Navigacia v mobile

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa stefan-celica » Nedeľa, 29. Apríla 2012, 11:45

Rozmyslam nad smartfonom ci ako sa tym dotykovym nadava, zaujima ma hlavne navigacia v mobile v porovnani s klasickou navigaciou vyhody- nevyhody ( v podstate len koli tej navigacii chcem dotykovku inak by som ostal pri klasickej klavesnici) znacka jednoznacne Nokia vraj su sonyericson lepsie ale kazdemu koho poznam sa drbu aspon tie starsie. Pri mobile ma zaujima hlavne fotak video a navigacia.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa libor12 » Nedeľa, 29. Apríla 2012, 12:21

včera jsem si koupil N8 za 300dolaru. :) 3.5" dotyk display,16gb interní paměť,12mpx foťák a navigace samo taky a další a další. Systém s60 anna
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa Goldak » Nedeľa, 29. Apríla 2012, 12:52

Nokie už niesu to čo bývali.
Mal som 2-3 N97 super mala qwerty ale to bolo asi tak všetko mrzla bola spomalená symbian ani nespomínam.
3reklamacie otrepal som im ju o hlavu a zobral som Samsung Omniu II nemôžem mu nič vytknúť až na to ,
keď som mal viac spustených aplikácii trošku spomalený kôli windowsu púštal sa trošku dlhšie.
Navigaciu som v ňom mal od Sygicu a v pohode nebyť toho WM 6,5 tak skvelý telefón prežil utopenie v nafte oleji a odrovnal ho pohár kávy.
Teraz mám HTC desire HD s androidom brácho má wildfire S a sme sa zhodli že nič iné než HTC nechceme.
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 29. Apríla 2012, 17:18

Pista, vidim ze sme na tom s mobilmi podobne, tiez tymto smartfifikom moc neholdujem :) Ale ked chce clovek drzat aspon trosku krok s dobou tak mu asi nic ine neostava..
A k veci - suhlasim, ze Nokie uz nie su to co byvali, tiez som bol na ne kedysi zatazeny ale tie casy kedy male jednoduche a inteligentne ovladanie su uz davno prec, v mnohom ich ini vyrobci predbehli.. vo firme celkom uspesne zneuzivame nejake Samsungy, takisto ked som mal moznost bavit sa s HTCckami tak na mna spravili naozaj velmi dobry dojem. Tiez zalezi aky mas cenovy strop, navigaciu mozes mat aj v mobile za 150€ a takisto aj v mobile za 500 €. Teda smartphone, sorry. Ide o to, ze tie trosku lepsie masiny maju lepsi vykon, teda viac stihaju, (mozno) tolko nezamrzaju, daju sa upgrade-ovat atd.. Windowsy v mobile vraj nic moc, aspon podla toho co sme mali u nas vo firme, ako mame Androidy (a cim vyssie cislo tak tym v podstate lepsie) tak na moje prekvapenie su tie smartphony pomerne blbuvzdorne a v podstate nepadaju. Z casu na cas treba vypnut a zapnut phone ale inak slapu dobre. Ak si nenarocny tak by som hladal nieco podobne, sefino mal tusim Blackburry ci co to bolo a nadaval ako pes bo ked mas sprosty phone alebo sprosty system tak dnes mas tieto srandy ako druhy pocitac, takze ked sa Ti to zacne je..at tak Ta ide z toho urvat.. Jedna z veci co ma stve na tychto phonoch je vydrz. Sa mi pacilo ako na prezentacke HTCcka veduci vychvalil dany phone a nakoniec to zadrel vetou, ze pri nenarocnom pouzivani vydrzi "AZ" 2 dni :D Moja predstava by bola aspon 4 dni ked ho aspon trosku pouzivam. Sucasny firemny (Nokia C5-00) mi vydrzi aj tyzden.
Fotak, video - ak si nenarocny tak Ti to stacit bude, ale ja osobne nepovazujem fotak v mobile za fotak, to je len nieco co sa snazi robit obrazky (pripadne video). Ked si porovnam fotky z mojho 7 rokov stareho digitalu, ktory mal rozlisenie 2.0 MPix tak kvalitou su omnoho lepsie ako dnesne xy MPix fotaky. Optiku a chip proste neokasles, ak si typ ze chytis a cvaknes tak fajn, ale necakaj zazraky.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 29. Apríla 2012, 17:33

ja na android nedam dopustit .-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 29. Apríla 2012, 19:12

ako som spominal - odvtedy co sme z win mobile presli vo firme na android tak je vsetko v poraaadku a zemaky su v raaaadku :D

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 30. Apríla 2012, 10:45

Osobne pouzivam uz druhy telefon od SonyEricsson a nedam dopustit.... Osobne si myslim ze sa nokia zadrhla v tom ze pouziva-la symbian mal som n95 a som si povedal ze uz nikdy nokia.... Vsetko sa to aj tak toci okolo systemu v tom ktorom telefone dnes je top android a prave na nom mam odskusane tri navigacie sygic aura, iGO a Navigon... Vsetky tri su v porovnatelne kvalitou spracovania.... Momentalne mam Navigon a s tejto troice je to naj v navigacii k cislu domu privedie naozaj presne a da sa povedat ze aj v grafike a navadzani v jazdnych pruhoch nema chybu....

A Spider neviem ci treba vypnut telefon s casu na cas ja prave robim fakt dlhodoby test so SE ARC S nevypol som ho uz 710 hodin a fachci uplne v pohode:-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 30. Apríla 2012, 16:18

U nas vo firme obcas trosku zblbne nejaky phone, nieco v style ze nie je pocut zvonenie ale ty ho mas normalne zapnute. Tak proste dotycny vypne telefon, potom ho zapne a vsetko zase facha. Nestava sa to nejako casto, ale raz za par tydnov sa to prihodi.

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa scream » Piatok, 4. Mája 2012, 11:36

keby som mal pouzivat GPS kazdy den, napr. koli praci vezmem klasicke GPS... na prilezitosti typu dovolenka a vylet raz za mesiac splni dokonale ucel aj telefon.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
calwen
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Sobota, 30. Júla 2011, 23:09

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa calwen » Nedeľa, 13. Mája 2012, 20:52

Inaksie nemate nejaky tip na dobru free navigaciu pre android? Je ich mrte a ja sa v tom stracam..
Corolla 1,4 VVTi rv 2001
+dva kusy chlpatých 4x4: jeden žíhaný ovčiak a jedna špicia tryskomyš

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa smutok » Nedeľa, 13. Mája 2012, 21:48

Len tak na rychlo som to prebiehol a asi jedine co stoji za skusku je navfree a vyzera, ze je naozaj zadarmo kedze vyuzivaju OSM mapy. Ale ked chces kvalitnu navigaciu na ktoru sa da spolahnut, tak jedine platene. Inak taky sygic alebo navigon nie su vobec drahe.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
calwen
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Sobota, 30. Júla 2011, 23:09

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa calwen » Nedeľa, 13. Mája 2012, 22:15

Platenu mi zas netreba, ked sa ide na vaznejsi vylet, tak si viem pozicat masinku. Ja len tak aby bola, kdyby neco.
Dik za tip :)
Corolla 1,4 VVTi rv 2001
+dva kusy chlpatých 4x4: jeden žíhaný ovčiak a jedna špicia tryskomyš

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 13. Mája 2012, 23:22

Navigaciu zadarmo pre Androida poznam MapFactor.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 14. Mája 2012, 12:07

Kto chce sygic 2,1 alebo navigon nech mi napise ss s mailom...poslem instalacku pre android staci stiahnut mapy cez wifi
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Navigacia v mobile

Príspevok od používateľa Pepa » Pondelok, 14. Mája 2012, 20:09

moschino napísal:Kto chce sygic 2,1 alebo navigon nech mi napise ss s mailom...poslem instalacku pre android staci stiahnut mapy cez wifi
..... a pro ,,Bada" náhodou nemáš ? S 8530 . :? Dík
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných