Petičná akcia...

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Avensis » Sobota, 2. Januára 2010, 19:25

Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa wakkee » Nedeľa, 3. Januára 2010, 08:42

myslim si ze blokovanie cerpacich stanic je hlupost, jedine co tym dosiahnu ze naseru verejnost a budu mat na krku policiu. Prevadzkovatelia pump sa uz vyjadrili ze ak dojde k zablokovaniu tak bez problemov zavolaju fizlov a ja osobne keby ze sa chystam niekam na dlshiu cestu a nemam kde natankovat tak ma to dost nasere. Problem myta tu je a vie sa o nom dlhsie ako od 23. decembra a do vtedy to mali vsetci v trubke. O myte sa vravi skoro rok a co robili zodpovedni? Ked uz velmi chcu nieco blokovat tak nech sa paci parlament, urad vlady to sa viac dotkne tych co chcu oslovit a nie nasrat bezneho chudaka.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 3. Januára 2010, 09:12

sorry, ze sa ti sem miesam, ale napadla ma pri tej prilezitosti ina peticia na zamyslenie, mne trochu blizsia :)

http://www.r2rc.eu (pre USA http://www.righttorepair.org)

celkom zaujimave...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 3. Januára 2010, 13:01

AndyGTP napísal:sorry, ze sa ti sem miesam, ale napadla ma pri tej prilezitosti ina peticia na zamyslenie, mne trochu blizsia :)

http://www.r2rc.eu (pre USA http://www.righttorepair.org)

celkom zaujimave...
Andy skôr či neskôr, aj u nás to bude tak ako v USA, občas mi to pripadá, že už to tak je a pravdupovediac moc ma to serie :oops: :oops: :oops: :evil:
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 3. Januára 2010, 14:23

ved prave preto je ta EU iniciativa zaujimava pre nas. Tiez by som bol nerad, aby skoncil trh s automobilmi tak, ze ti auto do smrti budu vediet opravit len v autorizovanom servise, ktory je obcas neschopny, takmer vzdy predrazeny a zivi za sebou este parazitujuceho importera s par desiatkami zabetonovanych zmrdov.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Samuel » Nedeľa, 3. Januára 2010, 15:30

Nuz obetou strajku je vzdy niekto, kto je nepriamo zainteresovany a komu sa to nemusi pacit. Blokada cerpacich stanic sa mi zda ako dobry plan, ale az s oznacenim "D" dokonca "E". Plan "A" mal byt blokada parlamentu, vlady, prezidentskeho palaca a im podobnym instituciam, nie hned cerpacie stanice. A nie je pravda, ze by nieco neboli robili. Protestovali proti pravidlam myta aj predtym, len sa cakalo na jednania, ktore nakoniec neviedli nikam, preto sa uchylili k tomuto. Blokovat cerpacie stanice ako Plan "A" ale naozaj pani dopravcovia nie je stastne riesenie ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

ToyoCarE

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 3. Januára 2010, 15:41

ja sa nikoho nebudem pytat a natankujem si,, trebars ked aj po trave prejdem na cerpacku,, nemam rad takato natlakove akcie,, ja im za to nemozem,, a nech sa mi niekto pokusi nejak zabranit,,

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 3. Januára 2010, 15:46

Môže byť napr. aj toto " 11. Aby vláda riešila zníženie spotrebnej dane z palív a dane z motorových vozidiel " dôvod prečo práve čerpacie stanice blokujú...
Ak by v okolí môjho bydliska bola petičná listina okamžite by som prispel podpisom, lebo veľmi ma serie cena palív a s tým spojené zdražovanie, výnimočne sa občas spustí cena, ale aj to zo 100 prípadov max. 2-krát do roka :oops:

Toť môj názor.
Ovšem ak potrebujem natankovať, natankujem a nehádam sa s prevádzkárom o cene, ale verím že by sme mohli tankovať aj lacnejšie bez toho aby utrpel ropný priemysel na Slovensku. Keď to ide aj v okololitých štátoch, tak u nás prečo nie? To je téma z iného súdka...
Naposledy upravil/-a Avensis v Nedeľa, 3. Januára 2010, 15:50, upravené celkom 1 krát.
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

ToyoCarE

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 3. Januára 2010, 15:48

nepomozes si,, ak by znizili dane z paliv,, tak by museli zaplatat medzeru v rozpocte,, a prejavilo by sa to inde,, kazda sranda nieco stoji,,

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 3. Januára 2010, 15:54

ToyoCarE napísal:nepomozes si,, ak by znizili dane z paliv,, tak by museli zaplatat medzeru v rozpocte,, a prejavilo by sa to inde,, kazda sranda nieco stoji,,

Rozumiem, ale snaha aspoň kus to zlepšiť napr. pri cenách PHM a dakde inde pritvrdiť s daňami aj to by sa dalo, lenže málokedy sa chce...
Nechcem tu mudrovať ale určité veci ma hnevajú či už preto, lebo sú nefér voči ostatním, alebo sa niekto iný nabalí na tom, že väčšina ľudí je odkázaná na PHM atď...
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa zk24 » Nedeľa, 3. Januára 2010, 22:23

Ja podporujem kazdu peticnu akciu, a kazde "rebelstvo", a kazdeho kto sa odvazil postavit systemu a povedat svoj nazor.... a dokonca kazdeho kto sa snazi system zmenit.

To, ze blokuju benzinky mi vobec nevadi, vzhladom k tomu ze to dali vediet niekolko dni vopred, tak som si natankovala uz v piatok... ;-)

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 4. Januára 2010, 10:28

Neviem ako inde ale ja som dnes ráno ( 8.30 - 9.30 ) prechádzal v BA okolo asi 20 čerpačiek a ani na jednej sa nič nedialo ...

k tej petičnej akcii sa mi ťažko vyjadruje nakoľko moja Carina nemá nikdy viac ako 3,5t :mrgreen:
ale v princípe s nimi súhlasím , tiež som sa čudoval ako bude spoplatnenie ked kamión opustí spoplatnenú cestu ( napr. pojde domov alebo pod. ) a oni to vymysleli že mu zarátajú celý úsek , skor by som si myslel že to bude fungovať na princípe napr. HR dialnice ,zídeš z cesty , zaplatíš za konkrétne km a hotovo ... :shock:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Samuel » Pondelok, 4. Januára 2010, 13:06

No mimo ved prave o to ide ;) Vymyslali stupidne systemy na zaklade GPS polohy a s funkciami mobilnych datovych sieti a kratkovlnovych vysielacov ci co, mohlo to byt tym padom lacnejsie, kedze ides po ceste a aj tak Ti ju celu spoplatnia :lol: Choooroobaaa

Ako vravim, mohli najprv vytrubovat na parlament a tak dalej, ale ani u nas v NR som nikde nevidel, ze by blokovali benzinky. Podpisat peticiu by som im ale rozhodne podpisal aj tak ;)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 4. Januára 2010, 13:23

cely problem je v tom, ze system el myta na slovensku SMRDI neskutocnym sposobom. A navyse sa niekto rozhodol, ze to zaplatia prepravcovia z vlastneho vrecka. Ja ich v tomto snazeni podporujem ale na druhej strane si nezelam aby ma niekto obtazoval blokaciou ciest (chysta sa utok na BA).
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Petičná akcia...

Príspevok od používateľa zk24 » Pondelok, 4. Januára 2010, 14:07

cely problem je v tom, ze system el myta na slovensku SMRDI neskutocnym sposobom. A navyse sa niekto rozhodol, ze to zaplatia prepravcovia z vlastneho vrecka.
Myslis takto? http://www.cas.sk/clanok/145286/myto-do ... 0-eur.html

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných