Čo vás vie najviac naštvat ????

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa liguere » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 13:03

no hej ono to tak chodi

vcera mi akurat svagor hovoril celkom zaujimavy pribeh.
robi v skodovke v servise, takze k nemu taketo veci dostanu castejsie.
prisiel chlapik, ze zhanal octavku 2.0 TDI. nemohol zohnat podla predstav, tak nakoniec kupil 1.9TDI. tusim 2007 rocnik. ze dovezene z nemecka, ale behalo predtym v taliansku. doviezol mu to niekto kdesi od R.soboty.... doteraz este ok, ale uz zacina "story". bola k tomu !holandska! servisna knizka, kde teda vsetko krasne sedelo na tych udavanych okolo 124 tis. km. samozrejme ze svagrovi to bolo nejake divne, tak nahodil VIN do systemu.... tam vyplulo krasne zdokladovany servis (sice poctivy) ale do 268 tis. km.....
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
petsvk
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 24. Augusta 2011, 17:25

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa petsvk » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 13:12

Keď napíšem debil za volantom , určite nenapíšem nič nového . Prichádzal som do Hradišťa od BN , a zrazu v zákrute predo mnou sa mi zjavili dva páry svetiel vedľa seba . Nič príjemné to nebolo , brzda z 90 na 20 , predbiehaný náklaďak ostal stať aby ho pustil debila . Ďakujem čiernej audine za mnou že tiež pohotovo reagoval a nenabral ma odzadu. Kolená sa mi triasli ešte po polhodine . :twisted:
Ťoyota Yaris 1,3 2008

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Gabo » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 13:17

liguere napísal:no hej ono to tak chodi

vcera mi akurat svagor hovoril celkom zaujimavy pribeh.
robi v skodovke v servise, takze k nemu taketo veci dostanu castejsie.
prisiel chlapik, ze zhanal octavku 2.0 TDI. nemohol zohnat podla predstav, tak nakoniec kupil 1.9TDI. tusim 2007 rocnik. ze dovezene z nemecka, ale behalo predtym v taliansku. doviezol mu to niekto kdesi od R.soboty.... doteraz este ok, ale uz zacina "story". bola k tomu !holandska! servisna knizka, kde teda vsetko krasne sedelo na tych udavanych okolo 124 tis. km. samozrejme ze svagrovi to bolo nejake divne, tak nahodil VIN do systemu.... tam vyplulo krasne zdokladovany servis (sice poctivy) ale do 268 tis. km.....
Ja nechapem, preco este PRED kupou auta ho nedaju do autorizovaneho servisu na kompletnu prehliadku? To potom po kupe uz je zbytocne sa cudovat, ze ho odrbali. Ja by som Skodu nekupil uz len z dvoch dovodov - strasne sa kradnu a je takmer zazrak narazit na poctivy kus nestocenky.
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Gabo » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 13:19

petsvk napísal:Keď napíšem debil za volantom , určite nenapíšem nič nového . Prichádzal som do Hradišťa od BN , a zrazu v zákrute predo mnou sa mi zjavili dva páry svetiel vedľa seba . Nič príjemné to nebolo , brzda z 90 na 20 , predbiehaný náklaďak ostal stať aby ho pustil debila . Ďakujem čiernej audine za mnou že tiež pohotovo reagoval a nenabral ma odzadu. Kolená sa mi triasli ešte po polhodine . :twisted:
To zazivam (zial) skoro kazdy den a uz to (zase zial) povazujem za bezny zazitok z ciest. Magorov je na celom svete vela, ale akosi u nas je ich niekolko nasobne viac...
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 13:24

Gabo napísal:no hej ono to tak chodi
Ja nechapem, preco este PRED kupou auta ho nedaju do autorizovaneho servisu na kompletnu prehliadku? To potom po kupe uz je zbytocne sa cudovat, ze ho odrbali. Ja by som Skodu nekupil uz len z dvoch dovodov - strasne sa kradnu a je takmer zazrak narazit na poctivy kus nestocenky.
Gabo, ja som svoje dal pred kupou do autorizovaneho servisu, dokonca do toho ,kde bolo auto kupovane a vela veci som sa dozvedel az ked mi ho prezerali v AT Zilina. Nastastie slo len o kozmeticke detaily, ktore nemaju vplyv na funkcnost.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 14:00

Aj stym vasim celym autorizakom doprdele by som poslal vsetkych ludi v autorizaku, to je banda ludi co zaraba na okradani ludi, ked som auto kupoval sam som si zasiel do PPC-cka aby som zistil historiu a cuduj sa svetu chlapik do mna tlacil ze menili softver a vsetky auta co mal nahodene su zmazane takze som dozvedel velke kulove, myslim si ze je to taky problem vies si databazu vsetkych predanych vozidiel + servisu ak tam chodis? preco nemozu mat tieto autorizovane strediska pospajanu siet a kdekolvek kam dojdes by si o tebe vytiahli udaje a pripadne nejake zapisali?? to je take tazke v dnesnej dobe? je pretoze by sa pokazil biznis asi privela ludom...
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Gabo » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 14:14

Ja som reagoval na to, ze ten chlapik kupil Octavku so 124 a potom sa zistilo v autorizaku, ze malo nabehanych 268, ci to nemohol predtym dat do servisu a nie slepo verit nejakej holandskej serviske. Radsej dat tych cca 30 ci kolko euro, ako kupit predrazene stocene. Alebo sa potom dohodnut na nizsej cene. Inak cital som, ze len v CR je tento biznis stoceniek taky velky, ze za jeden rok sa preperie 1,5 miliardy kc...

Alebo ak autorizak nevyzera byt solidny, dohodnut sa s niekym na (skoda) fore, kto sa v tom vyzna a ma nejake referencie, nech auto idu omrknut spolu.
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 14:28

Sonnicek, zijeme na Slovensku, na to nezabudaj :lol: To by bolo az prilis krasne a idealne keby autorizovane servisy mali centralizovanu databazu a navyse plne funkcnu a pristupnu pre zakaznikov. I ked pocul som, ze niektore automobilky aj na Slovensku centralizovanu databazu maju, no asi sa jedna iba o premium+ vozidla a znacky.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Ado » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 15:09

aj toyota už také niečo má,ale iba čr a sr autá
http://historievozu.toyota.cz/carinfo.aspx
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 18:14

ja som nechcel narazat na vas len mi vzdy stupne krvny tlak ked niekto hovori o autorizaku to je jedno ci v dobrom alebo zlom, a hlavne ked burane (neprofesionalne opravene) je neskutocne hazardovanie s zivotmi ale to asi zatial nikoho netlaci topanka alebo to nechce nikdo v EU riesit nejakou centralnou databazou ale povedzte mi preco? (kolko ludi by to zachranilo? nie blbe pokuty alebo obmedzenia ale konecne sa kukat na stav auta!) sice neviem ako je to s dovozom aut mimo EU ale myslim si ze s ojazdenkami to nieje taky velky trh (sorac ak som trepol ale v tomto sa nevyznam len taka dedukcia), nakoniec myslim ze zacnem robit neskutocny biznis a pojdem niekam do EU pretlacit si svoj navrch :mrgreen:
Naposledy upravil/-a sonnicek v Nedeľa, 30. Októbra 2011, 18:15, upravené celkom 1 krát.
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 18:15

Dakujem Ado, velmi uzitocny odkaz ;) Chcelo by to placnut niekam specialne na forum, nech to je lepsie viditelne.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 18:25

funguje ale pre mna je to stale malo nakolko je databaza az od 2008 a len CZ a SK kolko ludi chodi "pres kopecky za nemcami" lebo maju lepsi a lacnejsi servis na toyoty a neni napisane ani co bolo robene na aute, to mohol predosly majitel behat do servisu kazdy tyzden lebo mu tam nieco vrzgalo a ked si to kuknem ja tak sa az zhrozim ze to auto bolo v servise na stalo :neutral: pre mna len mala naplast ale asi som moc narocny :?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 30. Októbra 2011, 18:33

ja som skusil natukat moj Lex a... nic :) prekvapivo..

Používateľov profilový obrázok
Dolly
panic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Júla 2010, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Dolly » Pondelok, 31. Októbra 2011, 09:30

Ja som tam moju T25 nasiel ;-) ...len jeden divny udaj, prevodovka je tam napisana manual a ja mam automat...viem ze prevodovka bola uz raz menena, mozno blba otazka...je mozne ze by vymenili manual za automat?
Avensis 2004 2,4 automat
Corsa 2002 1,2:-)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 31. Októbra 2011, 10:03

Ja tam mam kazdu jednu navstevu od kupy vozidla prvym majitelom 2007 az po moje posledne dve poistne udalosti servisovane v ATcku ;) Nevyhodou je len to, ze sa tam clovek nedozvie opravy a navstevy servisu mimo autorizaku.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných