Prečo ísť

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Prečo ísť

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 5. Februára 2015, 21:13

Priatelia, fanúšikovia značky Toyota a Lexus. Som si plne vedomý, že sme na fóre o autách. Rovnako dobre som si vedomý toho, že téma, ktorej je venovaný tento príspevok, je v dnešných dňoch tak často skloňovaná, že sa medzi vami nájdu aj takí, ktorí už sú otrávení už len pri zmienke o nej. Ako hovorí jeden môj kamarát, už sa aj na WC bojím ísť, aby na mňa zo záchoda nevyskočila. O tej téme sa však toľko hovorí preto, lebo je vážna. Viac než vážna. Nech je potvrdením mojich slov fakt, že sa nedávno státisíce Francúzov vybrali do ulíc, aby demonštrovali proti tomu, čo na seba dopustili. Státisíce! Ako vážna musí byť téma, ktorá do ulíc „vyženie“ státisíce ľudí?! Kedy naposledy ste niečo také počuli alebo nebodaj zažili?

https://diskuter.wordpress.com/2015/02/ ... nu-rodinu/

V uplynulých týždňoch som prišiel na to, že väčšina ľudí sa v tejto veci orientuje podľa veľmi povrchných informácií, predsudkov alebo proste téme nevenuje pozornosť, ktorú si zaslúži. Veľa ľudí ani len netuší, o čo skutočne pod nevinným pozlátkom ide. Francúzi si to plošne uvedomili, keď už bolo neskoro. My Slováci máme ten luxus, že ešte neskoro nie je. A máme kráľovskú výhodu v tom, že sa môžeme ľahko dozvedieť, čo sa stane, ak nič nespravíme. Stačí sa pozrieť na to, ako to už dnes funguje v krajinách, kde nad touto témou ľudia pôvodne mávli rukou, alebo ju dokonca s tlieskaním vítali.

V posledných týždňoch som sa rozprával s mnohými ľuďmi na tému práva homosexuálov a referendum dospel som k záveru, že väčšina ľudí vníma referendum ako boj dvoch strán. Boj homofóbov proti tým tolerantným. Alebo boj cirkvi/stredoveku/konzervatívcov proti liberálom/modernej dobe/demokracii ak nie rovno slobode. A teda tí, ktorí nie sú veriaci, a ani netrpia homofóbiou, dospejú k záveru, že homosexuálom ich práva nie je prečo upierať a referendum je len drahá blbosť z dielne nenávistnej cirkvi. Jediným argumentom prečo na neho ísť je, že sa práva homosexuálov sa protivia cirkvi.

Chcel by som aj tu a takouto formou povedať, že toto je veľmi povrchný pohľad, skutočná podstata ostáva skrytá. A s tým sa počíta. Podstata toho, čo sa deje, je totiž úplne inde. 7.2. nebude bojovať cirkev proti slobode, ani stredovek proti demokracii. 7.2. sa nebude rozhodovať o tom, či môžu homosexuáli dôstojne žiť. 7.2. bude bojovať zdravý rozum a slušnosť proti chorej ideológii plnej zvrhlostí, ktorá sa pod pozlátkom riešenia problémov homosexuálov tlačí aj k nám. 7.2. sa rozhodne o tom, či umožníme chorej a zvrátenej ideológii rodovej rovnosti, aby sa u nás zakorenila a ničila životy všetkých slušným ľuďom, alebo nie.

Práva homosexuálov sú iba zásterkou. A ich zástupcovia sú iba nastrčenou bábkou v mašinérii pod povrchom. Viete si inak vysvetliť, prečo sa zrazu vyvíja toľký tlak za práva homosexuálov? Snáď si myslíte, že politici a poslanci sa skutočne zaujímajú o starosti nejakej menšiny? Prečo sa takto usilovne politici nezaujímajú aj o iné porovnateľné témy, napríklad o rómska otázku?

Ideológia rodovej rovnosti je niečo celkom iné, ako právo homosexuálov na pokojný život v registrovanom partnerstve, právo na výchovu detí a pod. Je to niečo, s čím zdravo rozmýšľajúci človek nemôže súhlasiť. Nemôže s tým súhlasiť ani zdravo rozmýšľajúci homosexuál. Dôvodov je tak veľa, že uvediem len zopár. Sami si ľahko dohľadáte ďalšie a ďalšie.

Ja si nemyslím, že muž a žena je jedno a to isté, vzájomne zameniteľné!

http://www.postoy.sk/co_si_predstavujet ... va_rovnost

Ja si nemyslím, že existuje tretie pohlavie, a že si pohlavie môžem každý mesiac meniť ako sa mi zachce.

http://www.cas.sk/clanok/98377/australc ... ersex.html

Ja si neželám, aby niekto moje deti v škôlke učil, ako masturbovať, ako sa vzájomne uspokojovať (samozrejme bez rozdielu pohlaví) a podobné zvrátenosti hraničiace až s pedofíliou.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Art ... rbuje.aspx

A nepripadá mi ako dobrý nápad skúšať, či náhodou aj v triede mojej dcéry niekomu neprepne, keď nevyspelé a nepripravené deti budú učiť „ako na to“ miesto toho, aby ich učili zodpovednosti!

http://www.lifenews.sk/content/trin%C3% ... C3%BDchovy

A už vôbec sa mi nepáči myšlienka, že ak to všetko moje dieťa aj ja odmietneme, pôjdem do basy!

http://www.hlavnespravy.sk/v-nemecku-za ... ovu/435091

Priatelia, toto nie sú apokalyptické vízie. Toto je realita krajín, ktoré hnoj pod pozlátkom neodhalili dostatočne skoro. Nič z vyššie uvedeného nemá nič spoločné s právami homosexálov na dôstojný a pokojný život. A už vôbec nie s rovnosťou a slobodou. Ak by išlo len o to, nemal by som výhrady. Výsledkom týchto zákonov v žiadnej z krajín nie je pokoj, rovnosť a sloboda. Ale vyhrážky, perzekúcia a potláčanie práv väčšiny zo strany menšiny. A súdne spory okolo toho, čo všetko si „rovná“ menšina nárokuje od „rovnej“ väčšiny sa množia ako huby po daždi. Prečo je v poriadku, keď sa po právach väčšiny šliape?

http://www.hlavnespravy.sk/vali-sa-na-n ... le/125938/

7.2. nebudeme rozhodovať o homosexuáloch a ich slobode a rovnosti. Budeme rozhodovať o osude a slobode všetkých slušných ľudí, ktorí tu žijú. Necháme si naše životy a životy našich detí raz a navždy poznačiť chorou ideológiou? Ak to prejde, trpieť bude každý slušný a morálny človek, aj slušný a morálny homosexuál. Priatelia, nenechajme sa pozlátkom oklamať. Ide o oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Ďakujem každému z vás, kto sa dočítal až sem.

https://www.youtube.com/watch?v=3afaUqVdGzk
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4391
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Prečo ísť

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 5. Februára 2015, 22:53

Kuki, popravde si ma dost sklamal, ze si sem dal nieco podobne. Nemyslim teraz na to, kto ma pravdu, kto nie, ci s obsahom suhlasim, nesuhlasim (btw ja to osobne velmi neriesim a vyhybam sa diskusii na tuto temu, lebo nemam cas ani chut si spravit vlastny nazor a dokladny prehlad o vsetkom), ale skor mi ide o tu formu agitacie, ktora na toto apoliticke forum nepatri. Uz to nie je ako pred 10 rokmi, ked tu diskutovalo 20 kamaratov a pocet registrovanych bolo okolo 100 kusov. Je to jedno z respektovanych for a znalostnych databaz, ktore je na poprednych miestach vyhladavacov a som presvedceny o tom, ze to ma zostat vylucne odborne forum, jasne tematicky zamerane a apoliticke, napriek obcasnym offtopicom a azetovskym uchylacinam. Nejsom stredoveky tmár a nebudem to tu mazat, ale forum zamknem, ostatne mozeme doriesit niekedy osobne. Ak totiz aj mas patent na pravdu a pravda je naozaj len ta tvoja, sem to urcite nepatri. Dufam, ze to chapes.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní