Aky notebook?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa stefan-celica » Sobota, 9. Januára 2010, 21:17

Ja ho potrebujem na bezne pouzitie klasika internet, pozriet film a take "zakladne" veci, hraniu hier nechcem prepadnut(zblbnut ako kamarati, radsej nie) Mna zaujima ako som uz povedal Toshiba. Ved je to japonsky notebook, sice vyrobeny v cine ako vsetko. No kvalitnejsie su len nad 1000eur?
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa eman22 » Sobota, 9. Januára 2010, 21:18

Ja mam Firemny Dell Latitude E5500. Celkom sa da, len je trosku tazsi ale rozlisenie 144éx900 je good. Celkom spokojnost.
Jeden Brat Ma Asusa nejaku radu A5R a celkom spokojnost
Dalsi brat ma Acera ale je to smejd jak slak nebrat
No a poslednx ma nejaku Toshiba celkom sa da.

Presne treba mat stasnu ruku pri vybere, tod vsjo. Osobne ked by som chcel osobny notas idem asi do Lenova, ale asi nie do najlacnejsieho modelu, bo v tej triede mas jedno aku mas znacku, najlacnejsia triede je vsade o cene a nie o vykone. Ono velmi zalezi na co ten notas chces. Ak ho chces ina na net, maily, foto video staci ti v podstate nejaky zaklad. A od toho na co ho mas sa odvija samozrejme aj cena.

Inak Dell ma jednu fasa Radu vola sa VOSTRO a je tam uzasny jeden model zo 17kou displejom, kolega ho ma. No snad sa k nemu niekedy dopracujem tiez.
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 9. Januára 2010, 21:28

ale tak aj acer sa najde za drahsi peniaz :-))) skoda tych bateriek kazovych... a co to sony vaio? nikto nic?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa eman22 » Sobota, 9. Januára 2010, 21:41

skus kuknut toto

http://www1.euro.dell.com/sk/sk/pad/not ... =RC1078561

daj si konfiguraciu a nieco si nakonfiguruj.

Len fakt zalezi kolko penazi chces do toho vrazit. Tod vsjo. Ak chces notebook do 500 az 600E stale si v najnizsej triede.Sony Vaio som kupoval bratovej frajerke. Nejaky najlacnejsi model, cca pred pol rokom stal okolo 550E. Je celkom good len nevyhoda, ze sharuje pamat z graficku kartu. Ale ked od toho neocakavas nejake premakane graficke vykony v poho volba. Tie najlacnejsie Vaia urcite lepsia volba ako spodna cenova hladina ACEROV, ASUSOV, Toshib a HP. By som povedal kvalitka porovnatelna z LENOVO.
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 9. Januára 2010, 23:21

no ak to chces na to co vravis tak napr Lenovo G550 co mam ja to presne splna.... ja od toho ocakavam ze aj daka ta hra pojde a celkom sa dari :) Wrcraft 3 si hrajkam v pohodicke na nete.... Za tie peniaze je to kupa :) Popravde necakal som ze za 500 Evro najdem konkurenta mojho byvaleho notebooku ktory bol kupovany ako konfigurovatelna skladacka z www.vbi.cz
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 10. Januára 2010, 12:53

ja len mozem potvrdit, ze nebrat HP. s kvalitou je to bieda. viem co hovorim, v praci ne booky nemame. dasia vec je uroben supportu dalsia bieda. osobne by som si uz ziaden produkt od hp nekupil.
za par rokov kazdy book bude zrely na vymenu, takze ak nechces preplacat tak, kludne nejaky ausus alebo acer.
ja som preplacat chcel a kupil som si macbooka. max spokojnost.bootujem do win, jedine aby som sa zahral warhammer online :-)
a v praci nedobrovolne trpim neergonomiou win XP.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

yayo
začiatočník
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 20:47
Bydlisko: Zilina

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa yayo » Nedeľa, 10. Januára 2010, 21:55

Ja som kupiul pred cca 3 mesiacmi HP .Dufal som ze bude zodpovedat kvalitovo ale zmylil som sa teraz cakam na servis kedy mi ho vratia odisiel mi HDD hned a este aj tlacitko spustania neslo dobre musel som tlacit ako ked tlacis auto jednym prstom.A z coho som bol najciac sklamany je ze ako som ho otvoril hned mi udrelo do oci zbytok lepidla na spoji klavesnice a obalu :evil: :evil: :evil: ako zoskrabal som to ale uz prvy dojem bol v hajzli!!!No hruza.Inak ak do mesiaca budes HP reklamovat tak na otocku ti hned daju druhy taky isty,skoda ze som to nevedel hned!!

.Inak mne sa zda ze pomer ceny vykon je velmi dobra u prave HP kedze som za 555€ kupil 500GB disk 4GB ram Core duo 2 -2x2000MHz a externu grafiku s vlastnou pametou 512MB ATI HD 4330.Sice nic moc ale kedze som to chcel hlavne na filmy a jednoduche hry je to dobra volba.Moje poziadavky boli velky disk,ram a externa grafika a to splnalo do puntika.A kedze nerobim ziadne zlozite operacie na nom tak procak som este nemal na 100% ani raz.Ak sa mi uz nepokazi tak budem spoko.Fakt je ze HP isiel dole s cenami ale aj s kvalitou.

PS: ACER urcite nie
Ostatne neviem
Daewoo :/
Ex:Corolka ae82 GT 4age 1588cc 16v 89kw :D
Ex:Skoda 100 no GT 978cc 8v 35,2kw :)

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa Legon » Nedeľa, 10. Januára 2010, 23:14

tak ono je to tazko ako pise Yayo to ma dost prekvapilo kamosi maju HP asi tak rok a pol stare a slapu ako hodinky ...

nuz ale ako hovori klasik " Vzdy mozes byt stastny majitel nepodarku."
tak isto Dell mohol mat zly den ako aj Acer zas mohol mat dobry den ked ho robili ;)

len ide o to ze teraz trepnem neviem cisla ...
ze dell dostane spat na reklamaciu 3 percenta a trebarz MSI 36 percent ... ale vzdy mozes byt v tych stastnych 3 percentach dellu :D

na to je zaruka aby sa vychytal ... mne konci zaruka vo februari na to moje MSI takze teraz je predpokladam na posledy v oprave po februari ak sa nedaj boze nieco pokasle, tak ako prve ho otvaram sam ...

saboter
začiatočník
Príspevky: 348
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 21:33
Bydlisko: TT

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa saboter » Pondelok, 11. Januára 2010, 09:13

DELL by bol bez svojej podpory resp. bez NBD záruky taký istý shit ako hocičo iné.

Môže mať málo reklamácií, ale len kvôli tomu že nikto nereklamuje, ale všetci len zavolajú technika ktorý príde a výmení väčšinou celu základnú dosku. Disk často prežije, takže dotyčný nemá problém má len krátky výpadok. Oni si to môžu evidovať ako zásah podpory/servisu, čo určite lepšie vyzerá ako klasická reklamácia.

Voľakedy bolo IBM, HP, DELL, TOSHIBA úplne inde a štálo aj úplne iné peniaze. Keď dal niekto vtedy za notebook 100 litrov tak sa nebolo čomu čudovať že držal.

Prirovnal by som to k toyotam pred a po roku 2000 ;-) .

Ja osobne by som šiel asi do Lenovo Thinkpad, nie je to už taká kvalita ako staré IBM ale stále dosť zaujímavé. (Btw. momentálne robím na Dell .)
ex: Corolla LB E11 Terra (vykuchaná), 1.4 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa stefan-celica » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:08

A je nezdielana graficka karta lepsia len na hranie kvalitnejsich hier a neviem coho este alebo pre bezne uzitie v pohode zdielana? Zdielanou myslim tu co sa stahuje s internetu. Ak je to prave naopak tak...
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa eman22 » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:46

stefan-celica napísal:A je nezdielana graficka karta lepsia len na hranie kvalitnejsich hier a neviem coho este alebo pre bezne uzitie v pohode zdielana? Zdielanou myslim tu co sa stahuje s internetu. Ak je to prave naopak tak...
Hups trosku to mas pomylene. Z internetom to nema nic spolocne

Zdialana. Sharuje Ramku, obycajne v biose nastavis ze ma mat napr 256MB a ked potom kuknes v systeme vidis napr ked nas 2GB RAM ze jej mas ib 178x MB co znamena ze grafika si vzala z RAM.
Nevyhody
1. Obera ta o pracovnu RAM
2. Je ovela pomalsia ako nezdialana ( technologie pre RAM na Grafiky su trosku viac vpredu) cize pri narocnejsich graf operaciach dost podstatne
3. Obvykle na zakladnu dosku kde je zdialana davaju ovela nekvalitnejsie graficke cipy co je pre grafiku dost podstatne
4. Vhodna pre kancelarske veci, nie moc graficky narocne, jednochsie alebo trosku starsie gamesky, internet atd.

Nezdielana.
Vlastne opak zdielanej, mozes robit omnoho efektivnejsie aj z brutalnou grafikou, CAD systemy, narocne gamesky atd...
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa eman22 » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:49

saboter napísal:DELL by bol bez svojej podpory resp. bez NBD záruky taký istý shit ako hocičo iné.

Môže mať málo reklamácií, ale len kvôli tomu že nikto nereklamuje, ale všetci len zavolajú technika ktorý príde a výmení väčšinou celu základnú dosku. Disk často prežije, takže dotyčný nemá problém má len krátky výpadok. Oni si to môžu evidovať ako zásah podpory/servisu, čo určite lepšie vyzerá ako klasická reklamácia.

Voľakedy bolo IBM, HP, DELL, TOSHIBA úplne inde a štálo aj úplne iné peniaze. Keď dal niekto vtedy za notebook 100 litrov tak sa nebolo čomu čudovať že držal.

Prirovnal by som to k toyotam pred a po roku 2000 ;-) .

Ja osobne by som šiel asi do Lenovo Thinkpad, nie je to už taká kvalita ako staré IBM ale stále dosť zaujímavé. (Btw. momentálne robím na Dell .)
Lenze kvalitny servis robi kvalitnu znacku. A ked mam mat notas v servise mesiac, alebo mam vypadok povedzme ( servis NBD (next business day) ) prichadzam o notebook len na cas kym mi to technik opravi cize max 24h. A este u dellu je pekne to ze technik pride za tebou povedzme aj do kaviarne vo viedni ked sa z nim dohodnes na case.
A u Dellu je bezna zaruka teda NBD na 3 roky a za par euro si vies doplatit aj 5 rokov. A to je pre bezne Bussines HW ako aj Servrovy system. :) A ma to dalsiu vyhodu. Minimalne 3 alebo 5 rokov maju nahradne diely.
Naposledy upravil/-a eman22 v Pondelok, 11. Januára 2010, 21:55, upravené celkom 2 krát.
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa mates_elit » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:50

eman22 napísal:
stefan-celica napísal:A je nezdielana graficka karta lepsia len na hranie kvalitnejsich hier a neviem coho este alebo pre bezne uzitie v pohode zdielana? Zdielanou myslim tu co sa stahuje s internetu. Ak je to prave naopak tak...
Hups trosku to mas pomylene. Z internetom to nema nic spolocne

Zdialana. Sharuje Ramku, obycajne v biose nastavis ze ma mat napr 256MB a ked potom kuknes v systeme vidis napr ked nas 2GB RAM ze jej mas ib 178x MB co znamena ze grafika si vzala z RAM.
Nevyhody
1. Obera ta o pracovnu RAM
2. Je ovela pomalsia ako nezdialana ( technologie pre RAM na Grafiky su trosku viac vpredu) cize pri narocnejsich graf operaciach dost podstatne
3. Obvykle na zakladnu dosku kde je zdialana davaju ovela nekvalitnejsie graficke cipy co je pre grafiku dost podstatne
4. Vhodna pre kancelarske veci, nie moc graficky narocne, jednochsie alebo trosku starsie gamesky, internet atd.

Nezdielana.
Vlastne opak zdielanej, mozes robit omnoho efektivnejsie aj z brutalnou grafikou, CAD systemy, narocne gamesky atd...
šprt, čím sa to asi tak živíš??? :D :D :D
čo, aké bolo pivečko? :D :D :D

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa eman22 » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:53

Zivym sa skoro ako polovica ludi odtialto z fora IT systemamy. Zeby to bolo tym? :lol:
Pivenko good
Ale uz dost offtopic
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky notebook?

Príspevok od používateľa liguere » Streda, 13. Januára 2010, 14:53

ktosi pisal ze na fujitsu-siemens nepocul nic zle....tak ja som asi trafil nepodareny kus (amilo 1667 ci ake to ma cislo). od nova mal problem s napalkou, vyreklamoval som to, ale aj ta druha akosi casom prestala robit co treba. cita len to sa jej chce a dvd uz nenapaluje vobec, cd este ako tak. batery life - nic extra, ale zase uz ma cca 4 roky a baterka furt zije, aj drzi si svoj (podpriemerny) vykon skoro ako za nova.
co je ale horsie, velmi sa ten stroj hreje, a tym ventilator (inak dost hlucny, najhlucnejsi aky som v zivote pocul) ide skoro furt. a pri niektorych aj menej narocnych (rozumej prastarych) hrach sa zvykne seknut...
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných