Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
zvady
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 14:24

Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa zvady » Štvrtok, 24. Januára 2013, 13:36

Plánujem/uvažujem o preverení svojich schopností a zároveň aj kvality Toyoty Cariny E (1.6+klima) :)
Jedná sa o to,že ja a priateľka (mladý ľudia :) )by sme sa vybrali na EU trip na cca 7 dní z Prahy do Lignano/Bibione (cestou Benátky) s tade cez Monako do Nice a spät hore do DE a až do Prahy.

:idea: MAPA CESTY TU +/- 3300km

Chceme spojiť pobyt na plážach s očumovaním miest a pritom minúť čo najmenej prachov a vidieť čo najviac :)

Začal som počítať náklady na cestu a vyšlo mi:
Benzín:
3300km x max 8 l(N95) x priemerná cena benzínu(21.1.2013) v I+FR+A+DE 1,567€ = 414€

Dialnice:
A-10€ (10 dňová)
IT- cca 100€ (900km)
FR- cca 80 €
DE- 0€
SPOLU- 190€

Parkovné v mestách: cca 30-40€

Ubytovanie:
6 nocí x priemerná cena za hotel cca 30€/osoba = 180€
Ale počítam s ubytkom u spkromníkov či jednu noc v aute atd.,ale ak by sa to nepodarilo tak som to odhadol na hotel.

Strava: ak spí človek v hoteli má ranajky, ale neviem čiastku odhadnúť (zatial).

:?: zdá sa vám to ako dobrý nápad?
:?: myslíte,že keď si dám auto skontrolovať (už má nové rozvody,remene,filtre,náplne, predné brzdy, sviečky) to v pohode zvládne? Má 114 000km originál!
:?: Máte nejaké nápady na zmenu trasy?
:?: Máte nejaké nápady ako ájsť lacné ubytovanie -web,na mieste?
:?: Máte nejaké odporúčanie čomu sa vyhnúť a načo si dať pozor v jednotlivých krajinách? (web už čítam :) )
:?: Mám niečo zle spočítané?
:idea: napíšte čo vás napadne a mne pomôže.
TOYOTA CARINA E Sedan, 1997, 1.6. 16V, 78kW
107000km :) Moja prvá Toyota.
---------------------------------------
Prenájom veterána:
http://www.facebook.com/PrenajomVeteranaNaSvadbu
---------------------------------------

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 24. Januára 2013, 16:02

-ako napad to mas dobre vela ludi robi taketo dovolenky a ja planujem tuto jesen zas nieco taketo
-auto by to malo zvladnut ked pises co mas pomenene tak uplne v pohode
-trasu mas no podla seba ja by som to strelil cez švajčiarsko a tu dialnicu vo francuzsku by som uplne obisiel radsej by som sa trepal dlhsie, ale pritom videl aj dediny
-ubytovanie planujem tento rok v kempoch ktore zbadame po ceste. cena tiez okolo 30e cim dalej od mora tym lacnejsie, ale ked chces hotel tak no tych 30e je naozaj optimisticke
-mozno pomozu Andyho zapisky
-k cene mne sa tak stalo ze o 20 percent viac som minul ako som pocital....

edit: benzin v rakusku pocitaj ak budes tankovat na dialnici okolo 1,65 a hlavne na OMV
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 24. Januára 2013, 18:28

tak opatrne, to uz je 6 rokov pomaly, mnoho veci sa mohlo zmenit, ale zaklad asi ostava... ja mam vylety tohto druhu velmi rad, ale dobra rada je, aby ste nesockarcili a nezgrlosili. Jedneho dna to mozes olutovat. Doprajte si a nesetrite.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 24. Januára 2013, 18:39

Tak ak narazas na hotel a kemp... Prave preto kemp by som volil ze zaspat zaspis hocikde a radsej usetrene miniem cez den ako prespim...;-) co takto Traveling Through Europe 2012? :-D
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 24. Januára 2013, 19:39

- mne napr kempovanie celkom vyhovuje, viem si predstavit, ze keby som bol na ceste 10 dni tak nemam problem 7-8 prekempovat a len nejake 1-2 noci si dopriat akoze "luxus" v podobe hotelu..
- takisto by som preferoval ine cesty ako dialnice, ak chces nieco vidiet tak chod po okreskach.. toto rad vyuzivam/zneuzivam na sluzobkach, ak sa da a mam cas tak prdim na to ci pridem domov skor o pol hodinu alebo ee, radsej idem pianko po okreske a vsimam si okolie, fakt si to vtedy omnoho viac uzivam
- ubytko a cena v hoteli, tam tych 30€ by som tiez videl skor na kemp, hotel bude drahsi, za 2ku kludne 60-70€ na noc (akurat som riesil nieco v Nemecku)
- ak vies, ze mozno najblizsich x rokov sa Ti takyto vylet podarit nemusi tak suhlas s Andym, radsej si dopraj a kludne zvys budget.. samozrejme v ramci vasich moznosti
- benzin a spotreba, daj si rezervu.. kludne hod priemer aj 1,7, v lete byva benzin drahsi
- tipy na lacne ubytko - zozen si mapy, co najpodrobnejsie.. ked ide(me) so svokrom bicyklovat tak zhaname po znamych, idealne co su v tom state, mapy aj detailnejsie ako 1:50tis, tam mas toho celkom vela zaznaceneho a mozes si planovat trasu napr. podla kempov/moznosti ubytka
- tip, neponahlaj sa.. ides na dovcu, uzit si to a ver, ze nechces platit pokuty za rychlost a pod.

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa scream » Štvrtok, 24. Januára 2013, 20:03

no ja mam skusenost, ze kemp v chorvatsku vysiel rovnako ako apartman, ked nie drahsie... ale bol to kemp na urovni.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 24. Januára 2013, 20:39

podobne, bolo to rovnako drahe... ale na urovni, to je fakt... ale zas stale je to len kemp...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 24. Januára 2013, 21:16

ja som nemyslel zrovna na hotel vs. kemp, kazdemu co viac vyhovuje. skor tak ze nesetrit na jedle, vstupnom, vyletoch, kilometroch, kave, pive, restauraciach, zazitkoch atd. tiez si myslim, ze tie kempy asi nebudu az tak vyrazne lacnejsie ako rodinne penziony, hoteliky atd, aj ked sklamat sa vie clovek aj pri cene 100€ za izbu a viac.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 24. Januára 2013, 21:38

Tak dufam ze casy ktore boli po otvoreni hranic kedy kazdy kto mal znamych v zahranici mal cestovnu kancelariu a casy jednodnovych vyletov do viedne a blizkych miest kedy zastavil autobus na odpocivadle ci luke a ludia si vybrali rezne s chlebom a caj z termosky su uz za nami.... Dnes aspon ja ked idem na dovolenku, alebo vylet tak sa snazim nehladiet na peniaze, ale zas s mierov.... Ked uz tolko robim na tu dovolenku tak si ju uzijem...
A co sa tyka kemp vs. hotelik, penzionik zalezi kde clovek je, co je v okoli a kedy cestuje... Ale myslim ze sa nikto nebude stazovat ze spi v penzione ci chate ako v kempe, ale povedal by som to takto: ak nemas rezervovane ubytovanie, tak sa priprav na vsetky moznosti. Auto to odvezie :-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
DDD
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Sobota, 25. Novembra 2006, 12:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa DDD » Štvrtok, 24. Januára 2013, 23:55

Nerozpisal si sa o tom najdolezitejsom - co od tej cesty ocakavas.
3300 je na sedem dni vela. Znamena to pri priemerke 90 km/h (a to som nadsadil) priblizne 5+ hodin kazdy den za volantom. Tym padom ti vela casu na obdivovanie miest nezostane.
Takisto velmi dolezity udaj je kedy. Konkretne usek na juhu F je v lete zasekany a kazda kolona ti ohrozuje casovy plan. Ak pojdes v lete tak totiz ides hlavne dovolenkarske tahy.
Dalsia vec - vacsina cesty je dialnica. Na tej vela neuvidis, ale ked ju vyradis, tak ti cas zrazu vyleti riadne nahor, takisto z dialnice sa neda odbocit a zaparkovat v krikoch ak zbadas peknu plaz.

Moj nazor je, ze bud:

-pridaj dni
-uber z kilometrov
a daj to mimo dialnice. Pokial potrebujes pekne cesty, nie je problem ti poslat, ale ja sa zameriavam skor na hory.
ubytko-apartmany: AT sa do 30/os. s ranajkami vojdes, IT musis vediet kde, F zabudni (moja subjektivna skusenost)
Celica GT 6gen, 3S-GE
Ducati Multistrada 1000 DS

Jap car: Hell yeah!
Jap moto: Hell NO!

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa johnC » Piatok, 25. Januára 2013, 08:56

Pred dvoma rokmi som s frajdou cosi podobne absolvoval a tiez som mal velke ambicie typu Monako na zaver... :D Sli sme do Bibione,Zlate pisky (Lignano Sabiadoro), dalej na juh. Chcel som strasne Benatky tak boli hodinove Benatky ( + hodina s parkovanim). Potom rychlo po pobrezi do Rimini, na druhy den SNM, krizom cez ITA priamo na Elbu (na samotnej Elbe som nabehal 300km) a zrazu 8 noci za nami. Posledny den som odsoferoval 1400km a bol som stastny ze som vobec uzrel svoju rodnu dedinu. Teploty 36ˇ bez klimy s nasratou 1,3L kosackou s drsnym vyfukom od Jafera, ale euforia vela dokaze..... Spali sme len v kempoch a s mojou naturou uz inde ani nechcem spat! (teda pokial bude moja natura dominovat nad naturou mojej lepsej polky..) Auto uplne v pohode.
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa johnC » Piatok, 25. Januára 2013, 08:56

Pred dvoma rokmi som s frajdou cosi podobne absolvoval a tiez som mal velke ambicie typu Monako na zaver... :D Sli sme do Bibione,Zlate pisky (Lignano Sabiadoro), dalej na juh. Chcel som strasne Benatky tak boli hodinove Benatky ( + hodina s parkovanim). Potom rychlo po pobrezi do Rimini, na druhy den SNM, krizom cez ITA priamo na Elbu (na samotnej Elbe som nabehal 300km) a zrazu 8 noci za nami. Posledny den som odsoferoval 1400km a bol som stastny ze som vobec uzrel svoju rodnu dedinu. Teploty 36ˇ bez klimy s nasratou 1,3L kosackou s drsnym vyfukom od Jafera, ale euforia vela dokaze..... Spali sme len v kempoch a s mojou naturou uz inde ani nechcem spat! (teda pokial bude moja natura dominovat nad naturou mojej lepsej polky..) Auto uplne v pohode.
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
lukasc
začiatočník
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 20. Júla 2011, 17:58
Bydlisko: Brezno

Re: Dovolenka: Praha-I-FR-DE-Praha

Príspevok od používateľa lukasc » Piatok, 25. Januára 2013, 10:51

:?: Máte nejaké nápady na zmenu trasy?

Ist na balkan, lacnejsi benzin, ubytko, strava.. :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných