Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
herbobo
panic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Októbra 2006, 20:37
Bydlisko: prievidza

Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa herbobo » Streda, 14. Januára 2009, 09:38

Moja srdcova zalezitost je Grecko.Bol som tam uz na dovolenke 10x,autobusom a aj autom.Je to krasna krajina s prijemnymi ludmi ,cistym morom a aj dobrymi cenami.Tak chalani piste,co-kde a ako

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa CelicaNR » Streda, 14. Januára 2009, 17:22

Preferujem nieco menej nastevovane.. cize ostrovy ako Lesbob, Santorini, prip. Zakyntos - ten je ale dost zaludneny v sezone. A hlavne mimo sezonu. Oplati sa este Corfu - odporucam vylet do Albanska.
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
herbobo
panic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Októbra 2006, 20:37
Bydlisko: prievidza

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa herbobo » Štvrtok, 15. Januára 2009, 09:08

Tiez mame radi malo ludi,preto chodime mimo hlavnu sezonu,maj-jun:sept-okt.A nie su ani take horucavy.Boli sme 2x Kasandra, 3x Sithonia,3x Thassos,1x Parga,1x Lefkada.Uplne super je ist bez cestovky,autom a apartman sa najde kde sa ti paci.Grecko je aj velmi bezpecna krajina,kde sa nebojis po zotmeni vybehnut von.Drgi,stale sa mi nepodarilo vopchat sem foto.Kde je problem?

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa mimo » Štvrtok, 15. Januára 2009, 11:19

no v grecku som ešte nebol lebo moja destinácia je HR ;-) ale zaujímalo by ma ako tam chodíš s autom , mám na mysli trasu ... kade,kolko je to km,náklady na cestu a pod.
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
herbobo
panic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Októbra 2006, 20:37
Bydlisko: prievidza

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa herbobo » Piatok, 16. Januára 2009, 10:35

Tak iba v skratke.Po slovensku vari nezabludite,madarske hranice prechadzame v Komarne. Po dialnici nechodime,pri Budapesti nas vzdy chytila zapcha(nie telesna) tak na 2-3 hod. Maju blbo vyriesene vyjazdy z dialnic.Po lokalkach je to o 40 km blizsie a malo dedin.Trasa: KOmarno-Szekesfehervar-Dunafoldvar-Kiskoros a hranice Tompa.Za Suboticou na dialnicu cez cele Srbsko. Plati sa na mitniciach 5+5+13+3€.Da sa ist cez BG alebo Macedonsko.Lepsia cesta je cez MAC-dialnica kde sa plati 3x 1€.Cez BG 2€ ekologia,to vas prezenu cez taku zumpu,akoze dezinfekcia a este 5€ za 10dnovu nalepku.V GR po dialnici za ktoru sa neplati do Thesalonik a z tade uz kam kto kde chce.Do Sarti je to cca 1300km a da sa to spravit aj s prestavkami za 17 hod Isli sne Fobiou (pumpa diezel) a naklady pri cene nafty 42 sk boli asi 7300sk.Ked sme isli na Thassos,Naklady boli vyssie o trajekt,jednosmerne 20€.Na Lefkadu je to asi 1700 km a 22 hod.Ale cesta v pohode skoro stale po dialnici. Ak chce niekto podrobnejsie,tak nech mi napise.Velka vyhoda GR nic nemusite brat zo sebou. (pasteky ,zavarane maso,pivo a palene)Staci euricka.Skoro vsetko je tam lacnejsie ako u nas.

Používateľov profilový obrázok
herbobo
panic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Októbra 2006, 20:37
Bydlisko: prievidza

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa herbobo » Piatok, 16. Januára 2009, 10:40

A este k tej Fobii.Moj nepodareny svagor sem tam dake auto dovezie z De.Isiel do Frankfurtu pre korolku dizlovu. (inzerat na Mobile.de)Na mieste cinu zistil ze je velmi zniceny interier a miesto oleja bol asi mazut.Nechcel ist domov na prazdno tak zobral Fobiu.Ozaj nema niekdo zaujem?

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 16. Januára 2009, 12:55

Co sa tyka Grecka - mame velmi dobre skusenosti s ostrovom Kos. Je pomerne maly, na dlzku ma necelych 50 km, na vysku cca. 19 km, takze sa da cely prejst za jeden den. Boli sme v letovisku Tigaki, pomerne male a relativne kludne, i ked nocny zivot a zabava tam boli. Ubytovanie 50 m od plaze, hned pod apartmanom bar, cez ulicu restauracie, vsetko blizko. Na ostrove su aj ine oblasti, ovela rusnejsie, tie preferuju najma mladi a nevybureni Anglicania. Okrem fakt krasneho mora je tam aj co vidiet a zazit. Anticke hrady, autenticke dedinky, pekne pristavy, vylety lodou na ostrov Kalymnos a aj na rozne ine dalsie ostrovy, vylet lodou do Turecka, no proste moznosti na malicky ostrov viac ako dost. Skoro kazdy den sme mali pozicany skuter, stvorkolku alebo tu malu 2-miestnu buginu, premavka na hlavnej ceste veducej krizom cez ostrov nastastie pomerne mala, lebo ta cesta je dost uzka. Kos ma jednu vyhodu - ked nahodou zacne fukat od mora silny vietor, poziciate si nejake presuvadlo a za 15 - 20 minut ste na opacnej, zaveternej strane ostrova. To sme nastastie museli urobit len raz, aj to skor zo zvedavosti ako z nevyhnutnosti. Boli sme tam 18 dni, este tyzden a asi by sme poznali cely ostrov naspamat, ale velmi rad by som tam ostal aj dalsie 2 mesiace. V bare pod nasim apartmanom pracoval asi 50-rocny Anglican (btw, mal krasnu ciernu Celicu 6 gen.), ktory sa tam s celou rodinou prestahoval a celorocne tam zije. Od maja do polovice oktobra robi barmana, zvysok roka pracuje ako marketingovy analytik pre rozne britske firmy. Ta praca pocas zimy mu prinesie tolko penazi, ze z nich mozu cela rodina aj rok zit, to, co zarobi v bare, na "na kavu" :shock: Na Kose nie je az tak rozvinuty turisticky ruch (ale vsetky sluzby funguju, s nejakou to nedochvilnostou /siga-siga :? musite pocitat), sami domaci tvrdia, ze dovolenkovat sa tam chodi mozno poslednych 10 rokov, takze sa sluzby este nestihli pokazit, este to nie je taka vysokoobratkova rutina "vitaj - tu budes byvat - toto si pozri - dovidenia, radi sme vas videli - dalsi prosim". Toto som zazil na Krete a trochu som sa obaval, ci to nebude rovnake, ale, nastastie, nebolo. Vrelo odporucam! V lete asi vyskusame Zakynthos, na Kos sa niekdy v buducnosti urcite vratim.
Naposledy upravil/-a teer7 v Sobota, 17. Januára 2009, 10:57, upravené celkom 1 krát.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa mil » Piatok, 16. Januára 2009, 13:43

Ja mozem odporucit Kalymnos:-) Maly nenapadny ostrov v blizkosti Kosu. Je to vsak viac menej destinacia pre lezunov:-), plaze su tam take poskromne, no lezecke moznosti priam neobmedzene. Ostrov by som prirovnala k prijemnemu vidieku so super tavernickami s vybornou kuchynou.

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Nedeľa, 18. Januára 2009, 00:31

Koľko stojí ubytko v súkromí? Má niekto priamo kontakt na domácich ubytovateľov a referencie? :?: :?: :?:
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa Elvis » Nedeľa, 18. Januára 2009, 10:04

ja som bol toto posledne leto s drahou na dovolenke po x rokoch, preto sme volili grecko letecky - Kreta. Na to, ze sme vybrali total lowcost lastminute to bolo velmi velmi dobre, i ked to mnozstvo najebanych anglicanov mi nerobilo dobre, ale oni su asi vsade.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
herbobo
panic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Októbra 2006, 20:37
Bydlisko: prievidza

Re: Kam chodite na dovolenku do Grecka?

Príspevok od používateľa herbobo » Nedeľa, 18. Januára 2009, 19:12

co mas proti tucnym rysavym,skaredym a opityn anglanom? Ty si asi rasista!!!!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných