Žilina - Banská Bystrica

Fórum o všetkom a o ničom
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 25. Januára 2012, 14:18

V piatok 25.1 mám cestu do Banskej Bystrice zo Žiliny. Vie mi prosím niekto povedať v akom stave su cesty tým smerom ? Či sa oplatí prevetrať auto alebo radšej využiť vlakovú dopravu. Neskutočne moc sa mi nechce ísť vlakom, ktorý ide okolo 5tej ráno. :cry:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 25. Januára 2012, 19:38

Ktorý rok? Bo tento je 25.1. v stredu (to je veru dnes bratu) a prezmenu piatok bude 27.1. :D
Zalezi ci mas dialnicnu ci nemas, v podstate sa da ist 3 trasami:

1) ZA - Rajec - cez Kľak - Prievidza - Handlova - Ziar n Hronom - Zvolen - BB
- asi najdlhsia trasa, v zime moze byt "ftipny" Klak, casto to byva uzavrete. Inak pohodicka trasa, zo Ziaru do BB mozes frcat po dialnici a sice km je to najdlhsie, ale co sa tyka spotreby tak to nie je najhorsie, praveze skor naopak

2) ZA - Martin - Turcianske Teplice - Sturec - BB
- neviem kedy v piatok pojdes, ale ver ze niekedy poobede je radost ist popod Strecno (vsak to poznas), za Martinom by som odporucal zobrat to "skratkou" cez Moskovec, inak bude mat tvoj podvozok radost a Ty takisto. Za Turcianskymi dolava na Sturec, fajn cesta v lete, v zime byvaju casto skrizene kamiony, zides zo Sturca asi pomaly v BB. Kilometrovo v pohode, na spotrebu ako-tak.

3) ZA - Martin - Turcianske Teplice - Kremnicke Bane - Kremnica - Stara Kremnicka - ZV - BB
- z mojho pohladu asi nahrozumnejsia trasa ak pojdes v nejakom rozumnom case okolo Strecna, Martin - Turcianske obist ako v bode 2), potom za Turcianskymi ale nezabocis dolava ale pojdes rovno, smerom na Kremnicke Bane. Tie byvaju vacsinou otvorene aj vtedy ked uz Klak alebo Sturec zhasnu, cesticka celkom prijemna, o5 parada v lete. Takisto je krasna cesta (ktoru som este osobne nevyskusal, ale chystam sa na to) z Kremnice cez Nevolne, Ihrac a do Trnavej hory - vraj je to vychyrena cesticka na uzitie radosti z jazdy. Zo Starej Kremnicky nabehnes na dialnicu (prip z Trnavej hory ides chvilu po starej ceste a napojis sa na dialnicu neskor) a ides po dialnici cez Zvolen az do BB. Prijemna cesta aj na spotrebu, jediny vacsi kopcek su tie Kremnicke vrchy, ale povedal by som, ze miernejsie ako Sturec resp Klak.

Ak nemas dialnicnu znamku a isiel by si po starej ceste cez Trnavu horu a potom dalej na Zvolen a BB tak daj echo a napisem Ti detailnejsie ako ist, bo znacene to tu je dost naprd. A su aj useky kedy sa da nabehnut aj na dialnicu lebo z nej zides o 500m dalej. A proste podobne figliky by som poradil. Cesty mimo dialnic su tu ako vsade na Slovensku, jamy sa najdu, ale celkovo su tu prijemne cesticky (pekna priroda naookolo robi svoje).

Cesty su na vacsine usekov v pohode, len Martin - Turcianske je horor, najlepsie obist, inak samo kde-tu sa najde nejaka jamka. Vlakom by to vyslo asi lacnejsie, tusim stoji do BB cca do 6€, takze obojsmerka okolo 12€. Autom Ta to vyjde drahsie, ale zase mas pohodlie, ides kedy chces atd.

Na Tvojom mieste sa zariadim podla pocasia, ver ze ak bude snezit tak sa Ti pojde fest naprd a v tomto pripade je lepsie vstat a potom si pospinkat vo vlaku ako sa bat ci to niekde na tych priesmykoch neopres (alebo niekto do Teba, + skrizene kamiony su standard ak zacne kydat to mokre biele svinstvo). Vlastne skusenosti.

BTW, na ako dlho tam ides, len na otocku? Keby nieco tak som nedaleko, hadam nemusim pripominat ;-)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 25. Januára 2012, 22:20

Spider, dakujem za vycerpavajucu odpoved ;) Datum som si naozaj pomylil, ma to byt 27meho.
Idem len na otocku, inak by som dal vediet, ze budem pobliz uz davno. Vobec sa mi tam nechce ist, lebo za 20 minut som vybaveny a cestovat budem pol dna dohromady (vratane bludenia po BB :D) Potreboval by som tam najst katedru psychologie UMB. Par rokov dozadu som na UMB bol a pamatam si len kopcisko a haldy snehu.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 26. Januára 2012, 14:51

Poznam, ked som si cez vianoce zabudol doklady vo Zvolene tak moja vlakova otocka bola takisto zabitie pol az tristvrte dna (vstaval som nieco po stvrtej rano a prisiel do ZA tusim o jednej poobede).. v BB sa moc nevyznam, takze asi neporadim.. viem asi tolko co Ty, ze je tam cosi na nejakom kopci :D

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 26. Januára 2012, 18:22

Neboj ništ...sadni do afta a jechaj....je sucho, myslím, že sa nemáš čoho báť....ak pôjdeš cez Šturec, tak len bacha na potôčiky, ktoré zvyknú vytekať na cestu....ja som viac chodieval cez Kremnicu, keď som chodil na intrák do ZV...je to aj krajšia cesta podľa mňa.
Ale ani Šturec nieje až taká tragédia, len si treba dávať viac bacha....a je to o čosi kratšie samozrejme a k tomu je aj UMB viac zo strany od Šturca ;-)
Drž si ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 26. Januára 2012, 20:09

Súhlasím s chmelom, takisto dávam prednosť Kremnici pred Šturcom. A keď idem hore na Žilinu, čo je väčšinou piatok poobede, tak neriskujem zápchy pod Strečnom a idem cez Prievidzu a Kľak, týmto smerom sa mi to páči ešte viac ako cez Kremnicu. Najmä potom za Kľakom smerom na Rajec mám rád keď je prázdna cesta, krásnou predpisovou 100večkou sa tam dajú pekne rúbať zákrutky :) Oki, niekedy aj viac ako stovečkou :)
Ak bude pekne, čo by malo byť, tak kľudne sadni do auta, je to veľmi príjemná cesta sem na doľniaky. So slniečkom za ušami je to paráda.

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 27. Januára 2012, 09:56

Diki kluci za uzitocne rady ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
petsvk
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 24. Augusta 2011, 17:25

Re: Žilina - Banská Bystrica

Príspevok od používateľa petsvk » Piatok, 27. Januára 2012, 10:45

Ťoyota Yaris 1,3 2008

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných