Sunroof na celicu

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa celica t23 » Piatok, 29. Januára 2010, 00:09

Caute,

Uz chvilu sa pohravam s myslienkou nechat si dorobit stresne okno na moju celicu do leta. Zistil som ze to u nas robi napr. Webasto (k pocudovaniu nakolko som si myslel ze robia iba nezavisle kurenie) v zastupeni NOVOSEDLIK v bratislave. Viem si zohnat kompletne okno aj s elektronikou proste kompletku origos na celicu, to nie je problem. Ale otazka znie, ci uz sa niekto o to pokusal alebo nechaval spravit, tot otazka. hm?
VVTL-i

ToyoCarE

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 29. Januára 2010, 01:57

ak nieje od vyroby urobeny zalis na kraji,, tak ho tam neprirobis,, ziaden ani najvacsi idiot sa nepusti do zvarania strechy. Takze jedina moznost ako som to urobil ja,, ze som vymenil celu strechu za taku, kde siber uz je,, ale tak ja som mal prevratene auto,, ale je este jedna moznost,, existuju stresaky, ktore sa otvaraju dohora po streche,, cize najprv sa nadvihne,, a potom ide po vrchu strechy,, lenze,, celica ma kratku strechu,, neviem ako by to vyzeralo keby trcalo stresne cez zadne dvere,, a ak tam mas hore antenu,, neviem nevsimol som si, ,tak to bude tiez problem,, uz posledna moznost,, manualne klasicke okno,, ale to som este na ziadnej celice nevidel,, nepotesil som ta asi,, ale tak to je.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 29. Januára 2010, 15:26

ja pridam svoju negativnu skusenost a odporucanie, napriek tomu, ze nepoznam, ake su aktualne nove technologie pri dorabani stresnych okien. Mozno sa to robi uz odbornejsie nez flexou vyrezat otvor a nadrbat tam nejake okno, len aby bol schiebedach pyco... Dobre si vsetko premysli. Neoriginalne stresne okno je vazny zasah do auta, a ak planujes si ho nechat 10 rokov, tak by som si to sakra rozmyslel. Vystuhy na streche a cely system zatvarania nemas od vyroby premysleny, preto by som to neriesil. Je viac ako mozne, ze s tym jedneho dna bude mat niekto (asi dalsi majitel) problemy, so zatekanim, aerodynamickym hlukom, rosenim, vodo-vzducho-tesnostou atd... Dobre to zvaz. Pevnu a suchu strechu mas len raz.

BTW: neviete mi niekto odporucit odbornika, ktory by dokazal kvalitne zavarit ex stresne okno? ale niekto, kto to ma preukazatelne natrenovane, aby sa nevlnili plechy, nekrivila strecha atd... ak mate niekto kontakt, sem s tym...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 29. Januára 2010, 16:10

v tomto musim andyho len podporit. mam dve corolly E9 doma. jedna ma originalne elektricke stresne okno a druha dorabane. cez to dorabane evidentne tieklo a tak ho zamastili silikonom. nahovoriac o tom ze to zacne skor ci neskor kvitnut ak to netesni :(
bohuzial to vsak nieje skusenost len pri jednom aute preto si vazne dobre premysli. je to dost velky zasah. osobne by som do toho nesiel
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 29. Januára 2010, 16:24

uz len kvoli bezpecnosti by som nechcel auto so stresnym oknom. Druha vec je, aj ked sa to nezda, ze auta sa so stresnym oknom viac krutia.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

ToyoCarE

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 29. Januára 2010, 17:23

auta so stresakmi maju inak riesene vystuhy,, aspon na Carine to tak je. Nemyslim, ze by mala mat problemy s krutenim,, je to len diera v streche,, stlpiky su tie iste,, mozno sa mylim. Nie som vseved.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 29. Januára 2010, 18:03

mne sa auto kruti aj bez stresaku.. sakra.
jedneho casu chcel odomna niekto kupit stresak z 5gen.. teda siber. no jak som to odstrojil, zistili sme, ze jedine ak by sa to rezlo dole na stlpikoch a tak to prehodit.. ---nema to cenu.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 29. Januára 2010, 18:21

ako zistim ze sa mi auto kruti? :D ja som na toto jelito. jeden cas som si myslel ze sa krutim a potom zasa ze som tuhy... neviem to posudit :) gabo? krutim sa? :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 29. Januára 2010, 20:50

Pane Bože - toto sú nápady...jsem znuhsen... :?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa celica t23 » Nedeľa, 31. Januára 2010, 16:56

no viem si zohnat aj celu strechu komplet :D Tak ze zhodujete sa ze je to blbost?
VVTL-i

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 31. Januára 2010, 19:15

je to blbost, podla mna to nestoji za to.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 31. Januára 2010, 23:04

prevarat streechu len kvoli oknu je blbost,, ina situacia by bola ak by si to mal po nehode,, ale ak to je zdrave,, enchod do toho,,, nemusi ti to sediet uz nikdy,, + mozu praskat okna ak to niekto odflakne.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 31. Januára 2010, 23:13

ako mlady ked som bol, s chalanmi sme blbli, jeb krompacom do strechy na stodvacine... ale dik tam namontovat stresak nebol problem... za dva litri :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa celica t23 » Utorok, 2. Februára 2010, 19:39

no oukej tak asi serem na to teda. Diky za rady
VVTL-i

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Sunroof na celicu

Príspevok od používateľa johnC » Nedeľa, 21. Februára 2010, 10:27

mmnt na vyrezavanie je tu este technologia plazmoveho rezania, ktora na rozdiel od autogenu neoduhlicuje a je rychlejsia co znamena ze neprehrieva tolko material.. cez leto by som nieco poriesil so znamym. Zasahovat do vystuze strechy je sialenstvo, inak pri kvalitnej praci siber nemoze uskodit
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných