vyber TV

Fórum o všetkom a o ničom

LCD? LED LCD? PLAZMA?

LCD TV
5
25%
LCD LED TV
10
50%
PLAZMA TV
5
25%
 
Celkom hlasov: 20

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

vyber TV

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 17. Júna 2010, 20:09

pomožte mi vybrat TV... cena by mala byt do 800-900eur, uhlopriecka okolo 80-95cm...
hlasujte z troch moznosti v ankete. Piste skusenosti, ponuknite konkretny model... do mesiaca by som chcel nieco :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa aspire » Štvrtok, 17. Júna 2010, 21:59

Ehm, zabudol si na CRT, viem že si myslite že je to prežitok, ale kvalitné CRT ti nič nenahradí. Toť môj názor. Ináč už aj ja mám LCD, ale doma máme CRT a pocitovo je obraz kvalitnejší.
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 18. Júna 2010, 07:03

Gabo to je tazko len tychto par parametrov. treba si nastudovat o tych technologiach na nete. ja osobne mam LCD preto ze som chcel nieco mensie co mozem pouzivat aj ako monitor. tv moc nekukame totiz. dolezitejsie je ale este rozlisenie.
urcite by som bral full HD.

Kamarat si inak dost pochvaluje panasonic vieru s pripojenim na net - pozeranim videii cez net. ale viac ti k tomu asi nepoviem lebo v tych lepsich segmentoch nemam prehlad :(
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 18. Júna 2010, 08:15

aspire napísal:Ehm, zabudol si na CRT, viem že si myslite že je to prežitok, ale kvalitné CRT ti nič nenahradí. Toť môj názor. Ináč už aj ja mám LCD, ale doma máme CRT a pocitovo je obraz kvalitnejší.
ano, vtom mas pravdu... u nasich mame crt panasonic sirokouhly 100Hz, ktory stal cez 2000eur pred 10rokmi a obraz je stale vymakany... ale do obyvacky potrebujem nieco slim-ovejsie :-)

az tak do detailov nechcem parametre rozoberat, niesom ziadny fachman, ani fajnovka na telky... fullHD parameter by sa ale mal dostat do tej ceny... snad.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 18. Júna 2010, 09:06

ja mam od minulych vianoc LED ťamťung, (ue40b7000) vysiel ma vtedy nieco malo cez tisicku so vsetkymi akciami. Chcel som nieco lacne, okolo 500-600 evri, 32palec (80cm) ale ked som prisiel do predajne, a porovnal LED-ku s ostatnymi, tak bolo jasne ze radsej budem hladny este...
A k technologiam, dost u mna rozhodlo USB pripojenie s podporou prehravania multimedii, takze som si kupil 1,5 TB ext. HDD, nadrbal hafo filmov, hudby a pustam z neho. DVDcko som mal za pol roka tusim 2x pustene :-) . A tiez podpora DLNA, internet TV, DVB T/C s mpeg4 dekoderom, atd atd...
Ked teraz pridem k niekomu co ma "obycajnu" LCD alebo plazmu, tak mi ten jeho obraz pride oproti mojmu taky nejaky zasedively, vyblednuty...
A ozaj, pri beznom vecernom pozerani spotreba 20-30W... :-)
No a ten slim dizajn... popici... :-D
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 18. Júna 2010, 10:58

Choď do NAY, alebo do hocakej inej predajne kde majú všetky technologické typy. Nechaj si to zapojiť cez plné HDMI na 3 nezávislé DVD playere. No a vyber si obraz ktorý sa bude najviac páčiť pri základnom nedynamickom normálnom nastavení.
Moja skúsenosť - poradie kvality obrazu:
1. CRT - naj obraz, ale malé uhlopriečky a strašne nespratné... :?
2. PLAZMA - po CRT najlepšie zobrazenie čiernej a najprirodzenejšie farby - pravda je to už VIERA PDP
3. LCD - technológia pomaly asi dobehne kvalitu plaziem v zobrazení čiernej, ale zas technológiu neodrbeš
4. LED - zobrazenie farieb je aj u najdrahšieho LED horšie ako u lacných plaziem :? Zobrazenie čiernej síce slušné, ale tie farby, ťahanie očí a pozorovacie uhly... :? Na druhej strane majú LED TV nižšiu spotrebu - cca o 1/3.
Čo sa týka HD, tak je to v súčasnosti zbytočnosť, lebo je strašne málo BR a DVD HD nosičov v filmami v HD. TV tiež vysiela strašne málo v HD kvalite. No a ak máš na tú telku napichnutý mediaplayer, poprípade pozeráš zosmahnuté DVD, tak je obraz aj tak otras - ak má 480 riadkov, tak je to úspech. Píšem o súčasnom stave - samo technológia sa v tomto smere slušne rozvíja.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 18. Júna 2010, 11:29

no, Rasto, dovolim si nesuhlasit, ze LEDky maju najhorsi obraz, farby...
Je to podla mna hodne subjektivne, komu ako vyhovuje. Kamarat co ma LED TV tak ma vkuse nastaveny plny dynamicky rezim a ked sa na to pozera "bezny" uzivatel, aj ja napriklad, tak ti ide oci vytiahnut :-D Vecer v tmavej izbe to musi byt samovrazda. Odtien ciernej si mozes nastavit podla toho ako potrebujes. Ja to tiez nemam na najvacsom stupni, lebo mi to viac vyhovuje. A pozorovaci uhol? Kto sa bezne diva na TV z vacsich uhlov ako cca 160°? A pozorovacie uhly sa u vsetkych TV uz dobre 3-4 roky hybu od 170°, vacsinou 176-178°
Ked kamarat kupoval TV, maju doma Vieru rok staru, co bola tiez z najvyssich radov, teraz asi mesiac dozadu dosiel do predajne (inak tiez NAY :-) ) doniesol si orginalku BR Eatrh (ten dokument so Sverakovym komentom) a skusal... Chcel nieco lacne pre decka do izby, a nakoniec kupil LEDku samsung radu 8000 a svoju megaplazmu prestahoval detom...
Mne sa napriklad nepaci zvuk, ktory maju pana plazmy... nejako mi proste nejde... ale zas len subjektivny nazor, a niekto moze povedat, ved aj tak mas zvuk cez kino, ne?
ale vravim, kazdemu vyhovuje nieco ine, gabo, musis skusit a porovnat... a nezabudaj aj na ine veci, nie len obraz... Napr. Sonycka uz valia aj s DVB-S (satelitnym) tunerom, tym padom nepotrebujes dalsiu skrinku na satelit, ak mas...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 18. Júna 2010, 12:13

Preto som napísal že si musí vybrať on a to boli moje subjektívne dojmy... ;-)
A o zvuku sa hádam nebudeme baviť kua...to chce jednoznačne oddelený zvukový systém...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Legon » Piatok, 18. Júna 2010, 12:32

Rasťo napísal:Preto som napísal že si musí vybrať on a to boli moje subjektívne dojmy... ;-)
Mozem potvrdit, vzdy som kupoval TV podla subjektivneho pocitu v nejakej velkej predajni, kde som mohol jednotlive TV priamo porovnat, proste ako na mna posobi obraz, poprosil som ich nech mi pustia to ci ono a podla toho.

a samozrejme veci ako DVB, HD a uhlopriecku to uz musis sam.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 18. Júna 2010, 14:48

ale vpredajni mi je to prd platne, kedze tam je miestnost osvetlena na neviemkolko luxov a predsa v byte je to ine, alebo vecerne pozeranie je ine... (ci im mam dat v celej NAY zhasnut svetla?) :-D hlavne mi ide o vase skusenosti, teda hlavna otazka je ci LCD, LED LCD alebo PLAZMA :-) zvysok si uz doladim :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 20. Júna 2010, 21:11

Takže očakávaš skôr kvalitné robrazenie čiernej? - tam nemáš moc na výber - buď plazmu, alebo LED - zvyšok je o financiách.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 21. Júna 2010, 06:41

v piatok som bol v tescu a zhodou okolnosti som sa motal kusok od elektroniky tak som sa zbehol kuknut. mali tam lcd philips a plazmu panasonic. bral by som asi plazmu co sa tyka kvality obrazovky a vysla nejakyc 600 brmbolcov celkom slusna velkost len si uz nepamatam aka konkretne
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
MIREKK
začiatočník
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Apríla 2006, 11:07
Bydlisko: SN
Kontaktovať používateľa:

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa MIREKK » Pondelok, 21. Júna 2010, 13:08

Ked to budes krmit analogovou tv tak si mozes kupit aj telku za milion eur a nikdy nebude mat pekny obraz. Pekny obraz dostanes az ked k tomu kupis dobry zdroj signalu. Pozeranie filmov cez BLUE RAY a HDTV stanic ti s takej telky spravia velku radost. Je to dost velky rozdiel kto to nevidel iba zbytocne mudruje. Dost rozdiel je ked je stanica upscalovana do HDTV aj ked to nie je to prave HD. Bohuzial u nas tych hd stanic vysiela pomenej. Pre domacke pouzitie by som skor volil plazmu aj pri horsom zdroji signalu ma o nieco lepsie vykreslenie ako lcd ktore pixeluje.
http://www.4age.net
ex car:Toyota Corolla E9 Gti 3D Hatchback, engine:4AGE 20 valve

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 21. Júna 2010, 18:32

citam citam :-)
mame magio satelit, ale neviem, co za signal ztoho lezie... :-) ;-)
no na notebooku mam fullHD a pozeral som aj blueray a je to ozaj sakra rozdiel .-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: vyber TV

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 21. Júna 2010, 19:45

neviem ci magio nieje zrovna analog pri ktorom ti bude akekolvek HD zariadanie na milu belu
my mame doma tiez full hd samsung obyc LCD TV a na to napojene este analogove UPC, obraz roztentovany vidno pixle ale z dialky sa to da. HD sa vyuziva hlavne z DVD ked sa sem tam zapne alebo ken cez HDMI napojim notas. to je nadhera. bezne filmy su sice priemerne ale hry a ostatne graficke zalezitosti su paradne :)
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných