Údržba

všetko o tomto modeli
mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Údržba

Príspevok od používateľa mikeborecek » Streda, 30. Decembra 2020, 14:00

Rád by som sa informoval, čo je možné vymeniť/vyčistiť (diely bežnej spotreby) v podmienkach "pred bytovkou". Mám na mysli filtre (a ktoré) a iné veci ak sú. Nedávno som sa dostal na video kde odporúčajú vymeniť a pravidelne čistiť v 3gen filter/mriežku pre hybrid. batériu (viz priložené video)

Za odpovede vopred ďakujem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=skSoXGcNpS4

Inak je možné niekde v nastavenie konta tohto fóra, niekde nastaviť automatické upozornenie pri odpovedi, lebo pri tých pár mnou začatých témach som zabudol odkliknuť "upozorniť ma, ak príde odpoveď" a prídem tu až keď ma to napadne :D

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Údržba

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 31. Decembra 2020, 18:42

to prve neviem poradit,
to druhe:
Hore vpravo mas "Upozornenia"
Klikni na to a mas tam "nastavenia"
Rozklikni to nastavenie , zobrazia sa vselijaké možnosti - medzi inými aj o upozorneniech
Nastav podla potreby
Potvrd a hotovo
8)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Údržba

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 2. Januára 2021, 13:30

toto je skor o tom ako si zrucny a ci mas aspon zakladne nastroje. Kabinovy, vzduchovy filter vymenis aj pred domom, s 10kou klucom, takisto dolejes vodu do ostrekovacov a skontrolujes olej, alebo ziarovky. Nic ine menit nemusis, resp. vymeni servis, ked sa opotrebuje (olej, brzdy). Hentu mriezku som som este nevymienal, a myslim ze ani nebudem. Raz som ju mal vybratu a povysaval vysavacom, inak netreba. Hlavne aby si ju nezakryval niecim, v lete, napr. dekou pre psa a podobne.
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Re: Údržba

Príspevok od používateľa mikeborecek » Sobota, 2. Januára 2021, 14:33

Ďakujem za rady.

Som relatívne zručný (aspoň si to o sebe myslím) - kadečo som si už v byte vymenil/vylepšil/opravil :D
Veci ako kontrola oleja, dopĺnenie vody do odstrekovačov, prípadne dolievanie chladniacej tekutiny beriem za samozrejmosť. O tom kabínovom filtre som nevedel, že si ho môžem vymeniť sám (pozriem nejaké videjko ako sa tam dostanem). Predpokladám, že s klimatizáciou asi tiež nič nespravím.
Takže asi len ten filter môžem sám vymeniť a čistiť tú mriežku pre veľký akumulátor - chlapík vo videu spomínal, že je to dosť doležité aby sa neprehrieval aku (skrátenie životnosti).
Ešte taká otázka, v poslednej dobe my akoby zadrhávajú piesty na dverách na kufri - čim to môžem premazať?

erotidua
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 5. Mája 2021, 10:30

Re: Údržba

Príspevok od používateľa erotidua » Utorok, 11. Mája 2021, 11:39

Ahojte,
ulomila se část kufru u Priusu II (2006), která se dlouhodobě lehce vyklala. Stáří plastů, zrezlé šrouby...nevím.
Jde přesně o tu část, kde je logo Toyota a tlačítko pro zamykání - nad SPZ, pod zadním sklem. (Nedaří se mi vložit fotka).

Servisák mi řekl, že to zalepit nepůjde. Nový díl od Toyoty vyjde na téměř 450€. Opravdu to nejde nějak zalepit? Máte zkušenosti?

Zamykání přes “tlačítko” kufru funguje, i zpětná kamera jede. “Jen” je to odpadlé a mě čeká za 2 měsíce STK :)

Děkuji!

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Údržba

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 3. Júna 2021, 21:52

ako vložis foto je tu:
https://toyotaklub.duckdns.org/forum/vi ... 35&t=42885
a skusil by som allegro .pl s dodanim cez autofra ( ak sa teda nechces s poliakmi dohadovat sam)
alebo priamo japoncov , napriklad https://www.amayama.com/en/personal/orders?v=1
ale cert vie kolko to bude stat aj s dopravou ( clo nastastie u japoncov nie je) a tieý dodacia lehota sa cez koronu velmi natahovala. Normalne do 14 dní, ale teraz...alebo ebay pripadne. Ale vsak na stk mas teraz hejaký koronový odklad , nie?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní