Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 23. Augusta 2013, 16:43

Kedze mam dve male deti a tretie ne ceste :twisted: a sucasne chcem viac spoznat aj nas babanistan a jeho zakutia rozhodol som sa zalozit aj tuto temu. (Chorvatsko je mainstream :twisted: )

Pred dvoma rokmi sme boli na Hrinovej a behali po lazoch a polane a rodine ale tento rok sme spravili serioznejsiu

Liptov. Byvali sme v Liptovskom Hradku a stihli sme s deckami (4 a 2 roky):

medvediu stolnu - Ziarska dolina
liptovsky hradok - arboretum
liptovsky hradok - masa - muzeum ohladom spracovania kovu + ovce a kon
liptovsky hradok - kastiel a zrucanina, jazierko na hadzanie chleba kackam, vyhliadka, kupanie v rieke bela :D
liptovka mara - kupanie
liptovsky jan - kupanie v termale
strbske pleso
havranok - archeo skanzen
pribilina - skanzen
demenovska ladova jaskyna
a cestou spat vlkolinec a habakuky na donovaloch

je tam toho este kopa (napriklad besenova, tatralandia, dalsie jaskyne, bobova draha) ale boli sme asi len 6 dni
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 23. Augusta 2013, 17:12

Bol som na skoru jar v Ivachnovej na Liptove. Besenovu odporucam :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 23. Augusta 2013, 17:53

Super tema, tiez som rozmyslal ci tu nieco take nezalozit :) Takze mas u mna plus.

My sme boli so zenou na Orave. Byvanie v Zuberci na Private, plna spokojnost, keby chcel niekto kontakt priamo na pani tak mi pisnite (bude to aj lacnejsie ako tuto cez cestovku). S jedlom nie je vobec ziadny problem, na vyber mnozstvo restauracii a krcmiciek, ceny velmi dobre (vzhladom na lokalitu pri Tatrach), je tu aj pizzerka, kebab, tocena zmrzka, fakt cokolvek. Vyskusali sme tam hadam skoro vsetky restiky a najviac nam chutilo v Restuaracii u starej matere - vrelo odporucam. Vyborne jedlo, skvela atmosfera (nieco ine ako Koliby, tych vyrastlo za posledne ruky ako hub po dazdi), dobre ceny.

Co sme videli:
1) Hrad Likava - vstupne nejake 1€-2€, ale s tetuskou sa da dohodnut :) Vystup nenarocny, kludne aj male deti, spristupnena je ale len spodna cast hradu, vrchna sa ma postupne rekonstruovat. Z interieru pristupna napr. muciaren, pre decka celkom zazitok ked ich tam "domaci" moze trosku potyrat :D (vsetko samozrejme formou zabavy)
Obrázok

2) Banikov - narocnejsia tura, to uz nie je pre deti, maximalne tak len Rohacskou dolinou :) My sme isli hore cez Spalenu dolinu, aj tak vystup zo Zverovky tam a s5 na nejakych 6-8hod, zalezi na kondicke, foteni atd.. Narocnejsie (ale este krajsie) to je vraj cez Tri kopy, tam su uz ale aj nejake retaze.
Obrázok

Obrázok


3) Rohacske plesa - to uz je skor pre detvaky, ale aj tak tura na niekolko hodin. Odporucam ist zo Zverovky ku Tatliakovej chate a odtial na plesa, potom po modrej spat to ide celkom rychlo dole, da sa zastavit aj na Rohacskom vodopade, je pri ceste. Pre detvaky narocnejsia trasa, s nejakymi naozaj malymi max tak po Tatliakovu chatu, prinajhorsom z Adamcule po modrej k vodopadu, ale to je tiez celkom zaberak.
Obrázok

Obrázok


4) Muzeum Oravskej dediny (Zuberec-Brestova) - detvakom to asi vela neda, ale velmi pekny skanzen, videl som uz niekolko a toto patri v mojich ociach medzi to najlepsie. Krasna ludova architektura, detvaky sa mozu povozit v koci (1€ za osobu), mozu skusit robit nejake hrnceky a pod. Urcite stoji za to kuknut, da sa tam zabit peknych par hodin :)
Obrázok

Obrázok


5) Sivy vrch - jeden z najkrajsich vrchov na Slovensku, tvoria ho prevazne vapence cim sa znacne odlisuje od ostatnych vrcholov v Tatrach. Takisto pod vrcholom je zriedkavy ukaz, skalnate minimesto zvane Radove skaly. Po ceste od Bielej skaly (cervena znacka) su pod vrcholom 2 retaze, pre prilis male detvaky to uz nie je, ale nejake 10+ rocne som tam videl, a to v znacnych mnozstvach. Celkovo tura tak na cca 6hod (Horaren pod Bielou skalou - Sivy vrch - Horaren).
Obrázok

Obrázok


6) Prosiecka a Kvacianska dolina - pre moc male detvaky skor len Kvacianska, tie vacsie (okolo 10+) kludne aj okruh. Lepsie je zacat v Kvacanoch, prejst po zltej do Prosieka a ako prvu prejst Prosiecku. Pripominala mi Janosikove diery, ale take trosku miernejsie. V kazdom pripade aj tu su nejake rebriky a decentne retaze, potom do Velkeho Boroveho je to krasna prechadzka po Oravskych lukach a Kvacianska je uz len taka prechadzka lesom.
Obrázok

Obrázok


7) Oravsky hrad - asi netreba predstavovat, stoji za to. Prehliadka trva okolo 2h, takze tych 5€ ci kolko je adekvatnych. Priplacat za fotak neodporucam, vacsinou ide skupinka okolo 20ludi a nie je cas velmi fotit (zavadzaju ludia, niekde sa len plynule prechadza atd). S detvakmi uplne v pohode, vek neobmedzeny. Jo, odporucam sprievodkynu menom Karolina, taka mlada baba (hadam okolo 16-17 rokov), ale hovori pomerne putavo a vie aj co-to okolo.
Obrázok

8 ) Dolny Kubin - za povsimnutie stoji ich drevenny most, muzeum P.O.Hviezdoslava a pod., da sa tam kludne len tak poprechadzat a posediet, prijemne prostredie.. Zaujimavost: Maju tam zaujimave nazvy krciem a restauracii - napr. Hladny vlk a pod :D
Obrázok

Obrázok


9) Frantiskova huta - byvala zeleziaren, stavali ju 19 rokov, fungovala asi 60 aby nakoniec zistili, ze zelezna ruda je nekvalitna a vyrobky su krehke a lamu sa :) Ale ak ide clovek okolo tak sa da zastavit a kuknut, je to pri ceste smerom zo Zuberca do Podbielu, asi 1km pred Podbielom, po pravej strane (nejake znacenie samozrejme necakajte).
Obrázok

10) Namestovo - da sa kuknut nejake namestie, Stena vyznamnych osobnosti Hornej Oravy, pacilo sa mi nabrezie - paradna oddychova zona, aj pre detska, su tam rozne preliezky, smyklavky, blbosti, da sa vymocit a vykupat vo v.n.Orava, takisto sa da odskocit na Slanicky ostrov umenia. Velmi pekne mesto a netradicne, kedze lezi takmer "na vode".
Obrázok

Obrázok


11) Archeologicky skanzen Havranok (spominal aj Grexos) - lezi pri zapadnom pobrezi Liptovskej Mary za dedinkou Bobrovnik, su tam rozne archeologicke naleziska a pribytky z cias Keltov, takze kludne aj 2000 rokov stare nalezy. Vylet nenarocny, tak na 1-2hod s popozeranim, kludne aj pre decka. Opat moznost schladit sa v Liptovskej Mare, podla mna dobra zastavka ak prechadzate okolo.
Obrázok

Obrázok

Hadam som trochu inspiroval :D

Adamx
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 17. Februára 2016, 19:08

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa Adamx » Streda, 18. Mája 2016, 22:17

Minulý rok som bol ubytovaní na dovolenke v Chate KAMIENKY v Nízkych Tatrách a bolo tam super.

deezzer
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 29. Novembra 2016, 11:39

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa deezzer » Utorok, 29. Novembra 2016, 12:25

Normálne ste ma tak namotivovali že uvažujem aj ja že pôjdeme tento rok len niekde sem aby sme viac videli toho čo máme pod nosom :-)

georgize
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Piatok, 18. Novembra 2016, 08:11

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa georgize » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 11:25

Tatryyyy :-) a je jedno ci leto ci zima :) horolezec som neni ale prechadza nikdy nie je zla :-) a musime vyuzit co mame doma to by bol hriech :-)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 07:18

Pozerám že žijem v dovolenkovej destinácií a ja debil chodím na dovolenky do Afgánu,...a ostatné "exkluzívne" destinácie nemôžem uviezť... :lol: :lol: :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa Eru » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 08:49

My chodievame na kopanice pri Starej Turej. Nie je to nejaká turistická destinácia ale ak chcete kľud a pokoj tak môžem len odporučiť. My tam chodievame na kamarátovu chalupu, väčšinou teda chodím MR-kou pretože je tam pekný kopcovitý terén čo znamená zaujímavé cesty. Ale je to aj výborné miesto na turistiku, v okolí je veľa turistických zaujímavostí (napr. výstup na Holubyho chatu je zaujímavý pešo aj po obyčajne úplne prázdnej ceste), plno hradov (najbližšie Beckov a Čachtice), Myjava je dosť pekné miesto na prechádzku a taktiež za hranicami v Česku je pár zaujímavostí (napr. jediný stále funkčný mlyn Holandského typu v strednej Európe). V zime sa tam dá lyžovať buď na Myjavskom kopci, alebo ja radšej odporúčam Ski park Kálnica, kde býva menej ľudí.

Nie som teraz pri počítači s fotkami tak tu je aspoň ten spomínaný Mlyn.
Obrázok
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
brommero
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Piatok, 25. Novembra 2016, 16:29

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa brommero » Štvrtok, 30. Marca 2017, 12:55

mohli by sme tuto temu trocha ozivit kedze sa leto blizi chystate sa niekam na svojich toyotkach ? inak ma napadlo ze by sme si niekedy mohli spravit aj taky mensi trip ala predlzeny vikedn niekde v chorvatsku

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 19. Augusta 2017, 17:48

Mozem odporucat Fuggerov dvor, boli sme tam na 4 dni / 3 noci na rodinnom pobyte a bolo super. Vhodne pre vsetky vekove kategorie a rocne obdobia - moznost turistiky, cykloturistiky, lyzovania a vyletov po okoli. My sme kukli do Slovenskej Lupce a na Habakuky, ale da sa ist napr. na Sachticky, Pansky diel, do Spanej doliny, Donovalkova.. tych moznosti je neurekom.

Okolie hotela
Obrázok

V areali hotela moznost vyzitia pre deti (mini ihrisko so smyklavkou, trampolina, vlacik - uplne to deckam staci) + tiez moznost cvachtania vo wellness centre (bazen s hlbkou asi 1,2m, takze nie uplne vhodne pre najmensie deti). Za obrovsku vyhodu povazujem restauraciu prepojenu s deckym kutikom, po dlhom case sme sa aj normalne najedli :D Aneb ked chceli deti jest tak jedli, ked nechceli tak odbehli ku hrackam a potom pokracovali. Detto letna terasa s vlacikom, decka mohli behat a zabavat sa a my jest :D Kuchyna v pohode, ceny normalne + robia si vlastne syry a ine vyrobky z ovcieho mlieka - odporucam vyskusat...

Ak mate radi priestor odporucam priplatit si za apartman (+10€/noc), mate vlastny vchod, auto hned pod oknami, velku obyvacko-kuchynu s krbom, sprchu aj vanu, samostatne wc + 2 izby (manzelska + detska).

Parking pred sukromnym apartmanom
Obrázok

Zhrnute a podciarknute - ci uz s deckami alebo bez, vyborna lokalita na oddych. Odporucam.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodite na dovolenku na Slovensku ?

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 20. Augusta 2017, 10:55

Prihodil som nejake foto, aby ste mali predstavu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných