Vrchol hlúposti

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:15

Ahojte chalani ;-)
Ani neviem ako mám začať, no pokúsim sa. Všetko začalo 13.09.2009 ráno o 09:30. Zbadal som zmeškaný hovor ta si vravím zavolám čo a kto ma hľadal, no a to bola najväčšia chyba môjho života :? Mám na predaj Avensis T22 tak sa mi ozval potencionálny kupca. Keby ja vedel že čo to za bandu glúpych ľudí bude ta sa na nich akurát tak vys...m! :oops: Obhliadka bola dojednaná na 19.09.2009 človek sa aj poteší že hurá po dlhej dobe sa niekto našiel kto by chcel moje auto. No a tu začína pohroma: Došli 4 kusy na Zafire, spotení v šoustákoch atď, človek si povie čert to ber hlavne nech berú auto. Všetko začalo v pohode zvítaním sa atď...
Daná pani držala pokladnicu v rodine tak ona mala hlavné slovo :D tak som sa riadil jej pokynmi. Čo bolo prvé bol oznam o tom že mám menené podbehy :D podotýkam auto malo v marci 6 rokov vravím jej sa mýli no ona trvala na svojom, potom okomentovala že auto je samá hrdza od spodu, lenže tá hrdza od spodu je továrenský špritz hrubej vrstvy farby proti odlietávajúcim kamienkom. Nie to nieje pravda lebo oni také na Carine 87 nemali. Vravím si však kľud nepozná ani názov auta :D Ďalej to pokračovalo tým že mám rozdielne E-čka na oknách že na dvoch nemám E6 ale E11 či koľko, na to dostala odpoveď že mňa to netankuje a okná slúžia tak ako majú ;-) Potom že mám naštartovať motor, tak som aj zrobil až 3 krát :D :D :D a podľa nich pri každom štarte mal motor iný zvuk :D , auto má 181 300 skutočných takže čo ja viem aké iné zvuky tak počuli okrem toho že je to diesel :D Na to teta povedala že Toyoty sú dobré ale že sú to zároveň svine :D že motory majú dobré ale že kasne zhnijú jak neviem čo :D Som sa len pousmial a povedal som že nemá pravdu a že kasne sú zinkované no a to bol veľký omyl, všetci štyria jak tam boli ta ma ohučali že či som normálny že Toyoty nemajú zinkované kasne iba majú silné plechy a že iba Toyota ako jediná na svete nezinkuje kasne!!!!! :D Som sa riadne bál že dostanem kres papuli za to že som tvrdil že Toyota má zinkovanú kasňu :D V skratke toľko že auto čo má 6 rokov, 181 300 km, 6 airbagov, v elektrike okná a zrkadlá, klímu, ABS, a čo to ešte bolo ohučané bandou neznabohov :D na cenu okolo 130 tis SK :D Až vtipno mi došlo jak buchla tú sumu :D A nakoniec našej stretávky dodala že ak si to rozmyslím že sa mám ozvať :D. No to víš Karle :D :D :D :D

P.S. Prepáčte že tom toľko toho písal ale nedalo mi to nepodeliť sa s Vami :D Pár detailov som vynechal lebo to by som musel názorne ukázať a keby som to rozpisoval boli by sme tu min. týždeň :D Celkovo len toľko že človek kým nezažije neuverí a fakt už tomu verím :D Chcem Vás varovať pred rodinkou zo ZV, keby Vás náhodou navštívili pošlite ich kade ľahšie :D A už fakt celkom nakoniec dodám že sú to ľudia ktorý chcú Avensis 2009 full výbava 130kw/177PS max 10tis. km za max 10000 sk/ +-3300 Eur. :D Prajem im veľa úspechov pri hľadaní :D
Ďakujem za trpezlivosť a pochopenie ak ste čítali tento príspevok.
Prajem pekný deň, a aby Vás takíto indiáni obchádzali ;-)

S pozdravom Števo ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:25

Ale Toyota vážne kasne nezinkuje - ich kasne sú fosfátované... :lol:
Nechápem prečo si sa nad tým len nepousmial. Ja by som po prvej hláške naštartoval, poprial im veľa šťastia a viac rozumu a šiel by som domov...
Jedno je ke´d Ti niekto ponúkne nižšiu cenu ako chceš, a niečo iné je, keď je niekto proste blbý...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:26

prosim ta az mi zle doslo z tych sedlakov. mal si sa spakovat ihned, jak si ich zbadal. auto by som nejakemu zebrakovi v zivote nepredal, ani za dvojnasobok, uz len z principu. predstav si, ze im to predas, zhori ti telefon od toho jak ti budu vyvolavat a nadavat aj po kupe.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:42

Rasťo napísal:Ale Toyota vážne kasne nezinkuje - ich kasne sú fosfátované... :lol:
Nechápem prečo si sa nad tým len nepousmial. Ja by som po prvej hláške naštartoval, poprial im veľa šťastia a viac rozumu a šiel by som domov...
Jedno je ke´d Ti niekto ponúkne nižšiu cenu ako chceš, a niečo iné je, keď je niekto proste blbý...

Tak to som ozaj nevedel že sú fosfátované, ozaj som si myslel že sú zinkované, no nevadí a pousmiať som sa pousmial preto lebo sa mi zdalo smiešne ked mi povedali že toyota žašne kvitnuť od hrdze atd... A ked sme uz pri tom aka je vyhoda toho fosfátu od zinku? Dakujem za vysvetlenie ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:48

No fosfátovanie je lacnejšie...inak vlastnosti sú rovnaké - ako keby si namočil železo do klavitného ohdhrdzováku - proste sa toho hrdza viac nechytí...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:55

Rasťo napísal:No fosfátovanie je lacnejšie...inak vlastnosti sú rovnaké - ako keby si namočil železo do klavitného ohdhrdzováku - proste sa toho hrdza viac nechytí...
Ahaaa :) ďakujem Rasťo za vysvetlenie, ale tvrdenie ze pár ročná toyota zhnije ma fakt nahnevalo :oops: Inak všetko naj k narodeninám veľa úspechov v živote, v robote, v oprave Toyot a všetkého možného. ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa aspire » Pondelok, 21. Septembra 2009, 08:57

Plechy na kasnach su pozinkovane a cela kasna sa namoci do tzv odhrdzovaca a potom fosfatuje, Andy ved to vies :D .
Naozaj to boli tupci a ruky prec od nich.
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 21. Septembra 2009, 09:01

Vlastne hej - veď dnes sú už plechy na kasne keď prídu zo železiarní chránené vrstvou zinku... :D - teda u poriadnych aut, lebo napríklad taká Ochcáfka 1 gen a Fóbia do poslednej generácie takto plechy chránené nemali - dvere, prahy a pod. zvútra hnili.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 21. Septembra 2009, 09:08

Chapci ozaj ďakujem že ma chápete, podľa mňa každého by naštvalo keby mu neprávom ohučali auto. Riadne ma prešla aj chuť ho predať ale skúsim to ešte a budem si už dávať pozor na exotov :D Môj názor je taký že auto ktoré už čo to ma kus za sebou nemôže vyzerať ako z výrobnej linky aj ked si dávam naňho pozor. Svet je plný čudákov :D
Naposledy upravil/-a Avensis v Pondelok, 21. Septembra 2009, 12:41, upravené celkom 1 krát.
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa zk24 » Pondelok, 21. Septembra 2009, 09:11

Mne sa to tak zle citalo ze sa k tomu ani neviem vyjadrit... :evil:

Moj velky problem je, ze ja by som si nevedela kusnut do jazyka a iba sa usmievat... Jaaaaaaaaaaaa bych ich poslala kade lahsie, a pak si v aute nadavala aby som drzala nabuduce hubu :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:04

zk24 napísal:Mne sa to tak zle citalo ze sa k tomu ani neviem vyjadrit... :evil:

Moj velky problem je, ze ja by som si nevedela kusnut do jazyka a iba sa usmievat... Jaaaaaaaaaaaa bych ich poslala kade lahsie, a pak si v aute nadavala aby som drzala nabuduce hubu :mrgreen:

No tomu verím ale som sa snažil byť slušný a neznížiť sa na ich úroveň ;-) Ale poviem Ti celý deň som mal riadne že oživený vôbec žiadna frustrácia ani smútok len som bol kus mimo že čo sú ľudia schopní narozprávať len aby zjednali cenu :D Lenže oni aj verili v to čo tvrdili :D
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa johnC » Pondelok, 21. Septembra 2009, 12:01

asi by mi pri nich prasklo brucho od smiechu, akoze "nerobte zabijete ma s tymi vtipmi":.. :D
k tej hrdze: je mi zahadou preco Fobie, Ochcavky ktorych predajcovia sa chvalili pozinkovanou kasnou hrzdaveju, na rozdiel od mojej E11 kde technologia je uz historiou a tvari sa ze kvitnut tak lahko nebude ??? skor mam pocit, ze kasna prezije motor ako opacne
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa Samuel » Pondelok, 21. Septembra 2009, 17:50

Uf s mojou blbou prchkou povahou by som ich, pripustam ze s malym nasilim, pekne naskladal naspat do tej dodavocky a hajde prec :lol:
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrchol hlúposti

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 21. Septembra 2009, 19:08

aspire napísal:Plechy na kasnach su pozinkovane a cela kasna sa namoci do tzv odhrdzovaca a potom fosfatuje, Andy ved to vies :D .
Naozaj to boli tupci a ruky prec od nich.
huraaa on zije!! :D tak my sme s rastom pisali prispevky asi naraz, ze som si ho nejak nevsimol, ale plne suhlasim, takze "vím odkál vítr fúká" :D

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných