otazka pre IT-ckarov

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa kre » Utorok, 4. Augusta 2009, 20:32

dopisem iba zopar postrehov...

- vin ako heslo je uplne neobstojne...
- volit si spravne heslo je pomerne jednoduche a osvojit si tieto zakonitosti tiez nie je prilis zlozite. na zaklade jedneho prieskumu o lamani hesiel vysli ako najefektivnejsie hesla v tvare
ab123CD - to znamena dve male pismena, tri cislice a dve velke pismena. lahko sa to pise, nie je to prilis dlhe a ani krkolomne...
priznam sa, ze vacsina mojich hesiel je zlozitejsia, ale snazim sa vyvarovat tu spominanej diakritike. miestami je to vyborny napad (cez brute-force ti malokto hada pismena: ňäžú) ale miestami (pocitac na dovolenke) moze byt zbytocne skomplikovanie situacie, kde narodna klavesnica tieto znaky neobsahuje... heslo by si mal vediet napisat vzdy rychlo a "nenapadne", pretoze najcastejsie ti heslo odkukaju z prstov a nie uhadnu ;)
- zatazovat sa ale komplikovanostou hesla proti utokom brute-force (rozumej - tupy utok postupnym dosadzovanim roznych znakov) je IMHO absolutne zbytocne na webovych portaloch. uz len z toho smiesneho dovodu, ze sam seba obmedzujes, lebo sa to tazko pise a po druhe, dolezitejsie, brute-force ti na heslo nikdy nikto zvonka nepouzije ;) nema na to totiz prostriedky. ked ta stranka (a pocitam, ze pokec.sk tiez, bohuzial nemam skusenosti s nimi) ta po 3 alebo 5tich neuspesnych pokusoch zadat heslo vyzve na zadanie aj kontrolneho retazca (motoricke odpisanie textu z obrazku) alebo ta vymkne na 10 minut a po dalsom zlom pokuse na dalsich 30, tak by tymto utokom v realnom case neprisiel ani na trojznakove heslo. realnym casom v tomto pripade rozumieme zvacsa menej ako rok. na takyto utok (pripadne aj slovnikovy) by potreboval hash tvojho hesla (nieco ako zakodovane heslo, na mieste kde je ulozene, databaza pokec.sk) a ver mi, ze to vobec nie je jednoduche ziskat. ak teda nepredpokladame nejake nekale znamosti :) co-to malo o bezpecnostnej politike firmy azet viem, ked som sa tam uchadzal o miesto programatora (odmietol som to kvoli nizkemu nastupnemu platu) a bolo to tam na vysokej urovni.
- ale aby som sa nezahrabal do zbytocnych planych reci, heslo ti jednoducho niekto ukradol, videl ako ho zadavas, mal si ho niekde poznacene, alebo ako hovoris tych 10 nezmyselnych cisel mozno nejaky ten zmysel predsa mali... celociselne heslo je podla mna velmi zly napad - obmedzeny vyber znakov - na notebooku si nuteny pisat jednym/dvoma prstami -> nevidel ta pri tom niekto? ono to velmi vyzera na frajerku, ktora podala dalej informaciu tretej osobe, aby bola mimo podozrenia - okej okej, dohady :) ale tak sa mi to vidi... v ziadnom pripade nechcem nikoho ociernit ani naznacit nedoveru...

je to velmi obsirna problematika s ktorou som sa zaoberal a neverili by ste, ake aspekty treba brat v uvahu... preto si radsej zjednodusme zivot a volte hesla rozumne, nikam si ich neznacte (ale ani nezabudnut! jak ja...) a nech sa s vami nedaju spojit v ziadnych suvislostiach. a tak ;)

have phun ;)
Naposledy upravil/-a kre v Utorok, 4. Augusta 2009, 20:38, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 4. Augusta 2009, 20:37

nooo uvidime, uz je to na policii, dufam zistia, kto to bol, alebo aspon z ktore kavierne to bolo, ak nahodou.. :-D
s priatelkou je to okej...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa kre » Utorok, 4. Augusta 2009, 20:40

tak vela uspechov... a nechcem malovat certa na stenu, ale je tento konkretny pripad klasifikovany ako trestny cin? lebo pokial viem, tak ine sa nejak netrhaju riesit...
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 4. Augusta 2009, 20:43

no narusil moje sukromie, zneuzil udaje a urazil ma...
Naposledy upravil/-a drgi v Utorok, 4. Augusta 2009, 22:33, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: menej je niekedy viac.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 6. Augusta 2009, 12:34

no myslim ze uz sa to tak bude klasifikovat ako trest.cin bo je to"blabalabla"ale za to moze byt aj basa ak budes mat good pravnika ,ja bych to rozjel naplno nech sa borec doma posiera od strachu :-D a urcite cita aj toto forum a bude sledovat ako sa trapis,popros fajryho ci si niekto nevytvoril konto v poslednej dobe a pozeral hlavne tento tvoj topic hm? ja si tie definicie uz nepamatam ale priestupok to nie je ani nahodou" a to s tym zistovanim ze ktora ip je z akeho mesta :-D ty kks tak to je uplna kravina a tie programy ktore to akoze vedia a este sa daju kupit aj ofic .v obchode ...noooo dobra kravina som sa tomu venoval a je to fazne blbost...inak tie ipcka vyzeraju ze pouziva agnitum outpost firewall cca ten asi najnovsi a ma zapnuty stealth ...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 6. Augusta 2009, 15:22

Gabko...aby som nezabou, lebo som trochu zabou...kamarát mi zistil, že to bolo použité v Blave. Dotyčný provider nemá a nerobí záznamy o použití dynamických IP adries...toľko správa z tlače ;-)
Mrzí ma, že sa nedalo viac zistiť :(
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 6. Augusta 2009, 16:05

dobre, dakujem... snad policia zisti.. ale skor nie.. nevadi..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 6. Augusta 2009, 20:43

trestny cin je aj ked sa dakomu pripojis na zaheslovanu skuromnu WiFi siet ;)
Obrázok

saboter
začiatočník
Príspevky: 348
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 21:33
Bydlisko: TT

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa saboter » Štvrtok, 6. Augusta 2009, 21:18

stenky napísal:trestny cin je aj ked sa dakomu pripojis na zaheslovanu skuromnu WiFi siet ;)
A o koľkých odsúdených si počul ;-) ?
ex: Corolla LB E11 Terra (vykuchaná), 1.4 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 6. Augusta 2009, 22:12

Moc silne reci by som v tomto smere nemal. Na slovensku je digitalne pravo este v strasnych plienkach preto by som s vobec nedivil keby to policajti cele uzavreli a hotovo.
Drzim palce, ale nemyslim si, ze oficialnou cestou sa niekam tentokrat dopracujes.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 7. Augusta 2009, 13:57

Iba tentokrat? Sme na Slovensku, ked mas prachy a kontakty tak si king, inak si nic. S poctivostou bohuzial dnes daleko nedojdes. Ale drzim palce nech to poriesis ku tvojej spokojnosti..

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 7. Augusta 2009, 14:01

Praveze tym, ze sme na slovensku ti casto ani prachy nepomozu, dolezite je mat sakra dobre znamosti, potom prachy a potom uz vsetko ostatne, lebo inac cokolvek zlozitejsie nevybavis.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 7. Augusta 2009, 16:03

hej, suhlasim, ja som to myslel tak, ze najlepsie je mat oboje :) ale inak najma kontakty..

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa kre » Piatok, 7. Augusta 2009, 18:25

najma kontakty? to musis byt silno velky kamarat s dotycnym, aby si to nepotreboval okorenit nejakymi tymi euronmi... podla mojich skusenosti sa bez peniazov v tejto zhnitej spolocnosti takmer nikam nepohnes... co je ale skoda debaty ;)
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka pre IT-ckarov

Príspevok od používateľa smutok » Sobota, 8. Augusta 2009, 10:16

No co mam skusenosti, tak ked nemas kontakty su ti penaze na dve veci, musis poznat niekoho kto ta aspon odporuci, lebo inac mozes platit kolko chces aj tak nic nedosiahnes.
Ale mas pravdu, zbytocne je to rozoberat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní