Zvlastny buchot pri rozjazde

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Juri
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Augusta 2010, 13:11
Bydlisko: Nitra

Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa Juri » Utorok, 29. Novembra 2011, 21:22

Caute.

Vsimol som si nezvycajny zvuk pri rozjazde mojho Aurisa (1,6 Valvematic, r. 2010). Po prejdeni prvych par metrov sa ozve buchot, asi 5-6 krat za sebou nieco buchne a potom to prestane, akoby tam to nieco zapadlo na spravne miesto. Ozyva sa to z lavej prednej casti.
Skusal som ci to robi pri urcitom rychlostnom stupni, ale spravi to aj na dvojke, aj na neutrale, takze je to nezavisle od prevodovky.
Najhorsie je, ze to nie je pocut uplne zakazdym, takze do servisu nie je s cim ist :(( Vacsinou je to pocut az ked auto urcitu dobu stoji, potom sa nastartuje a pohne.

Stretol sa uz niekto s podobnym problemom?
Toyota Auris 1,6 Valvematic 6M/T 09/2010 ;)

misi1211
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 27. Novembra 2011, 15:12

Re: Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa misi1211 » Nedeľa, 11. Decembra 2011, 23:32

ja ano!!!!mam aurisa 10/2011 1,6 velmatic.tak ze tu je odpoved.cim je viac zima tym je to viac pocut.otestoval som to asi na dvoch predvadzackach v toyote a robi to kazda.bolo mi povedane ze riadiaca jednotka abs a vsetky podobne zalezitosti sa pretestuju ....a mam taky pocit ze je to podobny zvuk ked sa spusti abs ...aj mna to sralo ale uz to neriesim.celkovo som spokojny.toyotu mam uz 3x po sebe.

palkopalko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Apríla 2011, 22:50

Re: Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa palkopalko » Utorok, 1. Mája 2012, 09:27

tiez mi to robi, reklamoval som to, ale kedze sa to v servise prave vtedy neobjavilo nedostal som sa dalej.. predpokladam, ze aj ked by sa to objavilo odpoved by bola, ze to je vlastnost vozidla, ze to maju na kazdom vozidle, alebo ze to nevedia vyuctovat u vyrobcu atd. ako v mnohych inych pripadoch... ABS by to mohlo byt, ale preco to nerobi pri kazdom rozbehnuti??

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa hornet74 » Streda, 2. Mája 2012, 16:09

asi sa to kalibruje len keď auto dlhšie stojí, ale mne sa nič takého nedeje
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Používateľov profilový obrázok
Juri
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Augusta 2010, 13:11
Bydlisko: Nitra

Re: Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa Juri » Streda, 2. Mája 2012, 19:23

no kedysi to bolo raz za cas, vtedy ked som otvaral tuto temu...
ale v sucastnosti sa mi zda ze to robi castejsie a castejsie, a tiez presne ako ty palko, ked som bol v servise tak som to technikovi spomenul, isli sme sa previezt, ale samozrejme ze prave vtedy nebolo nic pocut :(
Toyota Auris 1,6 Valvematic 6M/T 09/2010 ;)

PeterW
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2022, 19:54

Re: Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa PeterW » Štvrtok, 29. Septembra 2022, 22:21

Zdravim prítomných. Viem že je to už hodne bradatá téma,ale prišli ste niekto na zdroj toho klepania/ búchania? Kúpil som staršieho Aurisa a robí mi to isté. Pri pomalom rozjazde keď vyradim jednotku a pokiaľ zaradím dvojku je počuť dosť hlasné klepanie akoby sa roztočilo niečo čo ma vôľu. Po zaradení dvojky stíchne a je kľud.
Vďaka za postrehy.

Danggerous
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Decembra 2022, 15:56

Re: Zvlastny buchot pri rozjazde

Príspevok od používateľa Danggerous » Pondelok, 5. Decembra 2022, 15:40

Mne to tiež robí presne toto isté vyskúšali sme v servise so servisakom samozrejme vtedy to nespravilo zákon schvávnosti😃 pozerali sme od spodu celé auto nič sme nenašli čo by to mohlo robiť.... ale vzdy ked auto stojí dlhšie to spraví a ked je chladnejšie doteraz neviem na to prísť čo to môže byť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných