paypal ucet

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

paypal ucet

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 16. Marca 2011, 17:46

ahojte, mam paypal ucet, uz som ku nemu priradil aj svoje IBAN, no ked dam volbu add funds tak pise, ze sa neda pridat peniaze...

potrebujem zo svojho uctu poslat prachy na paypal ucet... vie mi niekto poradit ako sa to da?

Bankovu kartu mam slovenska sporitelna Visa ale je len eletronic use only takze meno, cislo karty a valit trhu su mi nanic, stym nepohnem.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
LukasM
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Streda, 16. Februára 2011, 14:30

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa LukasM » Streda, 16. Marca 2011, 17:57

z karty si na PP peniaze neposles, ked tak z toho uctu, ak si ho spravne pridal
mas ho uz verifikovany? inac to nepojde myslim,
ak chces nieco platit a svoju kreditnu/debetnu kartu mas na PP pridanu, tak ti to automaticky pojde z karty, nemusis mat peniaze priamo na PP "ucte"
Corolla E12, 4ZZ-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 16. Marca 2011, 18:01

lenze kreditnu a debetnu kartu si pridat nemozem, kedze je len na elektronicke pouzitie....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
LukasM
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Streda, 16. Februára 2011, 14:30

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa LukasM » Streda, 16. Marca 2011, 18:04

myslim, ze visa by mala ist pridat, pozri ci mas vzadu VCC kod, taky trojmiestny, ked tam je tak pridat kartu pojde, ja mam tiez pridanu visu, visa sa deli na classic a electron, obidve by mali ist
cez ten bankomatovy ucet by sa teoreticky mali dat poslat peniaze na PP, len neviem ako to je so Slovenskom, viem ze s tym boli nejake problemy alebo obmedzenia neviem jak presne to je dnes
Corolla E12, 4ZZ-FE

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa liguere » Streda, 16. Marca 2011, 18:07

neviem isto, ako to funguje zo SK uctami, paypal mam naviazany na UK ucet, kedze som tam kedysi zil...
ale tam to fungovalo tak, ze si mohol k paypalu priradit kartu (debetnu, kreditnu...) alebo priamo ucet. postupom casu sa trosku preorientovali a moznost previazat paypal s uctom je vysoko preferovana (aspon ja mam taky dojem z toho celeho). takze pre teba najlepsia cesta je asi fakt priradit tam rovno ucet. ale ak mas kartu co ma pri podpisovom pasiku aj nejake cisla - tzv. CVV kod ci ako (napr. mastercard, visa electron ci klasicka visa) tak by to nemal byt problem pridat aj kartu.
a funguje to tak, ze sa neposielaju peniaze na paypal ucet, ale pri zaplateni cohokolvek cez paypal si on sam stiahne z jemu priradeneho zdroja patricnu sumu.
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 16. Marca 2011, 18:13

jaj tak.... hm, no este nieco pospekulujem natom... lebo mam tam uz nieco, ale to som ziskal na PTC strankach a to je malo....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 16. Marca 2011, 18:37

VISA Electron ani iné lokálne platobné blbosti Ti nepomôžu. Potrebuješ poctivú embosovanú kartu.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa stenky » Streda, 16. Marca 2011, 18:44

Rasťo napísal:VISA Electron ani iné lokálne platobné blbosti Ti nepomôžu. Potrebuješ poctivú embosovanú kartu.
tak ja to platim obycajnou debetkou k studentskemu uctu v slsp Visa Electron. Trik je v tom, nastavit si limit na platbu nna internete z 0 na X eur denne. da sa to pohodlne z ebankingu za merny poplatok.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa Mysiak » Streda, 16. Marca 2011, 18:56

embosovaná karta je nato najideálnejšia. Tiež som si chcel kedysi založiť paypal, ale nemal som embosovanú kartu tak potom ma to jaksi prešlo.
Ak máš prispôsobený účet k takýmto transakciám, a aj overený pay pal účet nemal by to byť problém. Jedine žeby tá paypalová spoločnosť nemala rada tvoju banku :) To zistíš vo svojej banke.
Ináč mohli by fungovať aj neembosované karty tie ktoré majú na zadnej strane ten 3,4 miestny kód ale ani nemusia, treba vyskúšať.
Začal som si to zase pozerať nejaký návod na to som našiel http://www.recept-na-zivot.sk/index.php ... BA%C4%8Dtu
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
LukasM
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Streda, 16. Februára 2011, 14:30

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa LukasM » Streda, 16. Marca 2011, 19:24

pardon, je to CVV kod, nie VCC ako som pisal, ano priamo ucet je v tejto dobe asi lepsie mat pridany, ale ako som spominal na Slovensku tam boli nejake obmedzenia/problemy, VISA karty by mali ist pridat vsetky, myslim, ze nepodporuju iba MAESTRO karty
Corolla E12, 4ZZ-FE

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa kracken » Streda, 16. Marca 2011, 21:00

... ja mam k paypalu prradenu standardnu Visa electron z TB... funguje bezproblemovo...
akurat som musel pisat do TB, aby mi po "testovacej" uhrade poslali overovaci paypal code...
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 17. Marca 2011, 07:20

Ja som si paypal účet zakladal asi pred rokom či dvomi, mám Visu Electron s tým CVV kódom a bez problémov funguje. Jediný limit je asi limit kreditky a transakcie cez ňu, ak je na kreditke limit napr 300€ za deň tak pochybujem, že by som na ebay-i zaplatil nejakú 500€ vec.. ale limit sa dá zmeniť, že.. inak postup pri zakladaní paypal resp ebay účtu je niekde na webe, v skratke - zadáš údaje o karte, oni urobia pokusnú transakciu, Tebe príde ten overovací paypal code (už si nepamätám či mailom alebo Ti to pošle banka), zadáš, potvrdíš a je to.. transakcia bola pred rokom v hodnote tuším okolo 2 alebo 2,5€, pri prvom nákupe Ti to zase vrátia. Skús pohľadať na nete viac info ohľadom zakladania ebay účtu a paypalu, je toho celkom dosť. Vieš ako - všetko je na webe ;-)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 17. Marca 2011, 08:09

ten overovaci kod sa ti objavi na vypise z uctu, alebo na ebankingu v trnasakciach pri tej PP platbe
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: paypal ucet

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 17. Marca 2011, 09:24

no tak toto som este nespravil... kedze ked som zadal cislo karty aj ten 3miestny zadny kod, stale mi to vyhadzovalo chybu.... ja som myslel ze preto, ze ta karte je len na elektronicke pouzitie... hm....

ale viem, ze ani ine veci som si kupit nevedel len na zaklade udajov z karty... a kamosovi to islo, tak som to riesil presunom financii ku nemu a on mi to objednal-zaplatil....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných