenie a pochopenie pri telefonátoch a osobných návštevách. Servis mi vymenil nie jeden, ale hneď oba xenóny, svetlá odskúšali, tak dúfam, že sa mi už nestane nič podobné ako keď mi pri 130 km/h na diaľnici vypli svetlá. Takže hor sa na ďalšie šťastne odjazdené kilometre.

Používateľov profilový obrázok
180dcat
panic
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Sobota, 9. Augusta 2008, 21:31

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa 180dcat » Nedeľa, 14. Marca 2010, 12:47

caute.aj ja mam ten isty auris ako ty 2,2dcat mam ho uz vyse dvoch rokov.kupil som ho uplne novy.mal som taky isty problem.pocas jazdy mi zhasinal pravy xenon.vymenili vybojku s tym som nemal ziadne problemy v servise.lenze o necely rok opat v zime zacal zhasinat(pravy ten isty).tento krat vymenili cele predne svetlo.pre istotu obidve svetla.(v poprade)tiez som si to auto kupoval s tym ze nebudem mat ziadne starosti a problemy.bohuzial.uz som tu popisal o mojom aute dost.upozornujem ze mam najazdene 33 600km a servis je druhy domov mojho auta. :(

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa mates_elit » Streda, 31. Marca 2010, 21:12

ha, zdravím dámy, pani a všetci prítomný... máme taký malý problém... Riško má zatiaľ nejakých cca 21 000 km a nastal okamih kedy sa musím aj ja priznať, že s tou kvalitou výroby je to už trocha slabšie ako kedysi... totiž: máme v ňom len manuálnu klimatizáciu, čiže tri kruhové ovládače na nastavovanie teploty, smeru prúdenia vzduch a intenzity fúkania... prostredný ovládač na tú intenzitu fúkania sa občas akosi zadrhne resp. ide ale veľmi ťažko... ono to vyzerá akoby bolo vnútri v ňom nejaké mazivo ktoré riadne ale ozaj riadne stuhlo ale moc sa mi nezdá žeby tam nejaké bolo, proste sa zadrháva...nevie niekto, či sa to dá nejako podomácky opraviť alebo treba ísť do servisu a otravovať aj s takouto maličkosťou... okrem tohto nemám žiadne problémy akurát som si všimol, že cez zimu sa spotreba zvýšila skoro na 6,5l/100km, čo si myslím je ešte stále celkom v pohode...

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris - prvy nedostatok!!!!!!!!!!!!!!

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 31. Marca 2010, 21:24

Ak ho mas v zaruke, tak rozhodne riesit cez servis ;) Moze, ale aj nemusi to byt priznak niecoho komplikovanejsieho :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných