12V akumulátor

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: 12V akumulátor

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 4. Januára 2021, 21:11

doplnil som príspevok - neviem či si pozrel.
Takto - neviem kolko má modrý zub somarinka odber a ani kolko stojí a ako sa montuje...
možno myslíš toto? https://www.sunnysoft.sk/zbozi/167PLV-0 ... JiEALw_wcB
Ak ano, nevyzera to vobec zle a ak dobre chápem, že to ma spotrebu 1mA tak potom to nie je nejaký žrut, naopak. Ak sa ti do toho chce vyzerá to na zaujmavé riešenie. Ak parkujes v dosahu signalu, alebo napriklad denne chodis peso okolo auta do práce, môže byt zaumavé len tak pohladom na mobil zistit ako sa baterka má :D
Ale každopadne si myslím, že ak mas dierku pre autozapalovac, stačí ti aj takáto 5eurová blbost , ktorá este navyše ma funkciu FM trasmitera a handfree. Možno nemeria nejako extra presne , ale na daný ucel to myslím stačí. Nekontroloval som to multimetrom, mam to primarne ako FM transmiter a na telefonovanie. To, že meria volty beriem ako informačný udaj naviac.
Inak to ako chceš povedat, že zvyknes nejazdit aj 2 a viac mesiacov :shock:
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Re: 12V akumulátor

Príspevok od používateľa mikeborecek » Pondelok, 4. Januára 2021, 21:31

jarson napísal: Pondelok, 4. Januára 2021, 21:11 doplnil som príspevok - neviem či si pozrel.
Takto - neviem kolko má modrý zub somarinka odber a ani kolko stojí a ako sa montuje...
možno myslíš toto? https://www.sunnysoft.sk/zbozi/167PLV-0 ... JiEALw_wcB
Ak ano, nevyzera to vobec zle a ak dobre chápem, že to ma spotrebu 1mA tak potom to nie je nejaký žrut, naopak. Ak sa ti do toho chce vyzerá to na zaujmavé riešenie. Ak parkujes v dosahu signalu, alebo napriklad denne chodis peso okolo auta do práce, môže byt zaumavé len tak pohladom na mobil zistit ako sa baterka má :D
Ale každopadne si myslím, že ak mas dierku pre autozapalovac, stačí ti aj takáto 5eurová blbost , ktorá este navyše ma funkciu FM trasmitera a handfree. Možno nemeria nejako extra presne , ale na daný ucel to myslím stačí. Nekontroloval som to multimetrom, mam to primarne ako FM transmiter a na telefonovanie. To, že meria volty beriem ako informačný udaj naviac.
Inak to ako chceš povedat, že zvyknes nejazdit aj 2 a viac mesiacov :shock:
jj niečo také som myslel ale o niečo lacnejšie z Aliexpresu. Výhodou je, že to odosiela info a pri poklese napätia upozorní cez mobil.
Tak telefón riešim cez bluetooth v aute, takže niečo v zapaľovači by mi len zbytočne svietilo a neviem dať kľúč do polohy 1 keďže mám START/STOP systém
V tomto stave lockdownu (ale už aj nejakú dobu pred tým) jazdím veľmi málo (keďže sa mi práca nanešťastie zredukovala na minimum aj to z homeofficu) - 1-2x do týždňa relatívne krátke trasy - väčší nákup, vyvenčenie sa do najbližšieho lesa.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: 12V akumulátor

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 4. Januára 2021, 21:40

no dobre, vo svetle týchto nových skutočností a v záujme zachrániť baterku svetovej značky a mimoriadnej kvality pred skazou , ti teda nápad s modrým zubom slávnostne schvalujem :D
( nakoniec ja to predsa neplatím :mrgreen: )
Len si asi naozaj prever aký má tá vec realne odber . Len tak pre istotu.
Inak pozerám, že ani na tom alli to zoženieš tiež plus-minus za dvacku, akurát, že to uvidíš možno až v marci...
Naposledy upravil/-a jarson v Pondelok, 4. Januára 2021, 22:05, upravené celkom 1 krát.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Re: 12V akumulátor

Príspevok od používateľa mikeborecek » Pondelok, 4. Januára 2021, 21:54

jarson napísal: Pondelok, 4. Januára 2021, 21:40 no dobre, vo svetle týchto nových skutočností a v záujme zachrániť baterku svetovej značky a mimoriadnej kvality pred skazou , ti teda nápad s modrým zubom slávnostne schvalujem :D
( nakoniec ja to predsa neplatím :mrgreen: )
Len si asi naozaj prever aký má tá vec realne odber . Len tak pre istotu.
NO KONEČNE :lol:
jj. Mám doma ešte starú batériu na nej si to odmerám. Kde sa to inak vyhadzuje/recykluje stará batéria?

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: 12V akumulátor

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 4. Januára 2021, 22:08

odnes napriklad do šrotu kde recykluju autovraky . Este budu radi.
Alebo daj inzerat do rubriky darujem za odvoz. Myslim to vážne - vieš kolko ludí sa ti ozve?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Re: 12V akumulátor

Príspevok od používateľa mikeborecek » Pondelok, 4. Januára 2021, 22:31

To čo s tým robia?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní