Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný most

Fórum o všetkom a o ničom
MateX3
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 16. Marca 2012, 22:53

Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný most

Príspevok od používateľa MateX3 » Sobota, 31. Marca 2012, 00:56

Mapa: http://g.co/maps/zc9xe

Dnes ráno som mal cestu s kolegom do BA, dali sme kávu na Slovnaftke, vrátili sa k autu.
Pýtam sa kolegu, že kde nechal notebook. Taška prázdna... Ešte že zlodeji zobrali notebook bez tašky. Bolo to počas 5 minút. Auto bolo na 99% zamknuté. Na aute ani škrabanec.

Varujem ostatných aby si tu dali pozor. Na polícii v Trnavke nám bolo povedané, že táto čerpačka prináša neštastie. Prípadov bolo už viac.

Poznámka: Taška na zadnom sedadle. Fólie nepomohli. Niekto tam stál a sledoval. A možno mal komplica na čerpačke.
Obrázok

Obrázok

Poznámka: Kamery nič nevideli, namierené všade, len nie tam kde trebalo
Obrázok
Toyota Corolla E15 1.6 1ZR-FAE 97kW, 2009
EX Toyota Avensis T27 2.0 D4D 93kW, 2010
EX Toyota Avensis T25 2.2 DCAT 130kW, 2006
EX Lexus ES300 3.0 V6 1MZ-FE, 138kW, 1995

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 31. Marca 2012, 08:40

bohuzial aj mna uz raz vykradli bez stopy... penazenku nechali, iba peniaze vzali... na racianskej OMV-ke.... v roku 2004... nikto stym nic nespravil, na kamere auto nebolo zachytene..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa scream » Sobota, 31. Marca 2012, 20:17

kamosovi tak vybrali auto asi 3 tyzdne dozadu, notebook vzadu na sedadlach za ciernociernymi foliami... Kosice, posta pri stanici.... tiez cca 5 minut, bez poskodenia, auto nechali odomknute.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 31. Marca 2012, 22:09

Zaujima ma, ci ide o profesionalne OTVORENIE naozaj ZAMKNUTEHO auta, alebo o rusicku, ktora zabrani aby sa auto zamklo a zostane otvorene. Skuste sa vyjadrit aj k tomuto, lebo kolegovi dva razy vykradli Mazdu a ja som ho obvinil z toho, ze manualne neoveri, ze sa auto zamklo. Som o tom presvedceny, ze zrovna jeho vykradli tymto sposobom (Shell Einsteinova) a Krizna, BA.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa scream » Sobota, 31. Marca 2012, 23:09

no pri zamykani auto blikne a pipne... kamos ma central nema vsak alarm.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

MateX3
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 16. Marca 2012, 22:53

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa MateX3 » Sobota, 31. Marca 2012, 23:42

AndyGTP napísal:Zaujima ma, ci ide o profesionalne OTVORENIE naozaj ZAMKNUTEHO auta, alebo o rusicku, ktora zabrani aby sa auto zamklo a zostane otvorene. Skuste sa vyjadrit aj k tomuto, lebo kolegovi dva razy vykradli Mazdu a ja som ho obvinil z toho, ze manualne neoveri, ze sa auto zamklo. Som o tom presvedceny, ze zrovna jeho vykradli tymto sposobom (Shell Einsteinova) a Krizna, BA.

Ja som obvinil kolegu z toho že zabudol zamknúť. :D

To je tak. Šoféroval som ja a auto som zamkol. Ako zamykam ja auto: stlačím zamknutie raz a blinkre musia bliknúť. Stlačim ešte raz vtedy už neblikajú a auto je zamknuté, zvuk zámiek je počuť. Keď nepočujem zámky po druhý krát, vyskúšam otvoriť jedny dvere.

Sedíme za stolom na slovnaftke, čakáme na občerstvenie (rezeň so zemiakovou kašou o 9tej ráno :-D ), povedal som kolegovi nech donesie návrh zmluvy, ktorý mal pri notebooku. Ale samozrejme sa ponáhľal aby si prišiel jedlo vyplatiť. Vyplatil som oba ja a kolega už bol za mojim chrbtom. Tak sme sa najedli a odišli k autu. A ďalej už viete.

Zhodli sme sa že šlo o rušičku.

Je tu jeden detail, možno sa to zdalo iba mne a možno ta krádež to posilnila. Ale ten predavač (cca 30-40 r., takmer holohlavý), všimol som si ho že tak divné pokukuje. Potom keď sme sa s kolegom o pár minút vrátili na pumpu s tým žeby sme pozreli video záznam už tam nebol, nevidel som ho a ľudia stáli v rade. Obsluhoval len on. Možno len zhoda náhod a možno si namýšľam.
Toyota Corolla E15 1.6 1ZR-FAE 97kW, 2009
EX Toyota Avensis T27 2.0 D4D 93kW, 2010
EX Toyota Avensis T25 2.2 DCAT 130kW, 2006
EX Lexus ES300 3.0 V6 1MZ-FE, 138kW, 1995

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa scream » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 00:23

No takto, ja si myslim, ze nezamknutie auta je vylucene. Takto vykradli auto spominanemu kamosovi a este jednemu davnejsie v prahe, oba boli peugeoty 206 cize pomerne rozsirene auta. Ten co zastal na poste v ke, zastal presne v lokalite kde sa pohybuju kurvicky, ciganecky... cize revir pasakov a inych zivlov ktori si cestne privyrabaju...

Druhemu vykradli auto v prahe, zaparkoval, isiel pozriet 50metrov na znacku, ci tam moze ozaj stat a ked sa vratil ku autu (5 minut), tak bolo vybrate. ALE! ako parkoval vsimol si, ze to parkol vedla nejakeho nastartovaneho auta, ktore ked sa vracali prave odchadzalo a tipujem, ze to nebola nahoda. Cize sa mozno treba obzriet, ci som nezaparkoval niekde, kde niekto sedi v aute a pozera do blba. Ideal je samozrejme benzinka kde je to uplne normalne...

Co sa tyka rusicky, podla mna je to blbost. Ak poslem signal na uzamknutie, auto ho prijme a odpovie bliknutim/pipnutim, tak sa auto musi zamknut. Druha vec je, ze si odchytia "signal" a zreprodukuju ho na odomknutie auta...neviem ozaj ako to funguje. Myslim, ze hlavne pezot a mozno aj mlko musia mat typci co sa tym "zivia" zmaknute od predu od zadu, ci uz manualne alebo elektronicky.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 11:08

Osobne netusim ako funguju taketo zariadenia, ale ja VZDY po zamknuti auta na dialku skontrolujem zamknutie aj manualne (potiahnem klucku). Mozno vyzeram ako blb pri tom Lexe, ale aspon som si isty, ze je zamknute.
Samozrejme kto sa chce do auta dostat tak sa don dostane, ja tvrdim ze co sa da zakodovat/zaheslovat/zatvorit to sa da aj odkodovat/odheslovat/otvorit. Vzdy je to len otazka casu.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 11:43

ono poriadny vysiaci zamok na kluc to isti... pomaly ale iste ho bude narocnejsie odrazit nez otvorit tieto moderne zamky v autach...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 11:48

zopar postrehov este:

- 206 ma megahlucne zamykanie lowcostove, tam by majitel mal vediet na 20 metrov, ze auto sa mu zamklo. Za OEM vysielace bez alarmu by som vsak ruku do ohna nedal (najma bez dodatocneho alarmu)

- bezny kvalitnejsi alarm (aj tie starsie!) pouzivaju VZDY plavajuce kody, tj vzdy uplne iny na odomykanie a zamykanie a podobne. Preto je podla mna nemozne, aby si niekto "nahral" kod a s tym istym ho aj odomkol. Ak ma niekto nejake vyspele zariadenie a dekodery, ktore poznaju algoritmy vacsiny vyrobcov alarmov, tak by som veril tomu, ze to vedia odomknut.

- to ze vam auto blikne nic neznamena, nevyhnutne je manualne si overit zamknutie, ale to nerobi kazdy. Rusicka nie je ziadna blbost!!!!! je to najbeznejsi sposob ako sa ti auto nezamkne.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa scream » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 14:19

No ja chapem, ze rusicka sa logicky da pouzit... ale ta vacsina aut blikne/pipne obvykle aj rozne pri zatvarani, otvarani. Pri pouziti rusicky by sa teda nic nestalo a teda majitel pokial neni hluchoslepy, tak mu dojde, ze sa auto asi poriadne nezamklo... ja zas v aute nenosim nic co by mohli ukradnut, maximalne radio aj to panel vyberam zakazdym.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa moschino » Nedeľa, 1. Apríla 2012, 15:46

Mnooo za prve je mi luto co sa stalo... :neutral:
Za druhe jeden vecer som prisiel pred barak pozeram passat asi r.v.2003 ma stiahnute okna obe vodic a spolujazdec... Volam policiu pridu a skonstatuju ze je to bezne: stiahnute okna a deaktivovany alarm.... Cize si myslim ze nacitat kod a nasledne odomknut je ,,jednoduche,, kedze chalan zamkol.... A vzdy je dobre rucne skontrolovat ci sa fakt zamklo....
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Krádež - Slovnaft pri Vajnorskom jazere, D1-prístavný mo

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 4. Mája 2012, 11:47

Mmm, to su veci. Ja nastastie s tymto este skusenost nemam, nikdy mi nic neukradli z auta. Rusicky su odst rozsirene, viac krat sa mi stalo, ze mi neslo zamknut a bolo mi jasne, preco... Raz mi kolega hlasil, ze ziadne firemne auto dole na parkovisku nejde zamknut. Urcite sa v noci nedohodli, ze bude strajk :-) Skusat klucku neskusam, zena ano :-) A uz v Corolle som mal namontovane nase monitorovacie zariadenie a mal som pripojene snimace dveri. Cize SMS hned, ako sa dvere otvorili. Na tej pumpe by take cosi mozno pomohlo. Zacnem si ale teda davat vacsi pozor na toto. lebo mna este nikdy nikto vlastne neokradol (politikov neratam), tak som az moc malo ostrazity.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných