Corolla AE92 Gt-i E9

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 7. Marca 2011, 14:50

Ako tak brúzdam netom tak som nechcene natrafil na tento typ Corollky. Zamyslel som sa nad tým, že koľko ich u nás je? Myslím tie čo sú schopné jazdiť, majú TP a všetko EK,STK...
Predsa je to už "dáma" v rokoch, ale napriek tomu je podľa mňa vždy krásna. Až sa mi tisnú slzy keď si spomeniem na našu "holčičku" bielu, prvá Toyota v rodine, neskutočná, proste vždy šla :cry: a dúfam že do teraz ešte jazdí ;-)
Ako som už nedávno spomínal, rád by som si zadovážil ďalšie vozítko do rodiny a samozrejme že Toyotu :!:
Mal som viac vyhliadnutých od "šporťákov" po off-road :D no momentálne sa musím finančne sústrediť inde, takže moje sny sa odkladajú :cry:
Natrafil som na jednu na bazoši, je dosť ďaleko od RV a ísť tam a späť na prázdno sa mi nechce aj keď sa rád len tak prevážam :D
Hodím sem link, niekto kto ju má v okolí a mal by čas tak by som bol rád keby na ňu hodil oko :D
Jo a odmyslite si ten FOFR pruh na kapote a tie debilné nápisy na kufri :evil:
LINK :arrow: http://auto.bazos.sk/inzerat/6166515/To ... -v89kw.php

Jednu krásku som našiel aj v HU iba tak na foto a je fest pekná ;-)
Ilustračné foto:
Obrázok

Na záver by som dodal, že budem rád ak sa pridáte do "kecania" a nahodíte pár info.

P.S. Ospravedlňujem sa za dlhý a nudný topic, ale keď sa rozpíšem tak neviem prestať :D
Vďaka ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 7. Marca 2011, 15:18

Strieborna parkuje v BA na palisadoch pri krajnici s luceneckymi znackami tusim. Raz ked som siel okolo podnapity som si ju tusim aj cvakol :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 7. Marca 2011, 15:46

stenky napísal:Strieborna parkuje v BA na palisadoch pri krajnici s luceneckymi znackami tusim. Raz ked som siel okolo podnapity som si ju tusim aj cvakol :D
Založ mu cetlík za stierač či sa jej náhodou nechce zbaviť :D
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 8. Marca 2011, 06:29

Prednedávnom tu bola jedna skutočná AE92 GTi s RedTop-om na predaj za 800 a nik po nej ani nepozrel. Dnes sa jej chalan snaží zbaviť, ale má smolu lebo už je bez papierov - nestihol ju včas prepísať a pokuta za oneskorený prepis by bola väčšia ako cena auta, tak ju papierovo rovno zrušil. Na druhej strane tu dnes básniš o LB, resp. saloon verzií, ktorá ani nie nemá nádych športovosti + je o hodne ťažšia ako HB AE92.
Na takéto autá sa čaká - nekupujú sa ako rožky v tesku. Skutočných AE92 GTi behá po SK hodne, ale "míňajú sa", lebo opravovať sa to neoplatí a ani 4A-GE v origo stave, bez GO nie je žiadna výhra. Za rovnaké peniaze zgenerálkuješ 2ZZ-GE a to je už úplne iná káva - rozdiel bude len nadobúdacia cena motora ako takého (cca 500-600 euro).
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Avensis » Utorok, 8. Marca 2011, 08:16

Rasťo básnim, lebo LB sa mi páči viac ako hatch ;-) Nejde mi o športovosť, proste potrebujem narýchlo auto a ako vhodná alternatíva by bola AE92. Priateľka potrebuje chodiť na skúšky a ja tiež potrebujem druhé auto nakoľko chcem Cecilku dať do kopy no bez auta nemôžem byť ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 8. Marca 2011, 10:47

Tak neviem - no...môžeš urobiť challenge - koľko toho prežije Toyota pod 1000 euro bez investovaného čo i len jedného eura (okrem benálu). Za túto cenu to bude veľmi krátky život, resp. ak bude dlhý, tak s poriadnym utrpením. :?
Hovoríš že to auto bude využívať aj Tvoja priateľka? - no to asi nepôjde bez posilňovača - tu by sa mohla vyjadriť Maťa - plne ju chápem že sa jej za volant Kačenky bez posilňovača moc nechce, keď ma vidí ako s ním občas zápasím :oops: ako nie že by som nevládal, ale je to celkom telocvik - hlavne na parkoviskách hypermarketov.
Takže byť Tebou, tak na dačo takého rýchlo zabudnem: http://toyota-corolla.autobazar.eu/13-x ... 50900.html http://toyota-corolla.autobazar.eu/13-x ... 02169.html Aj keď je pravda, že práve tieto vozy toho vydržia pravdepodobne najviac - v podstate kým úplne nezhnijú. Zas na druhú stranu budú pre Teba a Tvoju polovičku poriadnym utrpením.
Potom sú tu za pár euro Camriny, ale majú priveľké motory a rozmery - benál išiel poriadne hore a keď si uvedomíš, že v lete bude reálne na 1.50,- euro za liter a Ty budeš lietať hlavne kombinovane a mesto, bude to maso. Zas tieto autá prežijú aj čerta diabla a zhnijú podstatne neskôr ako "ekologicky recyklovateľné" tašky z hypermarketov.
No a do 1000 éčiek si zas tam kde si bol - má to posilňovač, má to celkom slušný motor čo nepožerie aj trávu kolo cesty a zas je to kua Celica: http://toyota-celica.autobazar.eu/16-sti-id2071172.html - proste nenavyberáš.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Avensis » Utorok, 8. Marca 2011, 13:04

Uvidímo ako sa vraví :D Preto by som rád šiel pozrieť aj tú čo som dal v prvom príspevku ;-) Nechcem ju hneď zatracovať bez toho aby som ju videl, len preto že je na nej nízka cena. Rátam s tým, že čo to potrebuje vymeniť po toľkých rokoch. Hlavné je aby aspoň leto prežila bez vážnej ujmy :D . Mne sa jedná o to, že čím skôr dačo nájsť aby bol čas na Cecilku v lete a keď spomínaná Corollka doslúži tak si ju odveziem do práce a pôjde na večný oddych :D poprípade ju strelím za babku a bude ;-)
Mne servo nechýba až tak :D jazdil som na našej starej E9 LB a tam bolo servo, ale už nešlo vôbec a bola dokonca ťažšia (1,8 hladký diesel). No priateľke by som to nespravil :D Jednoznačne keď bude aj ona jazdiť tak servo musí byť ;-)
Celicu už nie, aspoň nie teraz, to ešte má svoj čas a to musí byť min. 2,0l ;-) Proste potrebujem niečo medzi :D Celkovo ma to napadlo všetko len tak, zamyslel som sa a hlavný dôvod bol ten, že týždeň som chodil pešo do práce :lol: to by bolo všetko ok ak by som nemusel prevlačovať notebook a pokladnicu plnú prachov :D
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
anitram
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Utorok, 10. Novembra 2009, 19:51
Bydlisko: Ružomberok

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa anitram » Utorok, 8. Marca 2011, 22:30

Potvrdzujem Rasťove slová, ja ako baba by som si len ťažko zvykala na jazdenie bez posilňovača riadenia. Hold z lepšieho na horšie sa ťažko zvyká 8) a taktiež mi absolútne nevyhovuje športový podvozok. To auto mi príde strašne tvrdé a cítiť na ňom pomaly aj najmenší kamienok, keď po ňom človek prejde. Ale čo treba uznať, že naša Kačenka keď sa jej chce, tak ťahá ako dračica 8) občas keď Rasťo za pár sekúnd zrýchli z nuly na sto, (narobí tým na ceste väčší - menší rozruch a rozčarovanie iných nových áut, čo si patrične užíva - sorry láska :o ) človeka to priam "pribije" do sedačiek a v tej chvíli to autíčko zbožňujem. Kačenka je proste len jedna a my obaja sa jej ako autu čo si prešlo takú dlhú cestu k jej dnešnej vizáži a motoru, čo má nalietaných skoro 300 000 kilákov iba zhloboka pokloniť. Kiežby sa toľko kilákov dožila v zdraví aj nasa KRAVka RAV-ka :mrgreen:
Toyota Rav4 2.0 D-4D 2002
Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 9. Marca 2011, 08:33

Mi mame e9gti liftback a ta ma posilnovac. ale treba si to poskusat nazivo idealne aj s drahou. zuzka na e9 jazdila a nemala problem. len ze ta nasa nema sportovy podvozok :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla AE92 Gt-i E9

Príspevok od používateľa Avensis » Streda, 16. Marca 2011, 17:26

Ak všetko dobre dopadne v sobotu sa idem na ňu pozrieť do Prievidze ;-) Tak držte palce :D Možno pribudne do vozového parku :D
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných