dovolenka trip

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
mr.fatal
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

dovolenka trip

Príspevok od používateľa mr.fatal » Nedeľa, 21. Februára 2010, 22:29

Kedze sa nezadrzatelne blizi cas dovoleniek :) , rozmyslam, ci sa vydam v lete do chorvatska s Karolinou, alebo zvolim nejaky iny druh dopravy.Trosku vaham ci mam ist, nieze by som jej neveril, ale predsa uz ma svoje roky (14) nema ziadne bezpecnostne prvky okrem pasov :) a o klimatizacii sa jej mozno v noci sniva :D Ak ste niekto absolvovali taku cestu s corollou, napiste, ako sa vam islo, aku ste mali spotrebu a pod. Dakujem za postrehy 8)
Toyota Corolla E10 1.3 4E-FE
Honda Civic sedan 1.5 VTEC LS
EX: Skoda 130 L 5 Speed

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 21. Februára 2010, 23:14

no sice nemam karolinu a dlhy trip som este neabsolvoval, ale uz som rozhodnuty ze v ramci letnej dovolenky prevetram 18 rocnu celicu 2600km do Belgicka a nazad... klima neni, stare to je ale na taku cestu skrz zapad sa odradit nedam :)
snad ma mrcha nikde nenecha. verim jej :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Pavo.B.
panic
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Piatok, 5. Februára 2010, 14:57
Bydlisko: Veselí nad Lužnicí ( CZE )
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Pavo.B. » Nedeľa, 21. Februára 2010, 23:56

bratr mi pred ani ne 2 roky "ukradl" moji celicu ( jeho mela v tu dobu problem s h. klouby a jako 2,0 vetsi spotrebu ) , bez zadne pripravy vyrazil s moji poskladanou 18 let starou celicou na par dni do svedska a naprosto bez problemu , tyhle auta to zvladaj s bravurou , i kdyz na jihu by ta klima chybela , i kdyz se to da prezit ;-)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 22. Februára 2010, 08:18

ja som na mojej celde tiez isiel pred dvoma rokmi do chorvatska, a tiez len tak ze v nedelu vecer mi povedali pod s nami, pojdeme tvojim autom a v utorok rano sme vyrazili... pripravy ziadne, akurat som pozrel olej, ze je v polke, dolial vodu do ostrekovacov a islo sa... isiel som ja a tri baby... v celice... tak si predstav tu batozinu... no a klimu sme aj tak moc nepouzivali, lebo bola zadrbana a smrdela ked som ju pustil... no a baby by z toho boli chore, keby isla...
urcite som mal strach, ze co ak nieco, zobral som si nejake tie kluce, srobovaky, univerzalne nastroje (klieste, hasak, poverpasku :-) ) ale nebolo treba. A nedbal by som teraz vyrazit znova....
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 22. Februára 2010, 09:53

chorvatsko je tu za rohom, co stresujes... CelicaNR bol na mojej ex celice az dole na sicilii, v lete a bez klimi
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 22. Februára 2010, 11:37

jj, croatia je v pohode, rano vyrazis a vecer si tam.. my sme isli s holkou a rodkami minule leto do Bulharska na parent's Felcke aaaaaa... no co vam budem hovorit, zazitok na cely zivot :D komfort skoro ziadny, o klime sa felcke ani nesnivalo (zato mne kazdy den).. som mlady clovek, ale silno by som zvazoval ci sa este na nieco take dam.. ale karolina by mala byt komfortom niekde inde, takze to je plus, kratsia vzdialenost oproti bulharsku je tiez plus, takze myslim ze by to malo byt v pohode.. ale klimu by som naozaj velebil, vonku 35, v aute ako v skleniku hadam aj 45.. proste parada, sheer pleasure driving :D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 22. Februára 2010, 14:57

mne moja soc cesta 1300+1300 km vychadza tak na 14-15hodin tam a rovnako nazad.... hold dialnice si cuchnem jedine v DE, takmer 700km dialnice skrz risu :D bude to challenge. jedina priprava bude fakt olej, bandaska s olejom, destilka a dofukanie gum a hlavne rezervy
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 22. Februára 2010, 15:03

este ma napadla jedna vec - moj nebohy ujo za komancov absolvoval cestu autom do Sirie! A pozor, to tam isiel na skode 120! Takze nefnukajte nad chorvatskom :)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Pavo.B.
panic
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Piatok, 5. Februára 2010, 14:57
Bydlisko: Veselí nad Lužnicí ( CZE )
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Pavo.B. » Pondelok, 22. Februára 2010, 18:45

Elvis napísal:este ma napadla jedna vec - moj nebohy ujo za komancov absolvoval cestu autom do Sirie! A pozor, to tam isiel na skode 120! Takze nefnukajte nad chorvatskom :)
Moji rodice , sjeli cely balkan vsude mozne az k Recku ( kdyby tenkrat mohli tak jeli dal ) se skodou 100 , deda je vybavil dily z celeho auta :) kdyby neco a taky to zvladli. I kdyz Sirie je mnohem dal

S nasi predchozi a nynejsi camry jsme byli dvakrat v Italii a v Chorvatsku tez , to uz je precijen vetsi auto , starsi s klimou , novejsi bez klimy. Jediny problem ktery jsme meli byly prehrate brzdy kdyz jsme jeli do hor v tech vedrech - stara kapalina, jinak naprosto perfektni - v camry samozrejme ve 4 to misto ,

skontrolovat to zakladni ( napr. prachovky na poloosach ) , vymenit treba tu brz. kapalinu kdo to nedelal dlouho , treba olej , jeste par veci a myslim ze se neni ceho obavat

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Štvrtok, 25. Februára 2010, 19:20

Do HR chodím každý rok na 13 ročnej Corolle, s dvomi deťmi, bez klímy na noc aj na deň a dá sa to prežiť aj pri 35 stupňových teplotách. Z BA to máš na skok, od nás je hajhoršie dostať sa na SR hranicu. Keď budeš vedieť kam ideš napíš, poradím Ti cestu, ináč z BA to máš najbližšie asi na Krk, alebo niekam na Istriu, aj keď ja chodím radšej nižšie.
Tu : viewtopic.php?f=29&t=3164
nájdeš o Chorvátsku viac
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
mr.fatal
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa mr.fatal » Piatok, 26. Februára 2010, 08:45

Ivan-LM napísal:Do HR chodím každý rok na 13 ročnej Corolle, s dvomi deťmi, bez klímy na noc aj na deň a dá sa to prežiť aj pri 35 stupňových teplotách. Z BA to máš na skok, od nás je hajhoršie dostať sa na SR hranicu. Keď budeš vedieť kam ideš napíš, poradím Ti cestu, ináč z BA to máš najbližšie asi na Krk, alebo niekam na Istriu, aj keď ja chodím radšej nižšie.
Tu : viewtopic.php?f=29&t=3164
nájdeš o Chorvátsku viac
Vdaka za tip, ja mam chorvatsko precestovane hore dole velakrat. Najradsej chodim niekde do okolia Omisu, alebo potom az dole k Dubrovniku. Zatial som isiel vzdy s niekym, kto mal lepsie auto ako ja :) Ale tento rok to asi vyjde ze pojdem sam s frajerkou, tak prvykrat otestujem moju Corollu v narocnejsich podmienkach ako v Bratislave :D
Toyota Corolla E10 1.3 4E-FE
Honda Civic sedan 1.5 VTEC LS
EX: Skoda 130 L 5 Speed

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Piatok, 12. Marca 2010, 23:10

Nazdar ľudia, hoďte sem niekto kontakt na odskúšané ubytko v HR, malo by to byť pre 8 ľudí, blízko k moru. Moje obvyklé ubytovanie je už obsadené :twisted: :twisted: :twisted: aby to šľak trafil
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Utorok, 29. Júna 2010, 23:07

Kam sa chystáte toto leto?
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
mr.fatal
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa mr.fatal » Streda, 30. Júna 2010, 10:21

Ja idem do Omisu, asi 12 km nad Makarskou.Krasne starobyle mestecko, len trochu preludnene. Nastastie mam zohnane ubytovanie mimo mesta, tak budeme mat klud a vecer mozme peso vyrazit do ulic za zabavou 8)
Toyota Corolla E10 1.3 4E-FE
Honda Civic sedan 1.5 VTEC LS
EX: Skoda 130 L 5 Speed

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa stenky » Streda, 30. Júna 2010, 10:55

ja autom asi nikam. letim do bologne a odtial do portogruara a lignana za frajerkou ktora tam dovolenkuje s rodicmi :)
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných