Zaznam o dopravnej nehode

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 1. Júna 2010, 10:14

Neviem ci to tu je ale v skratke:

Vážený klient,

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že od 1.júna 2010 vstupuje do platnosti Zákon č. 144/2010 Z.z., z ktorého vyplýva Nová povinnosť pre účastníkov dopravnej nehody:

Každý účastník dopravnej nehody je povinný vyplniť a podpísať tlačivo zavedené pre účely náhrady škody - takzvaný Záznam o dopravnej nehode (Správa o nehode).

http://www.superpoistenie.sk/media/pzp/ ... nehode.pdf

Odporúčame vytlačiť si dve kópie, ktoré si uložíte vo vozidle. V prípade nehody ich vyplňte, podpíšte spolu s druhým účastníkom nehody a jednu kópiu si uchovajte pre potreby Vašej poisťovne.

Želáme Vám veľa kilometrov bez nehody.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

ToyoCarE

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 1. Júna 2010, 10:32

to chcem vidiet.. ci bude druhy ucastnik suhlasit a dokonca podpisat. Hlavne ak bude si mysliet, ze nieje vinny. Toto je totalne nezmyselne nariadenie.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 1. Júna 2010, 11:21

bolo to tam viac rozpisane ked nesuhlasi mas si zavolat policiu ja som to len orezal na to tlacivo
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Pavo.B.
panic
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Piatok, 5. Februára 2010, 14:57
Bydlisko: Veselí nad Lužnicí ( CZE )
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa Pavo.B. » Utorok, 1. Júna 2010, 11:32

u nas uz tohle plati "davno" , pro ty co se dohodnou a nevolaji cajty je to dobre , aspon se na nic pri vyplnovani nezapomene , jeste ze jsem to ale jeste nepotreboval

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa eman22 » Utorok, 1. Júna 2010, 12:12

Kravina

podla mna sikovny aj ked to podpise dokaze z toho vykluckovat a tebe ostanu len oci pre plac. Ked je cudzi vinny najlepsie je sa dohodnut bud na mieste na financnom vyrovnani, alebo volat policiu. Ine dobre riesenie nepoznam.
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa stefan-celica » Streda, 6. Apríla 2011, 23:47

Troku OT., ale nechcem zakladat novu temu, stalo sa vam niekedy ze ste predbehli fobiu zhodou okolnosti radar presne na hranici mimo obec-obec a nezastavili vas ale poslali pokutu domov? Isiel som tak max 80km-hod ale ked som ich predbehol uz som asi bol v obci hned som brzdil po meste aj tak nejazdim viac ako 70km-hod mimo obce aj xxx podla rozhladu...
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa liguere » Piatok, 8. Apríla 2011, 23:31

no take sa mi nestalo. a co, tebe poslali?
sice, napada ma trochu podobna situacia, ked sme leteli do porodnice som sundal bielu feliciu, v tej rychlosti som si stihol akurat vsimnut ze dnu je niekto uniformovany a v spataku som videl, ze ma v prednej maske dieru po radare, ale uz len dieru. vykaslali sa na mna, nahanat ma nezacali, to pochopili ze je im zbytocne. ani ziadny pozdrav postou neprisiel. bez fotky, cize bez dokazov, to asi nema cenu
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 8. Apríla 2011, 23:35

tak ku tomu, aby vas vedeli namerat ramerom (to ta parabolka v maske) je potrebne, aby vozidlo, ktore meria islo konstantnou rychlostou nejaky cas pred a po merani... takze ak on prave pridaval, resp brzdil pred dedinou, tak ta nenameral... a vacsinou ak meraju protismer, tak to ma nastavene v jednom uhle a len vtom okamihu ta vie namerat, ked ta v tom uhle vidi... takze je to malo pravdepodobne...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa stefan-celica » Nedeľa, 10. Apríla 2011, 18:18

Vcera si idem po jednej obci smerom z PO, pozeram policajna ochtavka prejdem okolo nej pozeram do spatneho, majaky a uz idu za "mnou" hned som vyhodil smerovku (aj sofer za mnou vyhodil smerovku) v duchu si vravim ved som isiel cca 60-5 km mozno pod 60 ani neviem proste o pol jednej rano som sa neponahlal. Auto som odstavil na krajnicu a policajti blikaju pochopil som to tak, ze mam ist na najblizsiu krizovatku zastavim tam pozeram do spatneho polisi vystupili a sli k tomu auto, ktore islo za mnou pockal som 30 s nic, otocil sa a prec, ked som prechadzal okolo nich pozerali ako vyjaveny cely stastni som odisiel ten za mnou sa objavil tak nahle takze asi isiel o dost rychlejsie ako ja a namerali ho ach ale som si vydychol to je tak ked vas kontroluju 3-krat za jeden den... tych nahubkov na fukanie mam uz asi 10 a to vobec nepijem od kedy mam vodicak a ty co chlascu za volantom nefukaju nikdy to je paradox...
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa stefan-celica » Pondelok, 11. Apríla 2011, 00:05

Nedavno som menil prevodovy aj motorovy olej v Celice bolo cca 9 hod vecer sobota tak si vravim idem prejst par metrov aby sa vsetko premastilo na hlavnu to mam ani nie 100m ked som bol v strede ulice pozeram mava na mna cerveny tercik no ku...a vodicak ostal v garazi zastavili ma samozrejme doklady, fukat. Povedal som im co je vo veci ze byvam nedaleko a pesi som s dokladmi naspat za minutu nie mam ich nosit so sebou policajt sadol do auta nieco tam zistoval par minut otvori okno 30 eur nechcel som sa s nim natahovat tak dobre moja chyba ale nasraty som bol teda riadne, viac menej na seba...
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa stefan-celica » Pondelok, 11. Apríla 2011, 00:05

Minule sme tahali po lane od mojho suseda jeho pokazene auto do mojho garazu s favoritom, byva odo mna cca 30m prisli sme predomna pozeram za mnou passat kamarat odobral lano a uhol sa aby mohol ten s pasatom prejst on vsak zastavil vedla mna otvoril zadne dvere biela ciapka na hlavu a uz si hovorim ku...va pytal sa ma cie je auto vravim kamaratove prisli k nemu doklady, kedze byvame blizko vedla seba samozrejme obaja bez dokladov, s policajtom bola aj jeho kolegina ta mala na starosti merac alkoholu kontrolovali vsak iba jeho medzi tym som si ja odskocil po doklady (kedze som uz jednu pokutu za jazdu bez vodicaku dostal) ked som prisiel prislusnik mu vravel ze to nebude riesit blokovou pokutou kedze je to ucelova komunikacia ale na buduce nech sa to neopakuje. Teraz neviem ci je to buzeracia alebo vykonavanie si svojich povinnosti...
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa Goldak » Pondelok, 11. Apríla 2011, 00:09

Máš ty štastia :lol: Podľa mňa je to buzerácia, ale isto sa nájde niekto kto bude tvrdiť že si robia svoju robotu áno je to tak. Nič by som nepovedal keby ma čapli na druhom konci mesta abo niekde v P bez papierov vodičáka... ale keď nepochopia niečo čo písal stefan tak neviem ...
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 11. Apríla 2011, 08:30

Pola mna to je tiez buzeracia, ale nedavno mi kamos spominql, ze svojho casu mali policajti zaznam nebezpecnych vodicov a tym robili peklo. Konkretne sa to tykalo jasho spolocneho znameho ktoremu ku koncu uz stavala hliadka pred domom a ako nasadol do auta, tak ho hned kontrolovali. Vytiesil to tak, ze par mesiacov nechodil autom.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zaznam o dopravnej nehode

Príspevok od používateľa stefan-celica » Pondelok, 11. Apríla 2011, 20:19

smutok napísal:Pola mna to je tiez buzeracia, ale nedavno mi kamos spominql, ze svojho casu mali policajti zaznam nebezpecnych vodicov a tym robili peklo. Konkretne sa to tykalo jasho spolocneho znameho ktoremu ku koncu uz stavala hliadka pred domom a ako nasadol do auta, tak ho hned kontrolovali. Vytiesil to tak, ze par mesiacov nechodil autom.
:D :D :D hmm keby si na mna sadli vyzeralo by to inak ;)
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných