Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Fórum o všetkom a o ničom

Čoho ste zástancovia ?

Pôvodný stav (továrenský)
13
33%
Jemné zasiahnutie (fólie, krídlo, elektróny...)
26
67%
Úprava (optický tuning)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 39

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa Avensis » Piatok, 23. Júla 2010, 14:19

Zaujímalo by ma čo sa Vám najviac pozdáva, čoho sa pridržiavate, čo Vás osobne najviac nadchne keď vidíte Toyotu, nekonkretizoval som žiadny presný model, beriem to všeobecne.

Ide mi o to čo je Vám najbližšie, či sa Vám viac páči pôvodný (továrenský) zjav, alebo to "jemnejšie" doladenie typu fólie, rôzne elektóny, krídlo, podnárazníky (lízatká) atď alebo ten tuning. Nejde mi o úpravy motora, podvozku a tak, jedná sa o vzhľad ;-)
Naposledy upravil/-a Avensis v Piatok, 23. Júla 2010, 20:36, upravené celkom 2 krát.
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 23. Júla 2010, 14:24

trochu zle si to napisal, pretoze tuning je sprzneny len v nasich sedlackych podmienkach a vnimani, ale inak sa jedna o seriozne upravy na motore napriklad, vacsie vrtanie, vyssia komplresia, lestenie kanalov sacich/vyfukovych, tvrdsie pruziny ventilov, ladene zvody, riadiace jednotky, nasavania, montaz turba, modifikacia podvozkov podla ucelu pouzitia auta (okruhy, drift, street), montaz klietky, povinneho vybavenia FIA atd. Trochu si to zle nastavil, pretoze seriozny tuning su mechanicke upravy profesionalmi na aute a potom je aj opticky tuning, co vela ludi povazuje potom za tuzing, lebo niektori majitelia to presvihnu.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa Avensis » Piatok, 23. Júla 2010, 14:28

Andy ako som už uviedol, ide mi iba o zovňajšok auta, dajú sa zohnať aj dobré a značkové tuningové diely s USA DE a tak.
Motorické a jazdné úpravy som naschval vynechal preto lebo je to rôznorodé tak ako to uvádzaš aj ty ;-)
Edit: Vymazal som tuzing :razz:
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

ToyoCarE

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 25. Septembra 2010, 11:16

ja som za to byt co najviac nenapadny zvonku. Vsetko tovarenske diely,, maximalne funkcne veci,, napr difuzor pod zadnym naraznikom, dva vyfuky,, to stale nieje este podla uprava. A v predu mozno naraznik nizsi, kvoli zmenseniu prudenia vzduchu popod podvozok,, ostatne by som dal do uprav mechanickych,, motor, podvozok, brzdy.. ALe z vonku aby to vo najviac bolo ako z fabriky.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 27. Septembra 2010, 07:36

Zalezi od toho ze co. osobne som proti tuzerskym zasahom ktore nicia motor a karoseriu stavaju na uroven vesmirnych lodi. a zvysne uz zalezi od vela veci. ak vidim kombi tak jemne zasahy v podobe folii a vhodnych elektronov mozu byt plus, ak vidim veteran tak radsej seriovku, ak vidim sportak tak but ucelove zasahy vramci normy alebo prestavba do vrchov / kruh / drift ale rozhodnie nie uchylnosti ako lambo dvere a podobne hovadiny.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Besatt
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Augusta 2011, 17:26
Bydlisko: Sutton In Ashfield
Kontaktovať používateľa:

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa Besatt » Utorok, 23. Augusta 2011, 00:55

Hmm... som skôr za decentné vylepšenie zovňajška, netreba to preháňať, ale motor, podvozok a brzdy... prečo nie? ;)
Toyota Celica 2.0i Turbo 4WD 1992
ex: Mazda MX6 2.5i GT 1996
ex: BMW 318iS E36 1996

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa sonnicek » Utorok, 23. Augusta 2011, 12:43

taktiez som skor za nieco nenapadnejsie v podobe folie kridielko a nejake elektrony, ale zase zalezi aj od auta, inak ma strasne laka predstava nejakej neskutocne bestie (vykonovo) a nenapadne zvonku aby to poriadne nasralo cloveka ktoreho obiehas :mrgreen:

grexos tie lambo dvere su strasna vychytavka a nie je to len pozerstvo, ked mas nejake to coupe a zaparkujes do uzuckeho miesta (cim dalej tym viac) a mas jedny velke slonie usi ktore neotvoris do boku alebo len pootvoris tak ze sa stoho neda vystupit, je toto prave riesenie :)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Pôvodný stav, jemný zásah, úprava

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 23. Augusta 2011, 12:47

Toz ja sa momentalne snazim silou mocou zohnat zadne plato bez reprakov, takze moj nazor na rozne upravy auta je asi jasne badatelny... ;-)

Elektrony som si sice kupil teraz tiez, ale original Toyotacke, ktore boli dodavane k mojmu autu, len som ich kupil od ineho majitela... :roll:
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných