zvierata na cestach

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

zvierata na cestach

Príspevok od používateľa stefan-celica » Utorok, 17. Júna 2014, 22:15

Vcera som videl skor pocul ako auto preslo macku, pocul som ten zvuk, ktory bude vacsine znamy, otocil som sa a to chuta sa uz len vrtelo, oproti mu neslo ziadne auto, vobec nebrzdil neviem ci to bola macka samovrah, alebo mal na salame, pripadne pozeral do neviem kam. Vletelo mi uz do cesty zopar srniek, jelenov, diviaky, bazanty, mysi, lisky a xy maciek no neusmrtil som ziadnu, akurat 2-3 vtaciky, mozno zohrava ulohu aj hlucnejsi vyfuk, ktory som mal na kazdom aute doposial, alebo jednoducho moje stastie a nestastie inych, pre porovnanie mam najazdenych necelych 200tis.km ake mate skusenosti vy s neumyselnym "zabitim" vsetkeho co sa objavi na ceste ?

Spominam si asi 10 rokov dozadu nam nasho psika fenku, velkeho asi ako spic presla felicia, predne zadne koleso a este aj vozik, ja som isiel na bicykli a cele som to videl, vyhodilo ju 2 metre od cesty este zila, zobral som ju domov dal do sena v stodole a o 3 dni uz pomaly chodila, neviem ako je to mozne, ale prezila.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 17. Júna 2014, 22:20

Ja som sundal srnku, isli svine dve za sebou cez setu a z kazdej strany priekopa tak som si vybral c.1... a este mame 1x zajaca (to este neboha pani manzelka sundala) a sykorka v CR
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 18. Júna 2014, 02:27

s Fiatom 850 pri RS ( v tom lesiku pred Oždanmi - cesta č.50, teraz sa už tade nejazdi, je tam už obchvat) sme vyžehlili diviaka. Poviem teda, nebolo mi vsetko jedno, myslel som že sme nabehli na mínu pôvodne :shock: , každopadne do Prahy sme dorazili, nic cestou neodpadlo, akutat pod podbehom sama srsť.
Este predtým s tým istým autom kdesi na Morave ma trafil bažant do predneho skla do laveho horného rohu - vydržalo, ale ja som skoro od zlaknutia vyletel z cesty.
So skodovkou kupodivu za 11 rokov nic okrem jedneho zajaca v lese - ano používal som ho ako" all terain vehicle" (radsej nechcite vediet co chuda vytrpelo v tomto smere)
... no a Carina , tu už bolo toho požehnane... rozne vtactvo v maske, liška , srnky boli tiež ...domace zvierata ale ani vlastne ziadne.
.. ale to bolo dane tým kde a v akom case sa jazdilo: manželka rano o 4:30 do prace , vecer o 18:30 domov a ked do nocnej tak o 16:30 do prace a rano o 6:30 domov.... najmä tie jazdy skoro rano boli v tomto smere rizikove.A to možem hovorit o stasti , že to nikdy nebola jelenica - tých je tu jak nasrato.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 18. Júna 2014, 06:18

Cesta do chorvatska 1400km ok a samozrejme cestou domou cca 3km od domu srnka.... postavila sa a sla dalej :-) auto prasknuta hmlovka... a do celici zboku nabehol diviak a obtrel sa :-):-):-) vtaciky nespocitam ale... :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 18. Júna 2014, 06:38

Ja som to mal pestre.
1x zajac - blbec sedel na kraji cesty na namiesto do priekopy sa rozbehol mi pod kolesa.
Asi 2x macka - obe vyskocili tak, ze uz som nemal co robit, ale nemam istotu, ze som ich zabil, lebo neostali na ceste, presli pod auto.
1x pes - dvaja bezali dole kopcom z vedlajsej cesty, stihal som preist este pred nimi a hovoril som si, ze snad nevpali do auta ked ho ma pred sebou. A jeden mi to supol rovno do zadneho kolesa. Tiez neviem ci prezil, ale asi ano.
1x vevericka - bezala cez cestu a ja ze sa jej vyhnem a vyslo to tak, ze som ju trafil rovno kolesom a ked som kukol do zrkadla, tak na ceste bola placka z ktorej stal chvost.
Boli aj neake vtaci aj neake mysi, ale to neratam.
Velku zver som zatial vzdy ubrzdil alebo obisiel. Raz na pezinskej babe som obchadzal diviaka asi v 140, tak to bol docela masaker. Kym som zistil co je to za flak v protismere, tak flak sa zacal zrazu bezat do monho pruhu a bol z neho diviak. Neostavalo nic ine ako ho obist a dakoval som, ze mam abs.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa stenky » Streda, 18. Júna 2014, 11:15

raz som tatkovou fabiou zrazil jezka. citil som sa mizerne este asi 3 minuty potom.
Obrázok

Jalan-Aajav
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Streda, 14. Decembra 2011, 16:05

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa Jalan-Aajav » Streda, 18. Júna 2014, 12:28

jezka som presiel aj ja, ale ten bol 2D uz predtym... normalne sa vyhybam aj 2D zvieratkam (kto chce mat hnijuce kusky nalepene niekde na aute?), ale toho som zbadal neskoro.

raz mi prebehla srnka cez cestu... najprve bezala paralelne s cestou, a potom mi zrazu zabocila do cesty... ale ubrzdil som.
a raz som zazil bazanta, co si vychadzkovym tempom presiel (nie preletel) cez cestu a na kranici zastal a cumel na cestu ako baca do tuzexu.
Toyota Aygo 3D 1.0/50kW/68k 2011
Toyota Verso 2.0/92kW/123k 2014
Suzuki GS500U 38kW/51k 2006
Suzuki GSF650SA 65kW/85k 2010

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa scream » Piatok, 20. Júna 2014, 16:14

No ja som zviera na ceste nikdy nevidel... az kym som nezacal po veceroch v zime chodit do kavecian pri KE. Kazdy treti den, srna, jelen, liska, pes a kdeco ine. Nebola to celkom sranda, na zasnezenej ceste. Asi pred pol rokom na Jahodnej tiez v noci som stretol jelena, hovado velke. Nastastie stal v druhom pruhu, tak som zastal a zacal trubit az kym neodbehol za zvodidla.

No a k veci, sundal som jednu nerozhodnu macku, proste stala pri ceste na opacnej strane a skocila mi rovno pod kolesa ani som sa nesnazil vyhnut alebo brzdit lebo to bolo na nie prislis kvalitnej ceste, oproti autobus, ludia na zastavke, pocit ako ked prejdete handru :D
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa Legon » Štvrtok, 31. Júla 2014, 21:59

Vcera som skoro presiel metrovu uzovku.

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: zvierata na cestach

Príspevok od používateľa mi16 » Nedeľa, 24. Augusta 2014, 15:32

pred mesiacom, na ceste v narodnom parku Poloniny, pod vodnou nadrzou Starina, na vychode SR okolo pol desiatej vecer mi skocil do cesty medved a velmi kratku chvilu mi pozeral do auta cez otvorene okno... tak som sa nastrasil, ze som nemohol zaradit rychlost... dnes sa uz na tom smejem, ale vtedy mi to jedno nebolo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 7 neregistrovaných