Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa Thomas » Nedeľa, 20. Apríla 2014, 18:19

Včera som videl krásnu strieború MK.IV Supru na UK značkách...že by to už začalo?? :)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa Bebo » Streda, 23. Apríla 2014, 16:02

http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/31 ... h-motorov/
...osobne ten stop-start system nemusim, ale na nove motory som zvedavy.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 23. Apríla 2014, 21:31

Mam start-stop v honde. Obcas ma serie. Hlavne v meste ked stojis 2s na cervenej tak to hneva. ale ked uz mas stat fakt ze dlho tak mi to az tak nevadi
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa kuki » Nedeľa, 27. Apríla 2014, 12:16

Tie nove motory ma tesia. Uz bolo na case. Snad budu spolahlivejsie ako niektore konkurencne nepodarky.

Start stop system je tak strasna kravina, ze je skoda slov. Ak raz budem nuteny kupit auto, ktore sa neda objednat bez tejto genialnosti, tak to bude prva vec, ktoru "ucvaknem"
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa Gabo » Streda, 30. Apríla 2014, 23:42

Kuki presne aj ja tak isto.
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 1. Mája 2014, 10:37

No len ci to pojde len tak jednoducho "ucvaknut".

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 1. Mája 2014, 12:11

kuki povedz mi nevyhodi toho systemu? minule sme to rozoberali s kamaratom a nejak sme nenasli nejake strasne nevyhodi toho systemu
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 1. Mája 2014, 13:20

Gabo - ;-)

Spider207 - urcite sa to bude dat, aspon v najblizsich rokoch, kym to este nebude uplna samozrejmost.

sonnicek - kde zacat?

1) V prvom rade mna osobne to neskutocne irituje. Som nerad za kazdu vec na aute, ktora zasahuje do riadenia ako sa jej zachce. Vec ako ABS alebo ESP chapem. Moze to zleho sofera zachranit v nejakej krizovke. (Aj ked mne osobne raz v zime ESP tak zavarilo, ze az. Situacia, ktoru som mal pod kontrolou sa zrazu stala krizova, lebo ESP netolerovalo moje riesenie situacie pomocou pretacaveho smyku a zrovnalo ma, cim mi vyrazne zhorsilo sancu na zachranu.) Ale preco by sa auto malo samo rozhodovat kedy ja chcem mat nastartovane? Navyse ked z povahy problemu je jasne, ze sa ten automat nemoze rozhodovat spravne ani ked ten system este 10 rokov budu ladit. Cize v istom percente pripadov bude robit cosi, co nechcem.

2) Mne osobne vadi aj to samotne zhasinanie a startovanie motora. Nechcem to zazivat kazde 2 minuty. Navyse restart motora chvilocku trva, nech sa snazia ako sa snazia. A clovek podvedome caka 2 chvilocky, kym to nabehne, nech sa nesnazi posuvat s autom, ktore neni este nastartovane. Cize to "zdrzuje" a pripadnu zapchu tym zhorsuje. Jazdim denne ucpatou BA a par ciest som uz isiel aj na start/stop aute a nechal som to experimentalne aktivovane. Zakazdym som si po par km uvedomil, ze ma to neskutocne rusi a vypol som to.

3) Chodci resp. okolie. Predstav si zapchu na Vajanskeho nabrezi (teda v tychto dnoch si ani neni treba nic predstavovat, vcera som tade isiel 3km krasnych 25 minut). Ak by nikto nemal start stop, tak bude pocut konstantny hluk volnobeznych motorov - vec, ktoru mozog odfiltruje a nevnimas ju. Ak by vsetci mali start stop (co nas bezpochyby v buducnosti caka) tak bude pocut neustale startovanie motorov z roznych miest zapchy. Teda nekonstantny a neperiodicky zvuk a navyse hlucnejsi ako volnobeh - teda cosi, co mozog dobre vnima a povazuje za rusive. Bude to ako motorova zvonkohra.

4) Aby to fungovalo, musel to niekto za mrte penazi vyvinut, testovat a implementovat do aut. Konkretne auto, ktore si kupis je potom kvoli tomu samozrejme drahsie ako by bolo bez toho. Navyse, aby to cele fungovalo, musis mat silnejsiu baterku, lepsi starter a ktozvie co este, co by si inak nemusel. Opat, auto, ktore si kupis, je tym padom drahsie ako by muselo. A potom je tu elektronika, ktora je zlozitejsia a prispieva k tomu, ze je tazsie diagnostikovat chyby auta pri poruche a stale viac je treba menit cele casti auta nez odstranovat konkretny problem. Teda opat, stoji ta to viac. Som presvedceny, ze uvedene naklady hravo prevazia prinost z usporenych centov za palivo.

5) Nech si reklamne brozury vravia co chcu, kazdemu technicky zmyslajucemu cloveku je jasne, ze ked mas start/stop, tak dotknute komponenty auta trpia. Baterka nadsena neni. Starter urcite tiez nie. Do konstrukcie auta sa nevyznam, ale urcite je toho viac, co trpi. Samotny motor asi tiez. A teda okrem toho, ze mas paradnejsi (rozumej drahsi) starter a baterku tak sa ti este aj toto ustrojenstvo opotrebovava viac, nez by bolo treba. A tak budes tu drahsiu baterku musiet skor vymenit, ako na aute bez start/stop systemu za novu. Alebo ti klakne skor starter. Alebo cely motor? A teda si privolavas na seba zavady, ktore bud vobec nemuseli byt, alebo by boli az neskor. A teda mas zvysene naklady na servis. A opat, len na tom stracas peniaze. Iste, neni to take fatalne, nebudes kvoli tomu menit baterku raz za pol roka a pod, ale urcite je tam nejake percento zvyseneho opotrebenia a teda zvysene naklady. Ako priklad uvediem kamosa. Jeho auto so start/stop systemom ma 3 roky od novoty a uz nestartuje (v tomto pocasi :!: ). Merali startovaci prud - 148A (nova baterka ma 850A). Takze baterka prezila 3 roky. Trocha malo, nie?

6) Ekologicka propaganda. Ako u kazdeho takehoto vynalezu, budu nas krmit kecami o tom, ako to setri palivo (to je jedina vec, co kupujuceho zaujima) a este aj zivotne prostredie (to je vacsine u riti, hlavne ze to usetri peniaze). Ale ked clovek nahodou pouzije rozum, tak dojde k zaveru, ze ani jedno z toho neni pravda. Ano, usetri to rocne 12 Eur a 45,6789 centu na palive. To je bezpochyby terno, za to si mozem raz do roka kupit pripravok na hydrataciu pleti (http://www.pilulka.sk/lrp-hydreane-riche-40ml). Za tri roky mam vyse 37 Eur k dobru bratm! Akurat musim kupit za kilo novu baterku. Ale tak setrim palivo, neee? A potom to zivotne prostredie. Sice ma netrapi, ale tak sak dobre, ze to stri aj to, neee? Az na to, ze plati to iste ako u hybridov a elektrickych vozitiek. Ano, ked uz sa to mota hotove po ceste, tak je to ekologickejsie ako ine auta. V pripade start/stop o 4,3129383747%. Ale keby niekto zratal ekologicky dopad vyvoja toho systemu a vyroby kazdeho jedneho kusu auta s nim, tak by sa mozno celkom lahko ukazalo, ze jeho vyvoj a vyroba ma vacsi dopad na ekologiu ako je prinos prevadzky takeho auta po ceste. Urcite to neni ani zdaleka take vypukle ako u hybridov a elektrickych vozitok, ale keby sa to dalo zratat, celkom by ma to zaujimalo. A toto mi vadi na tomto bode najviac. Vo vysledku kupujuceho nakrmia informaciou z brozury, kde sa pise, ze ak si priobjedna start/stop, bude jazdit za 4,8l na sto nie za ubohych 4,9l. A kupujuci im to casto zozerie. Zaplati start/stop a zacina setrit peniaze aj zivotne prostredie. Alebo?

Takze ako by som to zhrnul? Mam zaplatit 329 Eur (aj v pripade Focusu v najvyssej vybave za 27 tisic Eur :!: ) za system start/stop, ktory ma irituje, vypina mi motor, kedy to nechcem, otravuje okolie, kazi mi pohonne ustrojenstvo rychlejsie/viac ako by bolo treba a komplikuje mi servis. O peniaze ma obera od momentu, kedy som si za neho priplatil. O ziadnom setreni nemoze byt rec. A ci steri zivotne prostredie? Mno, to je otazne. Ale pripadny start/stop zakaznik bude chodit s vypnutou hrudou. Vsetci, co s nim v aute idu, sa ho na ten system vypytuju a on hrdo hlasi, ze setri na palive a este je aj ekologicky. EU tiez tlieska, udaj o emisiach CO2 v TP je skutocne nizsi. A to sa pocita! Staci teda vypichnut tie spravne vlastnosti toho systemu a kulantne zamlcat tie nevhodne a kupujuci, automobilka, aj EU sa tesia. Bravo! Zase raz jeden krasny priklad toho, ako sa da hovno zabalit to obalu od cokolady a (skoro) nikto neskrikne, ze kral je nahy :D
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 1. Mája 2014, 15:46

kuki napísal:Zakazdym som si po par km uvedomil, ze ma to neskutocne rusi a vypol som to.
Kuki, pruser ale je, ze v niektorych autach sa to vypnut neda (nemyslim "ucvaknutie", ale klasicku deaktivaciu z paluby). Raz som mal v Spanielsku pozicane Viano s tymto debilnym systemom, dost ma to otravovalo, preto som pisal, ze start-stop nemusim. Ak niekedy zase dojde k tomu, ze budem kupovat nejake auto, urcite sa start-stop budem chciet vyhnut.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 2. Mája 2014, 09:37

ja ten system neobhajujem ale bavil som sa s kamaratom na temu technicku a je tam viac rozdielov a tie namahania niesu take velke a da sa to prisposobit, tie starty nemozu byt take namahave nakolko vsetky hybridne systemu funguju na tom uz nejake to desatrocie a cuduj sa svetu stale behaju prius 1.prvej generacie a nepocul som nejake negativne ohlasy ze by ten motor trpil poruchovostou alebo problemovymi startami, myslim ze je to o osobnej preferencii
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 12. Mája 2014, 22:47

oroginal TOYOTA balenie tesnenia :D

Obrázok
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 12. Mája 2014, 23:25

ufff, tak to mi uplne uniklo. Kazdopadne hanba. Dufam, ze je tam napisane este ze Made in Japan :lol:

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 12. Mája 2014, 23:31

tak ja sa na tom celkom bavim :) dolezity je ten gumeny pasik o par cm vedla z druhej strany co je. ale je to srandovny pohlad :lol:
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 19. Júna 2014, 11:28

Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo Vás vie prekvapiť, zaujať.... ?

Príspevok od používateľa teer7 » Utorok, 1. Júla 2014, 21:50

hmm, tak panko si vedel robit radost :D

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... dy-kc.html
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných