Toyota Prius diagnostika

všetko o tomto modeli
fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa fsoos » Pondelok, 1. Júla 2013, 09:52

Zdravim vas, chcem vas poprosit o radu pri hladani diagnostickeho servisu (najlepsie vyjazdoveho) vcera poobede som sa vracal y Anglicka na mojom priuse a potom, co som v Rakusku dotankoval, tak sa mi asi po 5 minutach rozsvietili vsetky kontrolky a auto spadlo do nuteneho obmedzeneho rezimu. Pricom elektromotor sa zapne aj funguje, ale benzinovy motor (ktory dobija okrem ineho aj bateriu elektromotora uz nenaskoci). Teraz uz mam auto na voziku a poobede ma caka cesta domov - rozmyslam, co urobit: Viem, ze u nas moc priusov nejazdi ale mozno by sa nasiel niekto kto by mi vedel poradit bud teda toho "mobilneho" servisaka, alebo nejaky ten servis. Pocul som o tej Hornej Strede, ale tam by sa mi to velmi nechcelo tahat. Skor nieco v Bratislave - na PPC boli zle referencie, takze AWF ci Autogrand (poloha tychto je tiez pre mna prijatelnejsia, nakolko byvam v Bernolakove)? Ale ak by sa dalo, tak "neautorizovany" odbornik by sa mi hadam este lepsie pozdaval. Dakujem za kazdy podnet, ci povzbudenie :)
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

ely
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Augusta 2011, 13:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa ely » Pondelok, 8. Júla 2013, 15:57

k problemu ti velmi neporadim, ale AWF uz nefunguje (?krachlo sa mi zda?). takze v BA len PPC a Autogrand
Toyota Corolla E12 1,6 2004 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 8. Júla 2013, 16:29

Asi by som skusil ten autogrand osobne by som sa bal prius len tak niekomu zverit. jedien ex zamestnancovi toyoty na ktoreho su dobre referencie
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 8. Júla 2013, 21:34

tak snad sa uz v autogrande naucili aj viac ako len menit platnicky, ktore im svojho casu robili velky problem... osobne by som to zaniesol radsej do viedne...
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 8. Júla 2013, 21:56

Tak Rakusko je asi istota, neviem ci nebude ale problem tam to auto dostat... Kazdopadne, napriek tomu, ze vo vseobecnosti autorizovane servisy obchadzam velkym oblukom, u Priusu by som to garaznikom urcite neriesil, predsa len to auto je podla mna tak strasne precpane elektrikou, ze bezny fachman nebude mat asi ani potrebunu diagnostiku na to, aby vobec odhalail zavadu... Ale rad sa necham vyviezt z omylu :)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa fsoos » Pondelok, 15. Júla 2013, 13:35

Tak aby ste mali pokracovanie celeho pribehu: Auto som vecer nalozil na vozik (Stalo sa to nedalo Linz), vyspal som sa u bratranca (steir) a v pondelok poobede sme prisli do BA. Ako sme vozik naklonili a ja som sadol do auta, aby som odbrzdil, auto nastartovalo, vsetky kontrolky zhasli a odvtedy sa nijaka z nich neobjavila. Od tej doby som presiel asi 1000km a tentoraz som natankoval doplna shell v-power a auto chybu nijaku uz veru nevypisuje. Napojil som ho aj na diahnostiku, ale nijaka chyba sa v pamati nenachadza, takze taka mala zahada. Teda velka. Inak som sa dozvedel o jednom mechanikovi - skutocnom fachmanovi, co uz riesil aj nejake cidlo v priuovi a okrem toho aj kvanta vseliakych japonskych a inych riadiacich jednotiek. Je z Bratislavy a vola sa Holub.
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

jurco88
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Utorok, 1. Októbra 2013, 12:41

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa jurco88 » Streda, 16. Októbra 2013, 12:08

z vlastnej skusenosti ppc nebudem riesit uz nikdy. Bol som tam na diagnostike jedenkrat a chybu som si sam nasiel mozno obycajnymi logickymi uvahami a isiel odstranit ku konkurencii na vajnorsku.

Používateľov profilový obrázok
ivanbrh
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Utorok, 1. Októbra 2013, 12:38

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa ivanbrh » Nedeľa, 24. Novembra 2013, 20:47

Ja som síce nepotreboval diagnostiku, ale kompletný servis som nechal Priusu robiť v Autogrande. Asi až na malé "slovenské" tradičné komunikačné drobnosti musím povedať, že prácu odviedli zodpovedne a hlavne rýchlo. Tak sa mi to extra nepredražilo a hlavne zrejme vedeli na prvú šupu, kde čo hľadať.

ochiko
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 13. Januára 2012, 08:53
Bydlisko: Kosice

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa ochiko » Štvrtok, 13. Februára 2014, 16:56

Nebol tento problem sposobeny tymto? Toyota robi zvolavacku ohladne problemu s akceleraciou a naslednym prehrievanim...

http://auto.sme.sk/c/7100478/toyota-zvo ... ensku.html
Toyota Yaris 1.3 2008
Toyota Carina II 2.0 GLi 1988

fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Toyota Prius diagnostika

Príspevok od používateľa fsoos » Utorok, 2. Júna 2015, 16:28

Tak znovu jeden up-date po takmer dvoch rokoch. Problem, ktory sa mi stal po ceste z Anglicka sa uz v takom rozsahu nezopakoval, hoci minule leto sa mi stalo, ze dvakrat som sa ocitol v rovnakom nudzovom rezime. Ale hned som to vyriesil tak, ze som auto odstavil zamkol a odomkol aom auto a nastartoval bez kontroliek (mal som vtedy pocit ze to je dane zamknutim auta s otvorenymi oknami), ale nedavno som sa docital, ze tento problem je pomerne casty a je vyvolany vodnou pumpou v inventore (elektromotore), ked zlyha - v 99% pripadov v lete a v extremnej horucave, auto kvoli chladeniu elektromotora upadne do nudzoveho rezimu. Robil som test pompy a zda sa ze funguje - mozno to naozaj boli len velke horucavy. V jednom core som nasiel tipka, ktory ked sa mu to stalo na vodnu pumpu prilozil sacok s ladom a pokracoval bez problemov v ceste :) keby mal niekto podobny problem - tak aby vedel ako na to. Zevraj je to dost bezna vec po 100k km. Rozmyslam ci mam pumpu vymenit. Nova je za 150€.
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných